Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 21 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Denize Sıfır Oteller Hakkında

Tatil bölgelerinden biri olan Marmara adası, Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte Balıkesir’e bağlı bir ilçe durumuna gelmiştir. Büyüklük olarak Türkiye’nin ikinci büyük adası olan Marmara Adası sahip olduğu zengin bitki örtüsüyle adeta doğal bir habitattır. Marmara adasında mermerin çokça bulunmasından dolayı adanın temel geçim kaynağı mermerdir. Mermerin yanında Marmara adasında yaşayan kişiler geçimlerini bir adanın olmazsa olmazı balıkçılık, şarapçılık ve zeytin yetiştirerek sağlamaktadır.

Bu adayı Dünya’daki diğer adalardan farklı kılan şey rutubet olmamasıdır. Buna mermerin etki ettiği birçok kişi tarafından söylenmektedir. Adanın sahip olduğu doğal zenginlikleriyle hayatın monotonluğundan sıkılmış insanlar kaçacak yer olarak burayı tercih edebilirler. Adaya ulaşım İstanbul, Tekirdağ ve Erdek'ten arabalı deniz otobüsleriyle yapılmaktadır. İstanbul’a yakın olmasıyla da her yaz sezonunda çok sayıda misafir ağırlayan Marmara adasında birçok otel, aile çay bahçeleri, restoranlar ve plajlar bulunmaktadır. Tatil planında buraya gelmek isteyen kişilerin  Marmara adası denize sıfır oteller tercih edilmesini öneririz. Adanın keyfini denize sıfır otellerde daha güzel yaşayabilirsiniz.

Marmara Adası Denize Sıfır Otellerin Avantajları

Marmara adası en fazla yaz aylarında ziyaretçi ağırlıyor olsa da İstanbul’a yakın olmasıyla şehrin gürültüsünden sıyrılıp kafa dinlemek isteyen kişilerin sene içerisinde buraya geldiğini söyleyebiliriz. Bir adada tatil yapmak oldukça etkileyici bir tatil planı olacaktır. Adanın plajlarının o güneş gibi parlayan kumlarının berrak güzellikte masmavi olan Ege denizine birleşmesiyle Marmara adasına gelen tatilciler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Adanın içerisinde temiz oksijen alarak tatil yapmak size oldukça keyif vereceğine eminiz. Adanın keyfini bilhassa denize sıfır otellerde çıkaracağınızı söylemek isteriz. Marmara adası denize sıfır otelde güne temiz ve oksijen dolu havayı içinize çekerek başlayıp camı açtığınızda karşınızda masmavi Ege denizini görmek anlatırken bile insanı rahatlatacak bir tatil planıdır.

Denize sıfır otelde kalmanın diğer bir avantajı ise otelde sizin için özenle hazırlanmış yemeği denizin kenarında sevdiklerinizle keyifle yiyebiliyor olmanızdır. Marmara adası denize sıfır otel konaklamanız ada halkının tuttuğu balıkları taze bir şekilde yemeniz de oldukça etkileyici bir andır. Marmara adası denize sıfır otel işletmecileri kaliteli bir hizmet sergilemenin ada içinde kendi işletmeleri içinde oldukça yararlı olacaklarını düşündükleri için bu otellerde size sunulacak hizmet oldukça iyi bir seviyededir. İlgi ve alaka ile sizlere kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bu otel çalışanları yaptıkları hizmet ile sizler ile otel arasında bir bağ kurmayı sağlamaktadır. 

Marmara Adası Yapılacaklar

Marmara adasında tatil yaparken ada sizlere hem dalgaların sesini dinletirken hem de temiz bir hava ile dağ yürüyüşleri yapabilme şansı sunmaktadır.. Marmara adası denize sıfır oteller müşterilerine dalış, yelken gibi aktiviteleri sağlamaktadır. Adada güzel bir manzaraya sahip bir yere çıkıp orada müzik dinleyebilir, şiirler yazabilirsiniz. Mangal yakmak içinde adada mangal yakabileceğiniz bölgeler bulunmaktadır. Sizler bu bölgelerde manzara karşısında sevdiklerinizle mangal yakıp yiyebilirsiniz.

Kampçılar için kamp alanlarınında adada bulunabiliyor olması oldukça güzel bir fikirdir. Adadaki restoranlarda sevdiklerinizle  beraber halkın adadan tuttuğu balığı yiyip kendi ürettikleri şarabı sohbet eşliğinde tüketebilirsiniz. Balık dışında restoranlarda ada halkının ev yemeklerini de tüketme imkanınız bulunmaktadır.

Marmara Adası Denize Sıfır Otel Fiyatları

Marmara adası turizm bölgesi olduğu için birçok farklı konaklama imkanına sahiptir. Marmara adasında hemen hemen her bütçeye uygun bir otel veya pansiyon bulabilirsiniz. Güzel bir tatil planı yapmak isteyen tatilciler için bizim önerimiz Marmara adası denize sıfır otelleri tercih etmeleridir. Adada denize sıfır bir otelde tatil desek hemen hemen birçok insanın ilk takılacağı kısım otelin veya pansiyonun fiyatı olacaktır. Bu konu aslında sizin tatilinizin hangi zaman aralığında olmasıyla çok ilgilidir.

Kış aylarında adada otel fiyatları yaz aylarına göre oldukça düşüktür. Bunun dışında kalmak istediğiniz Marmara adası denize sıfır oteller arasında kriterlerinize uygun olan otellerin fiyatları değişebilir. Lakin şunu da sizlere söylemek isteriz. Sessiz sakin bir adada denizin hemen yanında bir otelde kalmak, sizin ödeyeceğiniz otel ücretini hayli hayli karşılamaktadır. Buradaki işletmeciler adanın tanınması ve müşteri kazanmak için fiyatlarını normal bir  düzeyde tutmaktadır.