Edremit Çadır Kamplar 

Yaz tatilinizi güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız Edremit sizin için iyi bir seçenek olabilir. Edremit deniz, kum ve güneşin eşliğinde tatil yapabilmeniz için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Deniz sezonunun erken açılıp geç kapandığı, bunaltıcı olmayan sıcak havası ve tertemiz havası ile size muhteşem bir yaz sunuyor. 
Burada kalmak için en ucuz Edremit’te çadır kamplar bulunuyor. Kumsalda konaklayabileceğiniz bir çadır kiralayarak kamp eşliğinde bir tatil yapabilirsiniz. Gece yanan ateş, eğlence, dans ve müzik sizin ruhunuzu dinlendirecektir. Yaz ayında nüfusu 2 milyona erişen Edremit, kamp eşliğinde tatil yapılacak en güzel semtlerden biri. Edremit çadır kamplar fiyatları da oldukça uygun olduğu için tatil bütçenizi sarsmayacaktır. 

Edremit Nerede Bulunuyor? 

Edremit Marmara Bölgesinde Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. İstanbul’a 5 saat, Ankara’ya 8 saat mesafesi olan bu ilçe çeşitli ulaşım imkânlarına da sahip. Edremit'te tatil yapmak istiyorsanız Türkiye’nin her şehrinden otobüs ve uçak seferlerini kullanabilirsiniz. Otobüsle Edremit’e gittiğinizde otogarda bulunan servisler sayesinde Akçay ve Altınoluk başta olmak üzere dilediğiniz ilçeye kısa sürede gidebilirsiniz. Aynı şekilde Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan da düzenli olarak Edremit’e servisler kalkıyor ve sadece 7 kilometre sürüyor. 
İlçe içinde ulaşım ise minibüs, otobüs ve dolmuş taksiler ile gerçekleşiyor. Eğer kendi aracınızla gitmediyseniz bu ulaşım araçları ile istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Bunun dışında ehliyetiniz varsa araç kiralayarak da her yeri detaylı olarak gezebilirsiniz. 

Edremit'te Konaklama 

Edremit'te konaklama için gençler tarafından daha çok uygun Edremit çadır kamplar tercih ediliyor. Böylece daha az maliyetli oluyor hem de değişik ortamlara girmiş oluyorsunuz. Edremit'te tatil yapmaya karar verdiğinizde erkenden çadır ya da otel rezervasyonu yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde doluluktan yer bulamayabilirsiniz. 

Edremit’te Yemek 

Edremit'e gittiğinizde acıktığınızı hissediyorsanız elinizde çok seçenek var. Neredeyse adım başı restoran ve lokanta olan Edremit’te daha çok zeytinyağlı yiyecekler ile karşılaşmanız muhtemel. Neredeyse her yemekte ve salata da zeytinyağı kullanılıyor ve yemeklere eşsiz bir güzellik sunuyor. Bu lezzetleri tattığınızda döndüğünüz yerde bir daha yemek canınız çekmeyecek. 
Edremit'te meyve sebzenin de en doğalı bulunuyor ve bugüne kadar yediğiniz tüm meyve sebzelerin tadını unutuyorsunuz. Edremit'te balık restoranları da oldukça fazladır. Uzun süreli bir tatile gidiyorsanız her gün farklı lezzetler tatmanız sizin için iyi bir deneyim olacaktır. 

Edremit'te Gezilecek Yerler

Edremit'e tatile gittiğinizde gezeceğiniz birçok yer mevcut. Bunlardan ilki Kaz Dağları Milli Parkıdır. Özellikle yürüyüş yapmayı seviyorsanız şen şakrak ortamı ve yemyeşil doğası ile bu park size çok iyi gelecek. Manzara düşkünüyseniz Sütveren Şelalesi de iyi bir seçenek. Şarıl şarıl akan suyu ve su sesinin verdiği huzur tüm ruhunuzu saracak ve tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız. Tarihi yerlerden hoşlanıyorsanız Edremit Körfezi ve Antandros Antik Kenti ’de sizin için gezilmesi gereken yerlerdir. 
Sahil semtlerini seviyorsanız Akçay ve Altınoluk ilçelerini ziyaret ederek hem kumsalda güzel bir yürüyüş yapabilir hem de denize girerek vakit geçirebilirsiniz. Suyu temiz ve ılık olduğu için bu ilçeler denize girmek isteyenler tarafından çok tercih ediliyor. Suyu sevenlerden biriyseniz şifalı su olan Güre ve Derman Kaplıcalarını da ziyaret edebilirsiniz. Pek çok hastalığa iyi gelen bu şifalı sular size de şifa ve huzur verecektir.