Balnet

Balıkesir Merkez Otelleri Hakkında

Balıkesir, zengin tarihi geçmişi nedeniyle günümüze kadar pek çok farklı isimle anılmıştır. Marmara ve Ege Denizi’ne kıyıları bulunan Balıkesir’de Cunda Adası dışındaki adalar sessizliği ve yaşama uzak oluşu ile bilinmektedir. Balıkesir’de yaşayan halkın temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olduğundan bu şehirde pek çok tarım ürünü yetiştirilmektedir. Bu sayede ziyaretçiler öğünlerinin hepsinde doğal ürünlerle beslenebilme imkânına sahip olmaktadır.

Balıkesir, her yaştan ziyaretçiyi cezbedebilecek kadar çeşitli doğal güzelliklere sahip olduğundan çocuk yaşlı demeden her yıl çok fazla ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Bu güzellikler elbette saymakla bitmeyecek kadar çok olmakla birlikte ziyaretçiler tarafından en çok ilgi görenleri Kaz Dağı ve Kuş Cenneti’dir. Balıkesir aynı zamanda birçok cilt rahatsızlığı ve romatizma gibi sıkıntılara iyi gelen şifalı suları ile de bilinmektedir. Kaplıca otelleri ile çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan Balıkesir, her yıl kendini bu konuda daha fazla geliştirmektedir.

Tatilini Balıkesir’de geçirip burada konaklamak isteyen ziyaretçiler gezileri esnasında ulaşım konusunda da sıkıntı çekmemektedir çünkü Balıkesir merkez otelleri hem sayısının bolluğu hem de gezilecek yerlere yakınlığı gibi pek çok avantaja sahiptir. Balıkesir, doğa ile iç içe kurulmuş sokakları ve bunca yıl koruduğu tarihi güzellikleri sayesinde şehir hayatı ile köy hayatının bir arada görülebileceği nadir yerlerdendir. Balıkesir’in bu samimiyeti halkına da geçmiş ve şehirde sıcak, içten bir hava oluşmasını sağlamıştır. Balıkesir, denize sahip bir il olduğundan deniz turizmi oldukça gelişmiş olup Balıkesir merkez otelleri de deniz manzaralı şekilde inşa edilmeye özen gösterilmiştir. 

Balıkesir Tatili Sırasında Yapılabilecek Aktiviteler

Balıkesir’in geçim kaynaklarından biri de turizm olduğundan şehir, gelen ziyaretçilerin vakitlerinin tümünü keyifli geçirebilmeleri adına pek çok aktiviteye açık hale getirilmiştir. Büyük küçük demeden her yaştan ziyaretçi için pek çok aktiviteye sahip olan Balıkesir, her geçen yıl kendini bu konuda geliştirmektedir.

Akçay ilçesinde yapılan Zeytinli Rock Festivali bu konuya bir örnek olup, Türkiye’nin en büyük rock festivali olması sebebiyle her sene hem ülkemizden hem de dünyadan birçok ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Bölgede kamp kurup çadırlarında kalabildikleri gibi farklı konaklama seçeneklerine de ihtiyaç duyan ziyaretçiler Balıkesir merkez otelleri tercih etmektedir.

Bunun yanı sıra şehirde tarih meraklıları için çok sayıda müze, cami ve kilise bulunmaktadır. Doğa severler içinse şehrin korunmuş doğal yapısı ve tabiat parkları boş vakitlerde keyifli yürüyüşler yapıp, piknik yapmak için oldukça uygun konumdadır ve çok tercih edilmektedir. Bunca çeşitli aktivite içinde çocukları da unutmayan Balıkesir, çocuk parkları ve çocuk köyü ile minik ziyaretçilerin ilgisini de üzerine toplamaktadır. Bu sayede ailece yapılan tatillerde ne yetişkinler sıkılmakta ne çocuklar sıkılmaktadır.

Sanatseverler için sinema ve tiyatro cenneti haline gelen şehirde sürekli olarak pek çok oyun oynatılmaktadır. Bu aktivitelerden ücretli olanlar bulunduğu gibi ücretsiz olanların da çokluğu ziyaretçilerin, bütçelerini yormadan keyifli bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Balıkesir merkez otelleri, bu aktivitelere kısa mesafede bulunmakta ve bünyesinde farklı olarak pek çok aktivite bulundurmakta olduğundan verimli vakit geçirilecek bir tatil için ideal konaklama merkezleridir.

Balıkesir Merkez Otel Konforu Ve Fiyatları

Balıkesir, yapılan yatırımlar ve belediyenin bu konudaki katkıları sayesinde ziyaretçilerin konforlu bir tatil geçirebilmeleri adına her yıl kendini geliştirmekte olduğundan Türkiye’nin sayılı turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Turizmin bu kadar gelişmesi şehirde bulunan otellerin de birbirleri ile yarışırken mükemmel seviyede konfor ve hizmet sunmalarını sağlamaktadır.

Balıkesir merkez otelleri konfor konusunda kendileriyle yarışacak seviyeye ulaşmış olduklarından burada konaklayan ziyaretçi memnuniyeti her geçen gün artmaktadır. Ziyaretçilerine sundukları farklı aktiviteler ve yılın belli dönemlerinde yaptıkları özel indirimlerle bütçeleri yormadan keyifli bir tatil imkânı sunmaktadırlar.

Aynı zamanda konaklama konusunda Balıkesir merkez otelleri seçen misafirlerine bazı mekânlarda özel indirimler sunmakta olduğundan misafirlerin buradan memnun ayrılmaları için elinden geleni yapmaktadır. Balıkesir, ister ailece ister arkadaş grubu ile ister sevgili veya ister eş ile yapılacak bir tatil için ideal merkezlerin başında gelmektedir. Konforlu plajlara, yüzme havuzlarına ve odalara sahip olan otelleri yerli ve yabancı her yaştan ziyaretçiyi bünyesinde misafir etmek için hazır durumda beklemektedir.