Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 337 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Denize Sıfır Oteller

Tarih boyunca ev sahipliği yaptığı her uygarlıkla birlikte farklı bir isim alan Balıkesir, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunmakta olduğundan Marmara ve Ege Denizi manzaralıdır. 22 adaya sahip olan şehirde Cunda Adası dışındaki adalar yaşam yok denecek kadar sessiz, insandan uzak ve gelişmemiştir. Bandırma’daki göçebe kuşları da geçici bir süre misafir etmesiyle bilinmektedir.

Balıkesir halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olduğundan zeytin, zeytinyağı, kavun, börülce ve bamya yetiştiriciliği oldukça yaygındır. Balıkesir, bünyesinde barındırdığı pek çok doğal güzellik sebebiyle her yıl büyük küçük demeden çok fazla ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Bu güzellikler saymakla bitmeyeceği gibi en fazla ilgi görenleri Kaz Dağları ve Kuş Cenneti’dir.

Bununla birlikte Balıkesir tarih boyunca pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yaptığından bu uygarlıkların eserlerinin çoğunu hala bünyesinde barındırmaktadır. Doğası ile insanı cezbeden Balıkesir; denizi, yeşilliği ve maviliği ile birlikte şifalı kaplıca sularına da sahiptir. Şifalı suların birçok farklı cilt rahatsızlığı veya romatizma gibi özellikle ilerleyen yaşlarda görülen kemik rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanıldığından her yıl kaplıca suları ve kaplıca otelleri ortalama 40 yaş üstü ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Bunca tarihi ve doğal güzellikten anlaşılacağı üzere Balıkesir tam bir turizm merkezidir. Balıkesir denize sıfır oteller ve bu otellerin bolluğu şehrin bir turizm merkezi haline geldiğini ispat etmektedir. Turizmin bu kadar çeşitlendiği ve geliştiği bir şehirde otel çeşidinin de az olması düşünülemez.

Balıkesir Tatili

Balıkesir; sokakları tarih kokan, doğasıyla insanın kalbini ısıtan, yemekleri ile lezzet anlayışına yeni bir bakış açısı getiren güzide bir şehrimizdir. İnsanı da aynı Balıkesir gibi samimi, içten ve güler yüzlüdür. Balıkesir, tarihi zenginliği sayesinde birçok müze ve camiye sahip olduğundan tarih severler için oldukça zengin bir araştırma bölgesidir. Balıkesir, denize sahip bir il olduğundan deniz turizmi oldukça gelişmiş olup bu sayede Balıkesir denize sıfır oteller de her geçen gün hizmet seviyesini artırmaktadır. Örneğin Balıkesir denize sıfır oteller ziyaretçileri için pek çok ücretli veya ücretsiz aktivite sunmaktadır.

Ziyaretçiler Kazdağı çevresinde bir tura çıktığında oksijen yoğunluğunun fazlalığını muhakkak hissedeceklerdir. Şehirde düzenlenen etkinlikler sayesinde sürekli aktif bir hayat vardır ve sokaklarda dolaşırken insanların sürekli bir işle meşgul olduğu görülecektir. Balıkesir sokaklarında bir geziye çıkıldığında Şeytan Sofrası adı verilen bölge, özellikle manzarası için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ziyaretçiler gün batımını izlemek üzere bu yüksek bölgeye uğramayı listelerinin başına koymaktadır. 

Deniz Manzaralı Balıkesir Otelleri

Balıkesir, denize sıfır otel denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Çünkü şehirde bulunan oteller genelde denize sıfır konumlanmış, denize sıfır olmayan oteller ise denize çok yakın mesafede bulunmaktadır. Ziyaretçiler Balıkesir’de isterlerse butik tipte bir otelde konaklayıp samimi ve sıcak bir tatil yapabilmekte, isterlerse daha lüks bir otelde konaklayabilmektedir.

Otel çeşitliliği konusunda Balıkesir kaplıca otelleri dâhil her zevke hitap edebilecek kadar çeşide sahiptir. Balıkesir denize sıfır oteller, genelde oldukça büyük havuzları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Balıkesir denize sıfır oteller ve denize biraz daha uzak olan oteller arasında pek fiyat farkı bulunmamaktadır. İş seyahati yapan ziyaretçilerin faydalanabilmesi adına otellerde toplantı salonları bulunmaktadır.

Aynı zamanda tatil boyunca ziyaretçilere açık ücretli veya ücretsiz kurslar veren oteller de bulunmaktadır. Burada bulunan otel fiyatları kişi sayısına bağlı değişmekle birlikte ziyaretçilere sunduğu deniz manzaraları sebebiyle Türkiye’de bulunan çoğu tatil merkezine göre avantajlıdır. 

Balıkesir'de Eğlence

Balıkesir, gelen ziyaretçilerin yaş fark etmeden doyasıya eğlenebilmeleri ve döndüklerinde tatillerini keyifli hatırlamaları için turizm konusunda her yıl kendini biraz daha geliştirmektedir. Örneğin tarih meraklıları için müzeler, doğaseverler için müthiş manzaralı mekânlar veya tabiat parkları, yüzmek isteyenler için oldukça konforlu plajları, çocuklar için doyasıya eğlenebilecekleri çeşitlilikte oyun parkları, çocuk köyü ve daha birçoğu...

Şehirde bulunan sinema ve tiyatro çeşitliliği ise sanatseverler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Balıkesir denize sıfır oteller, bütün bu aktivitelere kısa mesafede ve kendi içlerinde de değişik aktivitelere açık bulunmaktadır. Kısaca Balıkesir; arkadaş grubu, aile, eş, sevgili her gruptan insanın keyifli bir tatil geçirebileceği doğal bir merkezdir.