Balnet

Erdek Ocaklar

Ocaklar, Erdek ilçesine bağlı 5 km kuzeyinde bulunan Ödüllü plajıyla ünlü şirin bir tatil beldesidir. Ocaklar adını dağlık kısımlarda bulunan granit taş ocaklarından almıştır.3 km sahiliyle ender bulunan güzellikte kumsalı, sığ ve sakin deniziyle yaz aylarında hareketli geçmektedir. Ocaklar sahip şeridinde oteller, eğlence mekanları, çay bahçeleri, cafeler ve restaurantlar bulunmaktadır. Erdek merkezine geldiğinizde yaz sezonunda yarım saatte bir minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Ocaklar'da otellerin hemen hemen hepsi denize sıfır konumdadır. Konaklamak için her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulabilmeniz mümkündür.

Ocaklar, Erdek'in ödüllü plajıyla ünlü şirin tatil beldesi. Erdek'in 5 km kuzeyinde bulunan belde, 2 bin 200 nüfusa sahip. Belde, Ocaklar adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından alıyor. Eşine az rastlanan güzellikte kumsalı ve denizinin çekiciliği ile yaz sezonunda büyük bir hareketlilik kazanan Ocaklar’ın sahil şeridinde havuzlu oteller, eğlence mekanları ve çay bahçeleri bulabilirsiniz. Ulaşım yaz sezonunda yarım saatte bir, kışın da saat başı olmak üzere Erdek minibüsleriyle sağlanıyor.

Ocaklar'da yıllık ortalama sıcaklık 15 derece. En sıcak ay Temmuz olup, sıcaklık ortalama 25 dereceyi bulabiliyor. Sıcaklıkların çok fazla olmaması Ocaklar'ı yaşanacak ideal yerler arasına sokuyor.

Hakim rüzgarın poyraz olması nedeniyle deniz kıyısı oldukça sakin. Altın ışıltılı kumlarla kaplı 3 kilometrelik sahiliyle, sığ ve sakin deniziyle Ocaklar'ın eşsiz güzelliklerini yaşamanız mümkün. 

Çevrede sanayi tesislerinin olmaması ve karadan denize esen poyrazın sahili süpürerek denizde oluşabilecek doğal kirlenmeleri de alıp götürmesi denizinin temiz olmasını sağlıyor. Sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenlerin bile rahatça denize girebildikleri koyda, her türlü su sporlarını yapmak da mümkün. Denizi rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de ideal.

Erdek Ocaklar Konaklama İmkanları

Erdek Ocaklar'da tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Erdek Ocaklar Bölgesine Yakın Konumlar

Erdek Ocaklar bölgesine bağlı veya Erdek Ocaklar bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Erdek Ocaklar'a Gidenler Yorumluyor

Erdek Ocaklar'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

8.3
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Çok Beğendim"
Ben giderken çok düşündüm acaba nasıl pişman olur muyum diye. Eşim ve çocuklarımla gittim gayet temiz geniş güzel bir oda ile karşılaştım. Deniz kenarı ücretsiz plajı, şemşiyeleri, şejlongları çok beğendim. Tavsiye ederim..
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Anı Apart Otel"
baştan söylemek istiyorum.kronavirüs korkusu olan varsa anı apart otele gelsinler.Öyle temiz öyle hijyen ki gönül rahatlıyla gelebilirler.denize sıfır konumuyla güleryüzlü personelle çok ama çok rahat ederler.Gözde hanım ve tüm ailesine teşekkürü borç bilirim.tekrar görüşmek umuduyla
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Teras Kat Oldukça Keyifli"
Odalar oldukça temiz ve bir ihtiyacınız olduğunda bir telefon ile hallediyorlar.
+ devamını gör
9.9
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Çokkk Teşekkür"
Gözde hanıma çok teşekkür ederiz, seneye tekrar görüşmek üzere
+ devamını gör