Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Akçay Altınkum Otel ve Pansiyonlar 2021 fiyatları

Yükleniyor..
Akçay Altınkum'da kriterlerinize uyan 17 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Akçay Altınkum Otel ve Pansiyonlar


Bölgede 20 ye yakın otel ve pansiyon bulunuyor. Tatil köyünün haricinde genelde pansiyonların ve apartların yer aldığı bölge Akçay'ın denize girilebilecek en güzel yerlerinden birisi. Afytos tatil köyü haricinde diğer oteler yıldızlı değildir. Mas Butik otel haricinde diğer otellerin bir çoğu pansiyon statüsündedir. 1. köprü çevresindeki oteller denize sıfırdır. diğer otel ve pansiyonlar deniz 20 ile 50 m arasında yer alır.  

Akçay Altınkum Nerede ? 

Ören'e giderken Akçay'ın devamı olan 15 dk uzaklıktaki Altınkum Mahallesinde seneler önce sadece Turban Tatil köyü vardı. Akçay Turban tatil köyünün özelleşmesi ve farklı bir otel adı alması ile son 15 yılda yapılaşmasın da artmasıyla oldukça gelişti.
Akçay'ın bir mahallesi. Akçay girişten sola döndüğünüzde düz devam edin. Kazdağlarından akıp gelen 2 köprünün üzerinden geçeceksiniz. 1. köprü ve 2. köprü olarak anılan köprülerin 2.si  Altınkum bölgesi içindedir. Akçay'dan sola döndüğünüzde her cadde sizi altınkum mahallesine götürür. 

Akçay Altınkum Nasıl Gidilir ? 

Altınkum mahallesine ve plaj bölgesine şehir için dolmuşlar yaz kış çalışmaktadır. 365 gün yaşam olduğu için bölgeye ulaşım sorunu yaşanmaz. Ayrıca Burhaniye Ören'den Akçay'a gelirken önce Altınkum'un içinden geçersiniz.

Altınkum Plajı

Altın sarısı kumu ile Altnkum plajı uzunluğu 3 km'den fazladır. Kumsalı bazı yerlerde 40 - 50 metre genişliktedir. . Çevresinde bir çok otel ile birlikte yaz kış hayat var. 

Kazdağları’ndaki Hasan Boğuldu ve Sutüven Şelaleleri’nden gelen Zeytinli Çayı da, Altınkum Plajları’nda denizle buluşuyor.

Balıkesir Akçay Altınkum 10-15 yıl öncesine kadar yürüyüş yapılacak bir sahil bandı dahi olmayan ve denize girmek için tercih edilmeyen Altınkum Plajı, Zeytinli Beldesinde düzenli yerleşim planı ile yaşanacak ve tatil yapılacak küçük bir cennete dünüşmüş durumda. Altınkum Mahallesi’nde kooferatifler nedeniyle yoğun bir yapılaşma var ancak sahil bandı bu yapılaşmadan korunmuş. Yeşil alanları, spor ve eğlence alanları, çay bahçeleri, kordon gezinti alanları yerli ve yabancı turistlerin rahat, huzurlu bir tatil geçirmesini sağlıyor. 

Ağustos ayının sonlarıda Zeytinli Rock Festivali de bu bölgede düzenlenmektedir. 

Nasıl bir yer ?

Altınkum Akçay'ın inşaat sahası olarak sürekli gelişen bölgesidir. Ova halinde ki Altınkum düz bir alana kurulmasından dolayı sürekli yazlıkçı göçü almaktadır . 30 dan fazla emlakçı sadece bu bölgede satılık ve kiralık yazlık işleri yapar. Bölgede günlük kiralık Apart ve pansiyonculuk ile yüzlerce yazlık özellikle temmuz ve ağustos aylarında tatilci ağırlamaktadır. 

 

Akçay Altınkum Otelleri Sık Sorulan Sorular
Akçay Altınkum'da denize sıfır oteller hangileri?
Akçay Altınkum'daki denize sıfır otellerden bazıları: Çamdan Motel, Öztüm Motel, Bonita Hotel Akçay. Tam liste: Akçay Altınkum Denize Sıfır Oteller