Balnet

Erdek

Erdek, Marmara Denizi'ne kıyısı olup Kapıdağ Yarımadası'nın güneybatısında yer almaktadır. Erdek doğal güzellikleri, temiz havası, plajlarıyla tam bir turizm cennetidir. Çevresinde bulunan Kyzikos Antik Kent, Seyitgazi Tepesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Tekne turlarıyla çevresinde bulunan Avşa, Marmara, Zeytinli ve Paşalimanı adalarını gezebilirsiniz.

Erdek'e Yakın tatil yerleri 

Bölgenin en popüler plajları Erdek Merkez'de olmasına rağmen birçok tatilci Erdek'e yakın yerleri de tercih edebilir. Erdek yakınlarında Düzler, Ocaklar, Narlı, Turanköy gibi bölgelerde de denize girebilir, konaklamak için pansiyolar bulabilirsiniz. 

Erdek Sahilleri (Erdek Plajları)

Erdek sahiliyle ve plajlarıyla ünlü bir tatil bölgesidir. Erdek sahilleri ince kumlarla örülü plajlara sahiptir ve bu plajlar gün içerisinde sürekli olarak temizlenmektedir. Sık sık Marmara denizinin en güzel ve en temiz plajına sahip olduğu yakıştırmasına konu olan Erdek, doğal güzellikleriyle ve gezilebilecek yerleriyle de dikkat çekmektedir.

Erdek bölgesindeki plajar ve sahiller hakkındaki yazı dizimize şuradan ulaşabilirsiniz: https://balnet.net/erdek-plajlar

Yapılan aramada herhangi bir otelin fiyat teklifi vermediğini görmeniz halinde bu, ilgili otelle telefon üzerinden iletişim kurmanız gerektiği anlamına gelmektedir. 
Erdek otel fiyatlarına istinaden 2020 yılı için yorum yapılması gerekirse Erdek’te tatil yapmak isteyen herkesin kesesine uygun bir otelde rezervasyon yaptırmasının mümkün olduğunu söylemek yeterlidir.

Erdek’e Ne Zaman Gidilir?

Erdek Marmara iklimini ziyaretçilerine yansıtır. Bu kapsamda yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Her mevsimi farklı bir güzellikte olan Erdek’e ne zaman gidileceği tamamen tatil severlerin beklentisine bağlıdır. Güzel bir plajda deniz keyfi yapmak isteyenler için yaz ayları tavsiye edilirken, doğal güzelliklerle bezelenmiş bir yerde huzur dolu bir tatil yapmak isteyenlerin bahar ya da kış aylarını tercih etmesi yararlı olacaktır.

Bölge özelinde gidilmesi tavsiye edilen zaman dilimleri hakkında düzenlediğimiz yazı dizisine şuradan ulaşabilirsiniz: https://balnet.net/erdek-ne-zaman-gidilir

Erdek’e Nasıl Gidilir?

Erdek’e gitmek isteyenler oldukça merkezi bir konumda yer alan bu bölgeye ulaşmak için alternatif güzergahlardan herhangi birisini tercih edebilir. Erdek’e gidilebilecek güzergahlar hakkında derlediğimiz yazı dizimize ulaşmak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://balnet.net/erdek-nasil-gidilir

Erdek’te Gezilecek Yerler

Erdek sadece plaj ve sahillerden ibaret değildir. Tarihi bir bölge olan Erdek’te Kyzilkos Antik Kenti’ni, Seyit Gazi Tepesi’ni, Çuğra Plajı’nı, Kurbağalı Plaj’ı Zeytinli Ada’yı, Açık Hava Müzesi’ni, Kastri MEvkii Kamplar Plajı’nı ya da Ocaklar Plajı’nı gezebilirsiniz. Sadece bununla da sınırlı olmayan gezilecek yerler yazı dizimize erişmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://balnet.net/erdek-gezilecek-yerler

Erdek’te Ne Yenir?

Erdek bölgesinde Marmara ve Ege mutfağı hakimdir. Yaz ve kış aylarında bölgeye özgü çeşitli lezzetlerin yanı sıra bazı noktalarda dünya mutfağından tatlar almak da mümkün olabilmektedir.
Erdek lezzetleri hakkındaki yazı dizimizi şuradan ziyaret edebilirsiniz: https://balnet.net/erdek-ne-yenir

Erdek Tatil Önerileri

Erdek bölgesine yapacağınız ziyarette mutlaka bir tekne turu yapmanız tavsiye edilir. Bölgenin en güzel ve doğal noktalarını gezerek hayatınız boyunca aklınızdan çıkmayacak dokulara tanık olabilir, eşsiz tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Erdek’te yapılabileceklerle ilgili yazı dizimize şuradan ulaşabilirsiniz: https://balnet.net/erdek-ne-yapilir

Erdek Tatil Yerleri

Erdek bölgesinde tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin tercih edebileceği tatil yerleri sırasıyla Erdek Merkez, Erdek Narlı, Erdek Turanköy, Erdek Ocaklar olarak sıralanabilir. Yukarıdaki listede sıralanan oteller bu bölgelerin tümü için yapılan sorgulamadır. 

 

 

Erdek'e Gidenler Yorumluyor

Erdek'te yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

8.7
Balıkesir / Erdek / Erdek Turanköy / Erdek Ormanlı Köyü
"Kısmet Pansiyon"
tesis güzel denize sıfır çok güzel terası var plajı görünüyor sadece otoparkı yok oda karşı tarafında otopark var
+ devamını gör
6.3
Balıkesir / Erdek / Erdek Merkez
"Ener Otel"
1981 yılı balayında ve 1983 yılı bayram tatilinde gelmiştik.Orhan ve Burhan bey kardeşler çok ilgilenmişlerdi.Memnun kalmıştık.Daha sonra gelemedik.
+ devamını gör
9.3
Balıkesir / Erdek / Erdek Merkez
"Ener Otel"
TAM BİR AİLE OTELİ.ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Erdek / Erdek Turanköy / Erdek Ormanlı Köyü
"Kısmet Pansiyon"
tesis daire şeklinde pansiyon güzel denize yakın doğa ile iç içe güzel köy
+ devamını gör