Balnet

Çandarlı Apart Otelleri ve Apart Evleri Hakkında

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı olan Çandarlı mahallesi, turizm alanındaki gelişmişliğiyle dikkat çeken bölgelerden. Sahip olduğu kalenin geçmişi Cenevizlilere dayanıyor. Bu kale ile oldukça dikkat çekmekle birlikte Dikili yolu üzerindeki koyları ve turistik zenginliğiyle turizme oldukça elverişli bir yer. Sahip olduğu koylar ise denize girmek isteyenler için alternatif oluşturuyor. 

Geçmiş zamanlarda Rumların yaşamış olduğu bölge, tarihin izlerini taşımaktadır. Sıcak su kaynakları bakımından zengin olan bölge bu yönüyle de avantaj kazanmaktadır. Sahip olduğu jeotermal kaynaklar sayesinde ilgi çeken bölge her sene çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Çeşitli amaçlarla bölgeye çok sayıda ziyaretçinin gelmesi konaklama ihtiyacı doğurmaktadır. Bu ihtiyaca birçok çeşitli işletme cevap vermektedir ve bu çeşitlerden bir tanesi de Çandarlı apart. 

Çandarlı apart kültürü birçok ziyaretçiyi misafir etmektedir. Sık tercih edilen apart seçeneği uygun olmasının yanında otellerin aksine kişi sayısının artmasıyla kişi başı ödenmesi gereken ücretin düşmesi yönünden oldukça tercih edilmektedir. Özellikle geniş aileler tarafından tercih edilir. Bunun sebebi hem geniş bir alana sahip olması hem de maliyetin düşük olmasıdır.

Çandarlı Apartları Nasıldır

Apart işletmelerinin genel özelliklerine bakarsak, neden tercih edildiğini daha iyi anlamış oluruz. Apart işletmelerinde genellikle ödeme kalınacak gece sayısı üzerinden yapılır. Ücret gece için ödendiğinden dolayı, kalacak kişi sayısının artması kişi başı ödenecek tutarı azaltır. Bunun yanı sıra apart işletmeleri daire kiraladığından dolayı misafirler hem evlerindeki huzura daha yakın bir ortamda konaklar, hem de geniş bir alan olduğu için daha ferah bir misafirlik süreci geçirirler. Bu sebeplerden dolayı geniş arkadaş grupları ve aileler tarafından daha sık tercih edilmektedir.

Apart işletmelerinin bir diğer özelliği konaklayan kişi sayısının ya da konaklama yapılan bölgeye girip çıkan kişilerin önemli olmamasıdır. Otel gibi işletmelerde odaya sadece konaklayan kişiler girebilirken apart işletmelerinde bunun bir önemi yoktur. Bu kriterler apart işletmelerinin tercih edilmesinin başlıca sebepleridir. Çandarlı apart işletmeleri bu yönüyle Çandarlı’yı ziyaret eden misafirlerin tercih ettiği konaklama merkezlerinden biridir.

Çandarlı Apart Fiyatları

Apart fiyatları kiralanan dairenin büyüklüğü, kat sayısı, ısıtma veya soğutma yöntemleri, binanın yaşı, kalitesi gibi sebeplerden dolayı değişse de genel olarak hemen hemen orta seviye bir otelde kişi başı ödenen ücret kadardır. Yani bir kişinin ödeyeceği ücret ile birden fazla kişinin kalması mümkündür.

Elbette otel kültürüyle farklı olan Çandarlı apart işletmeleri, konsept farklılığından dolayı bu fiyatlara sahiptir. Örneğin Çandarlı otellerinde kahvaltı, yemek, aktivite gibi hizmetler varken apart seçeneğinde genellikle yoktur. Otel gibi işletmelerle kıyaslandığında özellikle kişi sayısı fazla ise oldukça ekonomik olmakla birlikte daha büyük alana sahip ve ev ortamı sağlamaktadır. Çandarlı apart işletmeleri, uzun yıllardır varlığını sürdürmekte ve her geçen gün sayısı artmaktadır.