Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Ayvalık Bungalow Evleri - 2021 Tüm Fiyatlar

Yükleniyor..
Ayvalık'ta kriterlerinize uyan 11 tesis bulundu.

Ayvalık Bungalov Evler

Tatil ve deniz denilince akla ilk gelen lokasyonlardan bir tanesi olan Ayvalık, her zevke göre tatil imkânı sunan bölgelerden bir tanesidir. Küçük bir ilçe olmasına rağmen denizi, doğası ve dokusu ile her geçen gün ünlenen Ayvalık, tatilden balayına kadar her amaçla gelene kapılarını sonuna kadar açıyor.

Ayvalık gezisi için en uygun zaman yaz ayları. Bu aylarda masmavi denizinin de tadı çıkartılabiliyor. Geçmişte Rum yerleşimi olan Ayvalık, şimdilerde ise huzurun ilçesi tanımını sonuna kadar hak ediyor. Ayvalık bungalov evler balayı otelleri olarak da tercih edilebilir. 

Ayvalık Nerede?

Ayvalık, Balıkesir’in bir ilçesidir. Burhaniye ve Dikili’ye komşu olan Ayvalık Ege kıyılarında yer alır. İstanbul’a 440 km, Ankara’ya 680 km, İzmir’e ise 158 km mesafededir. Doğrudan Ayvalık’a giden şehirlerarası otobüsler mevcuttur. Bu otobüsler ile Ayvalık’a geçilebilir. Uçak yolculuğunu tercih edenler ise Edremit havaalanına geldikten sonra Ayvalık’a kısa bir sürede ulaşabilirler. Özel araçla gelmek isteyenler için ise farklı güzergâhlar mevcuttur. 

Ayvalık’ta Ne Yapılır?

Ayvalık’ta yapılabileceklerin listesi de oldukça uzun. Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı’nı görmeden Ayvalık’tan dönmek olmaz. Temiz bir kum ve pırıl pırıl sularda yüzmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat. Gidilmesi gereken bir başka nokta ise şeytan sofrası. Midilli’nin görülebileceği bu tepede içinde şeytanın ayak izinin olduğuna inanılan bir çukur bulunuyor. Gelenler ise buraya kumaş bağlayıp ya da para atıp dilek diliyorlar. Şeytan Sofrası’na akşam saatlerinde giderek gün batımının da tadını çıkartabilirsiniz.

Çevresinde irili ufaklı birçok ada olan Ayvalık’ın en biline adası ise Cunda’dır. Koruma alanı olan Cunda adası da görülebilir. Deniz ise Ayvalık için olmazsa olmaz. Her bir plajı bir diğerinden güzel olan Ayvalık’ta yaz mevsimi deniz ile birlikte daha serin geçer. Kendiniz için seçeceğiniz uygun Ayvalık bungalow evler ile bütün bu güzellikleri yaşayabilirsiniz. 

Ayvalık Mutfağı 

Ayvalık denilince akla doğal güzellikleri kadar mutfağı da gelir. Ayvalık mutfağının en önemli lezzetlerini balık ve deniz ürünleri oluşturur. Ege Denizi’nin kendisine has balıklarını buranın kendisine özgü pişirme yöntemleri ile tadabilirsiniz. Meşhur Ayvalık tostunun en güzeli de tabi ki burada yenilebilir. Bunlar dışında deniz börülcesi ve Ege otlarından hazırlanan zeytinyağlılar da yemek menünüzü oluşturabilir. Kalamar dolması, damla sakızlı Türk kahvesi, koruk suyu da Ayvalık’ın lezzetleri arasındadır.

Cunda Adası’nın ve Ayvalık’ın tarihi sokaklarında gezdikten sonra Ayvalık çarşısında alışveriş de yapabilirsiniz. Bölgenin en önemli ürünleri ise zeytinyağı ve zeytinyağından elde edilen mamuller. 

Ayvalık Bungalow Oteller

Ayvalık’ın güzellikleri kadar sizleri bekleyen bir başka çeşitlilik konaklama imkânları. Ayvalık’ta konaklama sırasında ilginizi en çok çekecek tesis konsepti ise bungalov evler olabilir.

Tamamen ahşaptan yapılan bungalov evler Ayvalık’ın doğallığı ile de mükemmel bir uyum sağlar. Bungalovlar da bir otel odası kadar konforludurlar. Ayrıca kişi sayısına göre bungalov seçimi yapılabilir. Bungalovların içinde bulunan yataklar konaklama kapasitesini de belirler. İki kişiden dört kişiye kadar rahat bir şekilde konaklama yapılabilen bungalovlar bulunur.

Ucuz Ayvalık bungalow evler tatiliniz için ayırdığınız bütçeyi de rahatlatacaktır. Ayvalık yaz aylarında oldukça yoğun bir yer olduğu için tatile çıkmadan önce rezervasyonunuzu tamamlamanızı öneririz. Aksi halde gidip yer bulmak çok zor olabilir. Rezervasyon sırasında ise kaç kişi konaklama yapacağınız ve bungalovun taşıdığı özellikleri de dikkatle incelemelisiniz. Bungalovda konaklamak son derece keyifli be farklı bir tatil deneyimidir. Ayvalık bir tatilden beklediğiniz bütün dileklerinizi karşılayan bir bölgedir. Ayvalık bungalow evler fiyatları ile de sizleri memnun edecektir.