Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Apart Otelleri - 2021 Fiyatları

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 29 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Apart Otelleri Hakkında

Marmara Adası, Balıkesir’e bağlı bir ada olup Türkiye’nin yüzölçümü bakımından ikinci en büyük adası olma özelliği ile bilinmektedir. Ada olma özelliğinden dolayı ulaşım yalnız deniz yolu ile yapılabilmektedir ancak seferlerin sıklığı sayesinde misafirler adaya ulaşmakta zorluk çekmemektedir. Ada gezisi sırasında ulaşım minibüs, tekne, taksi veya bisikletle yapılabilmektedir. Mermeri ile ünlü olan Marmara Adası, ismini de yine mermerinden almıştır. Adada çıkarılan mermerin, ada halkının geçim kaynaklarından biri olmasının yanında en büyük avantajı havada bulunan nemi emiyor oluşudur.

Marmara Adası doğal yapının korunması sayesinde çok sayıda ağaç çeşidine sahiptir ve ada gezisi sırasında ziyaretçilerin karşısına en çok çıkan ağaç çeşidi zeytin ağaçlarıdır. Balıkçılık ada halkının temel geçim kaynağı olduğundan ada restoranlarının tümünde günün her vakti taze balık bulma imkânı ile karşılaşan ziyaretçiler taze balığın yanında adada yetişen diğer organik sebzelerle de beslenebilmektedir. Ada turizminin oldukça gelişmiş olması sebebiyle her geçen yıl otel, apart, pansiyon, lokanta, kafe gibi ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek mekân sayısı artmaktadır.

Üstelik bu mekânlar birbirlerinden daha iyi hizmet sunabilmek adına sürekli gelişmekte ve kendini yenilemektedir. Ada, yakın geçmişinde ev sahipliği yaptığı Rumlar tarafından inşa edilmiş kilise ve manastırlara sahip olduğundan tarih meraklıları için tam bir keşif merkezi haline gelmiştir. Marmara adası köyleri ise pek çok apart veya butik tipte otele sahip olması sebebi ile sakin, gürültüden uzak bir tatil hayali kuran ziyaretçiler için aradıkları imkânların hepsini sunmaktadır. 

Apart Daire Nedir, Neden Tercih Edilmelidir?

Apart daire anlayışı günümüzde hemen hemen her tatil bölgesinde oldukça yaygınlaşmış vaziyettedir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte en önemli sebebi, otele göre daha uygun fiyatlarıyla ev konforu veriyor olmasıdır. Çünkü apart daireler aynı anda 4-5 hatta bazen daha fazla kişinin konaklayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Tatilini apart dairelerde geçiren ziyaretçiler temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacını kendileri karşılamaktadır.

Apart dairelerde bulunan mutfak ve mutfak gereçleri sayesinde ziyaretçiler kendi zevklerine göre yemek yapıp yiyebilme imkânına sahip olduğundan burada konaklayan kişiler tatil boyunca kendilerini evlerinde gibi hissedebilecektir. Aynı zamanda tatil süresince konakladıkları apart dairenin temizliğinden de buradaki misafirler sorumludur. Apart daire tercihi esnasında en önemli hususlar denize yakın olup olmaması ve aynı şekilde alışveriş yapılacak marketlere yakın olup olmamasıdır.

Gidilecek yerlere olan mesafe konusunda ziyaretçilerin sorun yaşamaması tatillerinden daha çok keyif almalarını sağlamakta olduğundan özellikle Marmara adası apart daireler denize ve merkeze yakın şekilde konumlandırılmıştır. Apart daireler genelde kalabalık arkadaş grupları veya kalabalık aileler tarafından tercih edilmektedir, çünkü bu sayede konaklama daha uygun fiyata gelmiş olmaktadır. Apart daireler her anlamda misafirlerine daha özgür ve ekonomik bir tatil geçirme imkânı sunmakta olduğundan her yıl pek çok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir.

Marmara Adası’nda Apart Ev Avantajları

Marmara Adası, Türkiye’nin turizm merkezlerinin başında geldiğinden otel fiyatları da sunulan hizmet karşılığında yüksek olmaktadır. Bu durum tek ya da 2-3 kişilik tatillerde pek sorun yaratmasa da en fazla 3 kişiden sonrasında bütçeleri yoracak hale gelmektedir. Buna bir çözüm niteliğinde ortaya çıkan Marmara adası apart daireler ise büyük aileler veya büyük gruplar için ideal konaklama merkezi haline gelmiştir. Çünkü kalabalık tatillerde otelde bir kişi için verilecek para karşılığında apart dairede 4-5 kişi kalabilme imkânı bulan tatilcilerin elbette cepleri biraz olsun rahatlayacaktır.

Tatil için ayrılan paranın mümkün olduğu kadarıyla en az miktarını konaklamaya ayırmanın bir diğer avantajı ise kalan para ile daha çok yer gezip görebilme veya daha fazla aktivite yapabilme imkânı bulmak olduğundan ziyaretçiler Marmara adası apart daireleri oldukça sık tercih etmektedir.

Bütün bunlara ek olarak Marmara adası apart daireler konaklayan misafirlerine kendi evlerinde gibi hissetme imkânı sunmakta olduğundan burada kişiler rahat ve özgür bir tatil yapabilmektedir. Örneğin yeme içme ihtiyaçlarını ziyaretçilerin kendilerinin karşılaması bir zorluk olarak görülse de aslında canının istediğini yiyebilmek bir bakıma özgürlük demektir. Temizlik konusunda bazı hassasiyetlere sahip olan ziyaretçiler için Marmara adası apart daireler ideal konaklama merkezleridir çünkü burada kişiler kendi dairelerinin temizliğinden sorumludur.