Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Assos kamp yerleri açısından çok zengin bir seçenek sunmaktadır. İster kişisel olarak rastgele doğada isterseniz işletmeler tarafından hizmet verilen kamp alanları oldukça fazladır. Kamp alanlarının bir bölümü denize sıfır, bazıları doğa içerisinde ancak denize oldukça yakın mesafede. Kamp alanları çoğunlukla evcil hayvan kabul ediyorlar. Yine çocuklu aileler için bahçeli ve çocuklara özel alan bulunduran işletmeler bulunmakta.

Kamp yerleri Küçükkuyu’dan başlayıp Babakale mevkiine kadar uzanmakla birlikte en yoğun olduğu bölge Kadırga Koyu ve civarı. Kadırga Koyu’nun kumsal plajı temiz ve az dalgalı plajı bunda büyük rol oynuyor. 

Assos'ta Kamp Yapılacak Yerler

Uzun süre kalmayacaksanız ve özel bir durumunuz yoksa yazları hafta içinde Kadırga Koyu kamp için uygun bir zaman. Hafta sonu yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Kendi çadırınız veya karavananız ile geldiyseniz böyle zamanlarda Sokakağzı ve Sivrice bölgelerine gidebilirsiniz. Babakaleye kadar tenha yerler bulabilirsiniz ancak alacağınız kişisel hizmetlerde sorun olabilir. Bahar dönemlerinde kamp alanları daha tenha ancak deniz soğuk gelebilir. Kadırga Koyu, Sokakağzı ve Sivrice haricinde Behramkale içerisinde, Antik liman haricinde Küçükkuyu’ya kadar az sayıda Assos’ta kamp yapılacak yerler bulabilirsiniz.

Assos kamp tavsiyesi ve öneriler

Tüm konaklama tiplerinde olduğu gibi Çanakkale Assos bölgesinde de yaz ortalarında yoğunluk yaşanacağından yer sorunu yaşamamak için rezervasyon yaptırmanız iyi olur. Assos camping seçeneklerinin çoğunluğu temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde donatıldığından çok sıkıntı yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Ancak çocuklu bir aile iseniz gitmeden mutlaka çocuk dostu ve evcil hayvanlar için hayvan dostu kamp alanlarını incelemelisiniz.

Assos Kamp Yerlerine ulaşım kolay mı?

Çanakkale Assos kamp alanlarının büyük çoğunluğu deniz kıyısında ve kıyı boyunca ilerleyin yol civarlarında olduğundan ulaşım ile ilgili sıkıntı yaşanmıyor. Kendi aracı ile gelmeyenler için Ara bölgeler dışında Assos, Kadırga Koyu, Sivrice ve Sokakağzı merkezlerindeki kamp alanlarına ulaşım zor değil. Bu bölgelerin aralarında kalan kamp alanları kendi aracı ile gelmeyenler için uygun olmayabilir. 

Assos'ta En İyi Kamp Seçenekleri Neler?

Ayvacık Assos’ta kamp tatili yapacaksanız iki seçeneğiniz mevcut. Çadır ve karavan kampı seçeneklerinden birisini tercih etmelisiniz. Karavan kamplarında kendi karavananız ile gelip kamp alanındaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Kamp alanları Elektrik, su, WC, mutfak hizmetlerini sunabiliyorlar. Çadır kamp alanları iki yöntem kullanıyor. Ya çadırınızla gelip yer kiralıyorsunuz ya da çadırı kamp alanında kiralıyorsunuz. Assos pansiyonları arasında geniş bahçesi ve alanı olanlar genellikle çadır kamp hizmetini de sunuyorlar.

Assos çadır kamp yerleri

Çadır kampları ekonomik olarak en uygun fiyatlı konaklama seçeneğidir. Konfor arayanlar için bölgede hem çadır olup hem de otel konforuna yakın hizmet sunan kamp alanları var. Çadır kampı maceraperestler için daha çok tercih edildiğinden konfor genelde ikinci tercih oluyor. Kamp tatilcilerinin birinci isteği güvenlik, ardından yemek ve temizlik ihtiyaçları geliyor. Assos kamp alanı seçenekleri tüm bu taleplerinizi karşılıyor. Çadır kampların bazıları restoran hizmeti sunduğundan yemek sorununuz olmuyor. Veya kendinizin yemek yapabileceği alanlar mevcut. Birçoğu internet hizmetini kesintisiz verebiliyor.

Assos'ta karavan kampı

Çadır kampı size uygun değilse karavan konforunda tatil yapmak için buraya karavanınızla gelip çadır kamplarında olduğu gibi aynı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Assos karavan kamp tatilinde yer sıkıntısı yaşama ihtimaliniz daha az. Karavanında elektrik ve su imkanı olmayanlar için bu hizmetleri seyyar olarak alma imkanı bulabilirler.

Assos Denize sıfır kamp yerleri

Assos kamp yerleri çoğunlukla deniz kıyısında bulunuyor ve pek çoğu denize sıfır diyebileceğimiz mesafelerde. Yer durumuna göre bazı kamp alanlarında çadırınız doğrudan sahile kurabiliyorsunuz. Gürültüden uzak olmak istiyorsanız plaja biraz daha uzak olan alanları tercih edebilirsiniz. Plaja uzak denilen kamp alanlarının çoğunluğu zaten yürüme mesafesinde. Denize sıfır kamp yerlerini görmek için tıklayınız..

Assos Çadır Kamp Fiyatları

Assos kamp fiyatları ekonomik ve çok uygun fiyatlarla tatil yapmanıza olanak sağlayacak türden. Bölgeye göre değişmekle birlikte bütçenizi sarsmayacak kamp alanları bulmanız mümkün. Hafta içi daha özel fiyatlarla tatil yapmanız mümkün.