Turanköy Pansiyonlar 

Havaların ısınması ile yaz mevsimi de gelmiş oldu. Okullar tatil oldu ve koskoca bir kışın yorgunluğunu atmak için tatil düşünceleri de başladı. Birçok aile tatil için nereye gitmek istediğine karar veremiyor. Genellikle insanlar sakin, huzurlu ve doğa ile içi içe temiz plajları bulunan yerlerde tatil yapmak ister. Kalabalıktan uzak ve sakin bir mekânda doğa ile iç içe, ailece tatil yapmak istiyorsanız Turanköy tam size göre. Temiz ve huzur dolu bu yerde kışın tüm yorgunluğunu atarak güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Turanköy Nerededir?

Sakin ve doğa ile iç içe olan Turanköy, Balıkesir' in Edremit ilçesine bağlıdır. Çok fazla gelişmiş değildir ve Kapıdağ Yarımadası'nın kuzey batısında bulunur. Edremit' ten yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır ve özel aracınız ile gidebilirsiniz. Ege Denizi'nin eşsiz güzelliğini Turanköy' de görmeniz mümkündür. Turanköy pansiyonlar fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için, gitmeden önce ufak bir araştırma yapabilirsiniz.

Turanköy’ e Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Eğer ki kalabalıktan uzakta tatil yapmayı seviyorsanız Turanköy’ ü tercih edebilirsiniz. Beldenin yerli halkı da çok kalabalık değildir. Fazla gelişmemiş bir tatil beldesi olan Turanköy' e çeşitli yollar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Turanköy' e özel aracınız, taksi ya da minibüs ile gidebilirsiniz. Aracınız ile gezerek gidebileceğiniz gibi, direkt olarak yolu uzatmadan da gidebilirsiniz.

Turanköy' de Neler Yapılabilir?

Turanköy’ de diğer tatil beldelerinde olduğu kadar yapabileceğiniz çok farklı bir aktivite yoktur. Turanköy, yeni yeni turist çeken bir yer olduğu için henüz yapabilecekleriniz kısıtlıdır. Ama yine de burada huzur dolu vakit geçirebilir ve güzel bir tatil yapabilirsiniz. Balayı otelleri, büyük eğlence merkezleri vs. Olmadığı için balayı için uygun bir yer değildir. Fakat Turanköy' de şunları yapabilirsiniz:
•    Tertemiz plajında güneşlenebilirsiniz.
•    Denizde yüzerek rahatlayabilirsiniz.
•    Güneş batımını kumlara uzanarak izleyebilirsiniz.
•    Sessiz bir belde olan Turanköy' deki ormanı gezebilir ve saklı güzellikleri görebilirsiniz.
•    Denizi izleyerek, mangal keyfi yapabilirsiniz.
Kısacası şehrin gürültüsünden uzaklaşarak, kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.

Doğa İle İç İçe Turanköy Plajı

Gitgide yapaylaşan ve kalabalık şehirlerden uzaklaşmak için insanlar, doğa ile iç içe olan yerlerde tatil yapmayı tercih ediyor. Son günlerde doğal bölgelere artan rağbet sonucu, Turanköy' de daha fazla tatilci ağırlamaya başladı. Turanköy plajı, çoğu plajın aksine temiz ve huzur vericidir. Turanköy' ün yerlileri ve gelen tatilcilerin duyarlılığı sayesinde, bu belde doğa ile iç içe kalmıştır. 
Kapıdağ kıyılarının, büyüleyici manzarasını ve denizin berrak görüntüsünü izlemek oldukça keyif vericidir. Uygun Turanköy pansiyonlar ve fiyatları hakkında araştırma yaparak tatilinizi burada yapabilirsiniz. Bütçenize uygun konaklama yerini seçerek tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Turanköy’de Pansiyon Tercihleri ve Fiyatları

Turanköy, şimdiye kadar pek keşfedilmemiş bir beldedir. Kapıdağ Yarımadası'nın eşsiz manzarasını izleme imkanı sunan Turanköy, şimdilerde ise bir çok turisti kendine çekmektedir. Konaklama için ucuz Turanköy pansiyonlar seçebilirsiniz.  Henüz gelişmekte bir yer olduğu için beldede büyük beş yıldızlı oteller yoktur. Onun yerine ev pansiyonculuğu vardır. Bu da beldenin doğallığı ile büyük uyum sağlamaktadır. Doğallığı bozulmamış olan belde, bu özelliği bakımından büyük ilgi topluyor. 
Eğer ki siz de tatil planı yapıyorsanız, bu sene bir değişiklik yapıp Turanköy' e gidebilirsiniz. Sakin havası ile sizi dinlendirecek olan beldede, büyük restoranlar, eğlence merkezleri ya da oteller yoktur. Onun yerine kendi evinizde gibi hissettirecek pansiyonlar vardır. Huzurlu bir tatil için Turanköy' ü görmenizde fayda var.