Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Marmara Adası Saraylar pansiyonlar ve Apartlar

Yükleniyor..
Marmara Adası Saraylar'da kriterlerinize uyan 19 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Pansiyonlar

Marmara Adası, rutubeti olmayan dünyaca ünlü iki adadan birisidir. Bunun nedeni ise adadan mermerin çıkmasıdır. Adada bulunan mermer, bütün nemi çekmektedir. Yazın sıcak günlerinde tatilinizin keyfini çıkarırken nemsiz, bol oksijenli ve temiz havasıyla harika bir tatil yaşayabilirsiniz. Marmara Adası güzel olduğu kadar da tarihi bir yerleşim alanıdır. Marmara Adası önceden Rum yerleşkesi olduğundan dolayı burada Rumlara ait birçok tarihi eser, tarihi binalar ve yerleşmeler bulunmaktadır.

Bu durum tarih severlerin de dikkatini çekmektedir. Hem tarihi seviyorsanız hem de tatilinizde deniz,kum,güneş üçlüsü olsun istiyorsanız sizi bu ortak paydada buluşturacak yerdir Marmara Adası. Yüzyıllar öncesini merak edip, burada yaşayan insanların kültürlerini görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, bu aktiviteleri gerçekleştirirken aynı zamanda da Marmara Adası'nın uçsuz bucaksız denizinden ve yemyeşil alanlarından da faydalanabilirler.

Marmara Adası'nda bulunan Saraylar beldesi buranın ''Mermerler Cenneti'' olarak biliniyor. Sarayların yapımında kullanılan mermerlerin Saraylar beldesinden temin edilmesi oyulmuş taştan tepeleri oluşturmuştur. Bundan dolayı oyuk olan yerler oldukça güzel ve ilginç olan tepeler oluşturmuştur. Marmara Adası Saraylar Otel ve Pansiyonları mermerlerden yapılmıştır. Bu otellere ve pansiyonlara Saraylar'in sahil şeridi üstünde sıkça rastlayabilirsiniz. Marmara Adası Saraylar Otel ve Pansiyonları ile harika bir tatil için ilk adımı atın, sevdiklerinizle ya da yalnız başınıza unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayın. Marmara adası uygun fiyata yüksek kaliteli hizmet alabileceğiniz gözde bir tatil merkezidir. 

Saraylar Apart 

Saraylar, ihtişamın ve doğanın iç içe olduğu bir beldedir. Buradaki Marmara Adası Saraylar Otel ve Pansiyonları her kesimden insana hitap edebilir niteliktedir. Halkın her kısmına hitap edebilir olması buranın tercih edilme oranını da yükseltmiştir. Düşük bir bütçeye sahipseniz ve tatil yapmak istiyorsanız gerçekten de az parayla çok şeyi karşılayabileceğiniz bir yerdir Marmara Adası Saraylar Beldesi.

Aynı zamanda size sunduğu sadece eğlenme amaçlı olan tatiller değil, kültürel tatillerdir. Bu ikisini birlikte size sunan tatil beldesi sayısı oldukça azdır. Eğer varsa da buralar çoktan keşfedildiği için oldukça kalabalık tatil beldeleri halini almıştır. Ama Marmara Adası Saraylar Otel ve Pansiyonları diğer tatil beldelerindeki otellere ve pansiyonlara oranla daha az keşfedildiği için huzurlu ve güvenli tatilin adresi haline gelmiştir. 

Tarihi Güzellik: Saraylar

Saraylar, Marmara Adası'nın güzel bir beldesidir. Osmanlı'nın eline geçmeden önce burası Rumların elindeydi. Rumlar, sanat ve kültürde gelişmiş olduklarından dolayı Marmara Adası'nda birçok tarihi kalıntı bırakmışlardır. Özellikle tarihi bina kalıntıları ve tarihi eşyalar burada sıkça karşılaşabileceğiniz şeyler arasındadır. Osmanlı'nın eline 15.yy.da geçen Marmara Adası, iki kültürün birleşimini bünyesinde barındırmaktadır. Buradaki halk, geçimini Rum kültüründen kalan şarapçılıkla geçirmektedir.

Bunun yanı sıra bazı kesimlerde ise balıkçılık da yapılmaktadır. Lakin son yıllara bakıldığında Saraylar beldesinde turizm oldukça geliştiğinden dolayı, halk artık turistik faaliyetlerden de geçimini sağlayabilmektedir. Saraylar'ın en önemli özelliği ise mermerlerinin çok kaliteli olmasıdır. Hatta öyle ki 2 uygarlığa da ev sahipliği yapmış olan Saraylar, bu iki uygarlığın da mermer ihtiyacını karşılamıştır. Osmanlı'daki ve Antik Roma'daki sarayların çoğu buradan getirilen mermerlerle yapılmıştır. Marmara Adası Saraylar Otel ve Pansiyonları bu tarihi güzelliklere muhteşem bir doğanın eşlik ettiği benzersiz yapısıyla tatiliniz için ideal alternatiftir.

10 Adadan oluşan Marmara Adası, Marmara Bölgesinin en büyük adasıdır. Tamamı adalardan oluşan Marmara Adası Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Marmara Adası’nın cenneti olarak bilinen Marmara adası Saraylar beldesi ise adanın kuzeydoğusunda yer alır. Osmanlı Döneminde saraylarda kullanılan mermerlerin bu adadan getirildiği bilinmektedir. Tarihi evleri ile de görülmeye değer tarihi izler barındıran Marmara adası Saraylar beldesi mermer tarihini anlatan bir açık hava müzesi konumundadır.

 Muhteşem Doğası ile Turistlerin Gözde Merkezi

 Mermer çıkarılan Saraylar Marmara adası taştan oyulmuş tepelere sahiptir. Sahilinde de pek çok mermer heykeller bulunan adanın doğal güzelliği ile de yazlıkçıların en gözde merkezi olmuştur. Abroz mevkisi olarak bilinen adanın kuzey kısmında 350 metre uzunluğunda iki ayrı açık renkli sahil bulunuyor.
 Saraylar Beldesine Ulaşım
 
 Marmara Adası’na ulaştığınızda Marmara adası Saraylar köyü ulaşımı içim minibüs, taksi ya da özel araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım yarım saat sürecektir. Yolculuk esnasında Marmara Adası’nın doğal güzelliklerini izleyebilir. Zeytin ve çam ormanlarının güzel görüntüsü ile seyrine doyum olmaz manzaralar görebilirsiniz. Bunun dışında Marmara Saraylar beldesine ulaşmak için Erdek ve Tekirdağ üzerinden hareket eden feribotlarla da ulaşım sağlanabilir.

  Saraylar Beldesinde Konaklama

  Bu alanda tatil yapmak isteyenler için beldede çok sayıda Marmara adası Saraylar pansiyon ve apart seçeneği bulunmaktadır. Tatil yörelerindeki konaklama seçeneklerine göre oldukça ekonomik fiyat aralıklarında Marmara adası Saraylar beldesi konaklama alternatifi bulunabilir. Belde de farklı tiplerde tesisler ve oteller bulunuyor. Özellikle denize yakan apart hotel tarzında konaklama seçenekleri beldenin en gözde konaklama çeşitleridir. Genellikle denize yakın olarak konumlanan Marmara adası saraylar beldesi otelleri seçimlerinizde önceden rezervasyon yaptırmanız sorunsuz bir tatil için çok önemlidir.


 Saraylar Beldesinde Konaklama Fiyatları

  Konaklama alanlarında özel plaj, günlük hizmetli servisi, bahçeli kullanım alanları, markete yakınlık gibi ek özellikler bulunabiliyor. Saraylar pansiyon fiyatları bu güzellikleri doyasıya yaşayabileceğiniz uygun aralıklarda olmaktadır. İki koy arasında bulunan Saraylar köyü Marmara adası tatil için seçebileceğiniz el değmemiş mekanlardan biridir.
 
 Bütçenizi belirlemek adına önceden rezervasyon yaptırarak daha uygun aralıklarda saraylar otel fiyatları ile tatil bütçenizi planlayabilirsiniz. Adada genel olarak 50- 60 konaklama tesisi bulunuyor ve fiyatlar konaklama yapacağınız tarihe göre değişiyor.  Bunlardan merkeze yakın olanları da bulunur. Daha beldeler içinde sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil için de Marmara adası Saraylar otel alternatifleri bulabilirsiniz. Konaklama alternatifleri içerisinde yarım ve tam pansiyon öğün seçenekleri ile tatil imkanı elde edebilirsiniz.