Balnet
Erdek Ocaklar

Erdek Ocaklar

Ocaklar, Erdek ilçesine bağlı 5 km kuzeyinde bulunan Ödüllü plajıyla ünlü şirin bir tatil beldesidir. Ocaklar adını dağlık kısımlarda bulunan granit taş ocaklarından almıştır.3 km sahiliyle ender bulunan güzellikte kumsalı, sığ ve sakin deniziyle yaz aylarında hareketli geçmektedir. Ocaklar sahip şeridinde oteller, eğlence mekanları, çay bahçeleri, cafeler ve restaurantlar bulunmaktadır. Erdek merkezine geldiğinizde yaz sezonunda yarım saatte bir minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Ocaklar'da otellerin hemen hemen hepsi denize sıfır konumdadır. Konaklamak için her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulabilmeniz mümkündür.

Ocaklar, Erdek'in ödüllü plajıyla ünlü şirin tatil beldesi. Erdek'in 5 km kuzeyinde bulunan belde, 2 bin 200 nüfusa sahip. Belde, Ocaklar adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından alıyor. Eşine az rastlanan güzellikte kumsalı ve denizinin çekiciliği ile yaz sezonunda büyük bir hareketlilik kazanan Ocaklar’ın sahil şeridinde havuzlu oteller, eğlence mekanları ve çay bahçeleri bulabilirsiniz. Ulaşım yaz sezonunda yarım saatte bir, kışın da saat başı olmak üzere Erdek minibüsleriyle sağlanıyor.

Ocaklar'da yıllık ortalama sıcaklık 15 derece. En sıcak ay Temmuz olup, sıcaklık ortalama 25 dereceyi bulabiliyor. Sıcaklıkların çok fazla olmaması Ocaklar'ı yaşanacak ideal yerler arasına sokuyor.

Hakim rüzgarın poyraz olması nedeniyle deniz kıyısı oldukça sakin. Altın ışıltılı kumlarla kaplı 3 kilometrelik sahiliyle, sığ ve sakin deniziyle Ocaklar'ın eşsiz güzelliklerini yaşamanız mümkün. 

Çevrede sanayi tesislerinin olmaması ve karadan denize esen poyrazın sahili süpürerek denizde oluşabilecek doğal kirlenmeleri de alıp götürmesi denizinin temiz olmasını sağlıyor. Sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenlerin bile rahatça denize girebildikleri koyda, her türlü su sporlarını yapmak da mümkün. Denizi rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de ideal.

Erdek Ocaklar Konaklama İmkanları

Erdek Ocaklar'da tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Erdek Ocaklar Bölgesine Yakın Konumlar

Erdek Ocaklar bölgesine bağlı veya Erdek Ocaklar bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Erdek Ocaklar'a Gidenler Yorumluyor

Erdek Ocaklar'da yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Nil Apart Otel"
çok güzel bir apart ailecek gidebileceğiniz harika bir yer . Bu Pandemi sürecinde gitmekten korkmuştuk ama evlerin temizliği ve her aile çıktığında dezenfekte edilmesi çok iyi güvenilir bir şekilde gidilebilecek bir yer her kese öneriyorum 2 senedir gidiyoruz ve her zaman harika . ömer bey bülent bey in misafir perverlikleri çok iyi çalışanları da çok saygılı ve çok efendiler herkese öneriyorum.
+ devamını gör
4
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Sena Apart Pansiyon"
Karşılama çok abartılı. Oktay bey çok ilgili ama onun dışında beğendiğim birşey maalesef yok. Rutubetli eski bir yapı. Genç bekar kalanlar çok gürültü yapıyor. Denize sıfır ama denize girmek için en az 1 km yürüyorsunuz. Park sorunu var. Hergun arabayla plaja gitmek için aracımızı kullanmak zorundaydık ama geri geldiğimizde park sorunu yaşıyorduk. En yakın otopark 100-150 metre. Eşim ben ve 4 yaşındaki oğlumla kaldık ama maalesef 3-5 TL fark versek hatta aynı fiyata bile çevrede daha iyi otel yada aynı konforda pansiyon bulduk. Ocaklara yine gelir Oktay beyin çayını içerim ama bir daha ne yazıkki kalmam.
+ devamını gör
9.3
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Beyza Apart"
Cok sıcak bi aile pansiyonu çocuklarımızla geldik ve güvenli huzurlu bi tatil geçirdik odalar temiz balkonlar çok geniş herşey için teşekkürler
+ devamını gör
7.3
Balıkesir / Erdek / Erdek Ocaklar
"Denizatı Parıl Otel"
Biz ailecek hersene mutlaka parıl otelde tatil yapma keyfine Nail oluyoruz.Başta işletme sahibi Sedat bey olmak üzere mutfaktan odacısına servis personeli kadar her biri çok Güler yüzlü ve saygılı her koşulda temiz işletme hijyen olarak süperler ocaklar ve Erdek’te tek geçerim parıl Oteli
+ devamını gör