Merkez Kahvaltı Mekanları

Balıkesir'de özellikle hafta sonu kahvaltı için erken kalkmak zorunda değilsiniz. Birçok mekan gün sonuna kadar kahvaltı servisi yapmaktadır. Tek dikkat etmeniz gereken en iyi ve en rahat kahvaltı yapmak için en az 2 saat önceden masa rezervasyonu yaptırmaktır. Fakat en iyi kahvaltı masası için istediğiniz konumda,  mekanın en güzel yerinde, en rahat masasında kahvaltı yapmak için bir gün önceden masa rezervasyonu yapmanızdır.

Balıkesir'in en popüler menüsü zengin müşteri memnuniyetine önem veren 50'den fazla Kahvaltı mekanını sizin için araştırdık. 

Balıkesir'de Nerede Kahvaltı Yapılır ? 

 • Avlu Kahvaltı mekanları 
 • Göl manzaralı su kenarı mekanlar
 • Merkezi konum olan mekanlarda
 • Atatürk Parkı çevresindeki mekanlar
 • Yol boyu dinlenme tesislerinde
 • Havuz kenarında
 • Çay ve simit hızlı kahvaltı 

Toplu kahvaltı veren yerler 

Kalabalık grupla , 15 kişiden fazla kahvaltı yapacaksanız özel fiyat isteyebilirsiniz. Toplu kahvaltı vermek istiyorsanız, mekan genişliği uygun yerler seçmelisiniz. Balıkesir Merkez'de  Size özel garson istemeyi unutmayın.  

Büyük restoranlar da özellikle pazar günleri kahvaltı imkanı sunuyor, toplu kahvaltı organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Serpme kahvaltı veren kahvaltı yerleri

Kahvaltıya gittiniz, siz hiç yorulmadan envai çeşit kahvaltılığın masanıza gelmesiyle başlayan keyifli kahvaltılardır. Özenle hazırlanmış lezzetlerin herbirinin tadına bakabilrisiniz.

Serpme kahvaltıya gitmeden önce ürün listesini kontrol ederek, ilave etmek ve çıkarmak istediğiniz yiyecekleri dile getirebilirsiniz. Bu durum yiyecek israfının önüne geçmek için çok önemli bir adımdır. Lütfen duyarlı davranmaya özen gösterelim. 

 

BALIKESİR'DE NASIL KAHVALTILAR YAPILIYOR

Balıkesir'de En Güzel Açık Büfe Kahvaltı Nerede ? 

Balıkesir Merkezde kahvaltı veren 50'ye yakın mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında en popülerleri zengin menüye sahip mekanları ayırt etmek için daha önce kahvaltı yapanlardan öneri alınabilir.

Açık büfe kahvaltılar genellikle pazar günleri uygulanır. Müşterilerin yoğun olduğu hafta sonları için özenle büyük hazırlıklar yapılır. Arzu ettiğiniz yiyeceklerden istediğiniz kadar tüketim sağlayabilirsiniz. 

Balıkesir Açık Havada Kır Kahvaltısı 

Özellikle son 10 yılda en popüler kahvaltı şekli açık havada yapılan kır kahvaltısı veren yerler olmuştur. Bahçede çimler üzerinde, doğal meyve ağaçları altında yapılan köy kahvaltısı tadını hissedebilirsiniz. 

Şehir gürültüsünden uzaklaşmak, bol oksijenli doğayı kucaklamak isteyen müşterilerin tercihidir. Yazın sabah serinliğinde yapılan kahvaltıların tadı kır bahçelerinde  ayrı güzeldir. Lezzetli kahvaltınızın ardından, bol köpüklü bir Türk Kahvesi içmeyi unutmayınız. 

Merkeze Yakın Kahvaltı Yerleri 

Balıkesir merkezine yakın kahvaltı mekanları şehrin çevresine yayılmıştır. Üniversite kampüsünde, Edremit, Bursa ve İzmir yol kenarlarında bulunuyor. Şehir gürültüsünden uzak, doğayla başbaşa lezzetli kahvaltılar yapabilirsiniz. 

Merkezden uzak kahvaltı mekanları daha rahat bir alana sahip oldukları için geniş ve ferahtır. Siz keyifle kahvaltınızı yaparken çocuklar, oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirebilir. Köy kahvaltısı tadında doğal, taze ve kaliteli ürünlerle lezzetli kahvaltılar sizleri bekliyor. 

 

Tavsiye Edilen kahvaltı mekanları

Balıkesir Merkez'de en çok bilinen birkaç mekan ismi

 • Cafe Gool
 • Pier Cafe
 • Tellioğlu Değirmen 
 • Bal Badem

Tercih etmek istediğiniz mekanın konumu, manzarası, çocuklu aileler için oyun alanının olup olmaması ve menü bilgilerine hakim olarak seçiminizi yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Çay ve simit ile doyumsuz kahvaltı

Çay ve simit kulağımıza ne kadar hoş geliyor değil mi? Sayfalarca yazı yazdırabilen bu ikili yaşadığımız coğrafyanın en değerli yiyeceklerinden biri olabilir. Simit, Oxford İngilizce Sözlüğü'ne Türkiye menşeli girmiştir. Hafta içi, hafta sonu, mekanlarda ve arar acele yapılan kahvaltıların olmazsa olmazıdır. 

Balıkesir merkezinde  neredeyse bütün mekalarda çayınızın yanında simidi görebilirsiniz. Klasik simidin yanı sıra tareyağlı ve sütlü çeşitlerinide denemelisiniz.