Balnet

Çökertme Koyu

Milas Çökertme Koyu, rahatsız edilmeden tatil yapmak isteyenlerin ve uzun muhabbet geceleri arayışında olanlar için ideal tam bir sakin tatil mekanı. Taşlık bir plaja ve tertemiz bir denize sahip olan koy küçük pansiyonları ve restoranları ile tam bir tatil köyü havasında. Muğla Milas Çökertme Köyü olarak bilinen bölge sonradan mahalle statüsüne çevrilmiş.

Çökertme Koyu Nerede?

Çökertme Koyu Akyaka - Bodrum sahil şeridi üzerinde Bodrum’un Doğusunda yer alıyor ve 54 Km mesafede. Milas’ın Güneyinde yer alan Bodrum Çökertme’ye kendi aracınızla veya Milas’tan Kemerköy’e kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Kemerköy’ den sonra yaklaşık 10 Km lik bir mesafeyi taksi ile devam etmek zorundasınız.

Çökertme nereye bağlı?

Çökertme Muğla Milas’a bağlı bir mahalledir. Çökertme Koyu adını daha önceden köy olan Çökertme’den almıştır. Fazla keşfedilmemiş sakin bir tatil bölgesi olan Çökertme Muğla’ya 76 Km, Milas’a 50 Km. mesafededir. 

Çökertme Koyu Nasıl Bir Yer?

Başta da belirttiğimiz gibi Muğla Milas Çökertme Koyu tam bir huzur merkezi. Teknelerin yatların arada sırada uğradığı koy harika bir manzara sunuyor. Bölgede abartılı eğlence mekanları bulunmuyor haliyle böyle hareketli ortamları arayanlar için Bodrum daha iyi bir alternatif diyebiliriz. Genelde az katlı pansiyonların ve restoranların sahil şeridine paralel olarak uzandığı, ailece ve arkadaş grupları ile gelinecek bir yer.

Çökertme plajı ve denizi nasıl?

Çökertme plajı çakıl plaj türünde, denizi yer yer çakıl, yer yer kumluk bir yapıda. Çökertme Koyu deniz suyu sıcaklığı Bodrum’u aratmayacak cinsten. Denizi çok temiz ve berrak. İlerledikçe derinleşen bir yapıda. Çökertme sahili tadına doyulmaz manzaraları ile sizi rahatlatacak ve sorunlarınızı unutturacak nitelikte. Kumcaz halk plajı da bölgede tatil yaparken deniz keyfini sürebileciğiniz harika plajlardan.

Çökertme Koyu gezi yorumları

Çökertme koyu gezi yorumları çoğunlukla olumlu yönde. Çok hareketli tatil arayanlar için ideal olmasa da şehir gürültüsünden ve stresinden bunalmışlar için can simidi niteliğinde bir bölge.

Çökertme Koyu Nerede Kalınır?

Çökertme Koyu konaklama seçenekleri olarak apart otel, pansiyon ve bungalow seçeneklerini görebilirsiniz. Çökertme pansiyonları ve Çökertme otelleri fazla lüks olmayan daha çok butik tarzda ve az katlı oteller.

Pansiyon ve otellerin çoğunluğu deniz manzaralı ve büyük bölümü denize sıfır. Denizle iç içe tatil yapmak isteyenler için bir çok otel ve pansiyon alternatifi sunuyor. Biraz daha doğa ile iç içe tatil yapmak istiyorum diyenler için bölgede bungalov oteller tercih edilebilir.

Milas otelleri arasında harika seçenekler sunan Çökertme Koyu'nda kamp kurabileceğiniz bir çok alan da bulunuyor. Ancak hizmet olarak yeterli olmayabilirler, bu nedenle hazırlıklı gitmek yerinde olacaktır.

Bölge Haziran ve Eylül arası gitmek için müsait olduğundan yer sorunu yaşamamak için rezervasyon yaptırmalısınız.

Çökertme Koyu'nda Ne Yapılır, Ne Yenir?

Muğla Milas Çökertme Koyu'nda yapılabilecekler biraz sınırlı, tatil tercihinizi yaparken buna göre bir seçim yapmalısınız. Zaten bu bölgeye gelenler genelde sessizlik ve huzur arayanlar olduğundan pek sorun edilecek bir durum yok. 

  • Buraya geldiğinizde yüzmek ve dalış en çok yapılacaklardan birisi. 
  • Koylar arası doğa yürüyüşü iyi bir terapi olacaktır.
  • Mandıra Filozofu’nun çekildiği yere gidebilirsiniz. Ulaşım için en iyi yol tekne ancak yürüyerek de ulaşmanız mümkün.
  • Çökertme kebabı yemeden dönmemelisiniz.
  • Kitap okumak için ideal bir ortam
  • Plaj sohbetleri tatilinize renk katabilir.

Çökertme Koyu Konaklama İmkanları

Çökertme Koyu'da tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Çökertme Koyu Bölgesine Yakın Konumlar

Çökertme Koyu bölgesine bağlı veya Çökertme Koyu bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.