Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 55 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Otelleri 

Marmara Adası'nda konaklama seçeneklerinin tümü kıyı kesimlerinde bulunuyor. Adanın dört tarafına da yayılmış olan Marmara Adası otelleri, çoğunlukla adadaki köylerin içinde yer alıyor. Deniz kenarında bulunan bu köylerin dışında da özel plajı veya havuzu olan konaklama seçenekleri mevcut. 

Nerede kalınır ?

Saraylar , Çınarlı Köyü, Aba Plaj Otellerin ağırlıklı olduğu yerler. Araçsız gelip her yeri gezecekseniz Merkez'de kalmanız ve her gün farklı bir yere gitmeniz mantıklı olacaktır

Marmara Adası otelleri, genellikle aile işletmelerinden ve küçük otellerden oluşuyor. Tatil köyü veya kompleks şeklinde olan, her şey dahil sistemiyle çalışan tesisler Marmara Adası'nda bulunmazken, adanın geleneksel ve mütevazı yaşantısıyla uyumlu Marmara Adası otelleri ve Marmara Adası pansiyon seçenekleri çoğunlukta. 

Otel ve Pansiyon Tavsiye 

Ada her kesimden insanı kabul ediyor fakat genelde muhafazakar ailelerin bölge tercihi. 
Genelde tam pansiyon ve yarım pansiyon oteller mevcut. 
Mayıs ve eylülde daha ucuz. 10 Temmuz - 15 Ağustos % 95 doluluk ile en çok tercih edildiği dönem 

Marmara Adası otel fiyatları ve Marmara Adası pansiyon fiyatları diğer tatil beldeleriyle karşılaştırıldığında oldukça uygun kalıyor. Tek gecelik konaklamadan çok genellikle 3-4 günlük veya bir haftalık konaklama imkanı sunan Marmara Adası otelleri, sadece oda/apart hizmeti sağladığı gibi oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon seçeneklerine de sahip olabiliyor. 

Denize Sıfır Oteller

Büyük bir çoğunluğu adanın köylerinde toplanmış olan konaklama seçenekleri, yerleşimin olmadığı, özel bir plaj veya koy çevresinde de bulunabiliyor. Marmara Adası kuzeyden gelen rüzgarlara açık bir konumda olduğu için adanın güneyinde kalan yerlerin denizi çok daha sakin oluyor.  Denize Sıfır otel listesi

Marmara Adası ulaşım seçenekleri için tıklayınız

Türkiye’nin büyüklük açısından Gökçeada’nın ardından ikinci büyük adası olma özelliği taşıyan Marmara Adası, Marmara bölgesinin yaz tatili bakımından en çok ilgi gören yerlerinden biridir. Ada Marmara Adaları’nın en büyüğü olmakla beraber Balıkesir ilinin Marmara’daki incisidir. 

Ulaşım imkanlarının deniz yoluyla sağlandığı bu adaya İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten deniz yoluyla ulaşım gerçekleşmektedir. Ada birbirinden güzel plajlarıyla göz doldurmaktadır. Bunlardan en ilgi göreni olan Kole Plajı suyunun berraklığıyla sevenlerini ağırlıyor. Bunun dışında Çınarlı, Güneydoğu, Asmalı, Topağaç gibi birçok plaja ev sahipliği yapmaktadır. Diğerlerinden farklı olarak Aba Plajı, adanın merkezini gören mükemmel manzarasıyla ön plana çıkmaktadır. Fark yaratan bir başka plaj ise Şifalı Su Plajı’dır.
Saraylar otelleri

İsmi adanın tepelerinden aşağı inen serin içme suyunun denize dökülmesiyle soğuyan deniz suyunun şifalı olduğunu söyleyenlerce verilmiştir. Tarihi antik çağlara kadar uzanan Marmara Adası yaz tatili için Marmara Bölgesi’nin en uygun seçeneklerinden biridir. Deniz turizminin başlıca ekonomik kaynağı olduğu ada  Marmara Adası otelleri çoğunlukla denize ve plajlara yakın konumlarda bulunmaktadır. Otel çeşitliliği bakımından zengin olan Marmara Adası içerisinde birçok motel, pansiyon, apart ve butik otel bulundurmaktadır. 

Marmara Adası Tatili

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil planları yapılmaya başlamaktadır. Bütün bir senenin yorgunluğunu atmak istediğimiz yaz dönemlerinde bütçemize ve zevklerimize uygun tercihler yapmayı düşünürüz. Marmara Adası otelleri adanın sahip olduğu tüm güzellikleriyle her sene binlerce misafirini ağırlamaktadır. Benzersiz güzellikteki deniziyle uyum içerisindeki plajları, tatil severlerin en çok ilgisini çeken etken olmaktadır. Adanın kendine has dokusu aynı zamanda otellerine de yansımaktadır.

Böylece tatilinizin yanı sıra adanın kültürüne de tanık olmuş olacaksınız. Büyük kapasiteli otellerden ziyade kapasite olarak genellikle daha az olan Marmara Adası otelleri özel plaja sahip olanlar, çocuk oyun alanlarına sahip olanlar, deniz sporlarına imkan tanıyanlar olmak üzere birçok alanda farklılıklar göstermektedir. Bazı oteller bisiklet kiralama imkanı sunarak adanın güzelliğini gezmek isteyenler için güzel bir fırsat yaratmaktadır. Motel, pansiyon ve apart konseptindeki otellerin çoğunlukta olduğu adada misafirler kendi ihtiyaçlarına en uygun seçeneği seçmektedirler. 

Marmara Adası Otel Fiyatları

Tatil planlamasında en büyük rollerden birini alan bütçe her tatil severin önceliklerinden biridir. Herkes uygun bir fiyata iyi bir tatil geçirmek istemektedir. Bu isteklere cevap olan Marmara Adası otelleri diğer tatil adreslerinden farklı olarak bütçenizi yormayacak fiyatlara sahiptir. Fiyatlandırma konaklayacağınız yerin denize uzaklığı, size sunduğu imkanlara ve kalitelerine göre farklılık göstermektedir.

Başlıca fark yaratan unsur ise yemek olmaktadır. Oda-kahvaltı bir pansiyona ödeyeceğiniz bir fiyat ile bir otele ödeyeceğiniz fiyat farklı olacaktır. Adanın barındırdığı otellerin genellikle motel, pansiyon ve apart konseptinde olduğundan yola çıkacak olursak ziyaretçilerine bütçe dostu bir tatil vadetmektedir. Böylece başta nefis plajları olmak üzere adanın tüm imkanlarından faydalanmaya fırsat olacaktır.

Marmara Adası Otelleri Nasıldır

Tatil severlerin tercih ettiği Marmara adası otelleri misafirlerinin rahatına odaklı hizmet sunmaktadırlar. Küçük tarzda otellerin bulunması ortaya daha sıcak ortama sahip bir tatil çıkartmaktadır. Otel işletmecilerinin ada sakini olmasından kaynaklı samimiyet de atlanmaması gereken hususlardan biridir.

Marmara Adası otelleri misafirlerine uygun fiyatlı güzel bir tatil deneyimi sunduğu için hem zevklere hem de cebe hitap etmektedir. Böylece bütçenizi zorlamadan size unutamayacağınız bir anı olmayı vadeden Marmara Adası otelleri kapılarını misafirlerine açmaktadır. Gerek ailenizle gerek arkadaşlarınızla konaklayabileceğiniz bu oteller hem yerelliğin tadını çıkartmanızı hem de eşsiz deniz deneyimi yaşamanıza olanak sağlamaktadır. 

Denize Yakın Marmara Otelleri

Adanın en güzel özelliklerinden biri olan denizi, deniz tatili sevenler için mükemmel bir seçenek olacaktır. Marmara Adası otelleri misafirlerine bu eşsiz imkanı en iyi şekilde değerlendirmeleri için olanaklar sunmakta. Bunun için otellerin tercih edilebilme seçeneklerinden biri de şezlong imkanının sağlayıp sağlamamasıdır. Misafirler adanın berrak suyunun tadını çıkartırken oteller müşterilerine farklı imkanlar sunmaktadır.

Plajda yiyecek-içecek ve duş hizmeti bunlardan bazılarıdır. Deniz suyunun yaz sezonu boyunca serin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yaz sıcaklarında Marmara’nın serin suyu oldukça keyif verici olmaktadır.  Yaz sezonunun kapanmaya başladığı Eylül-Ekim aylarında ise deniz suyu ısınmaya başlamaktadır. 

Marmara Adası Otelleri Sık Sorulan Sorular
Marmara Adası'daki havuzlu oteller hangileri?
Marmara Adası'da havuzlu otellerden bazıları: Ali Baba Butik Otel, Deniz Yıldızı Tatil Köyü, Belis Butik Otel. Tam liste: Marmara Adası Havuzlu Oteller
Marmara Adası'da denize sıfır oteller hangileri?
Marmara Adası'daki denize sıfır otellerden bazıları: Deniz Yıldızı Tatil Köyü, Yıldız Tatil Köyü, Gül Pansiyon. Tam liste: Marmara Adası Denize Sıfır Oteller