Balnet

Milas Ören

Tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmak için güzel bir tatil planınız varsa Milas Ören bunu fazlasıyla başaracaktır. Tatil demek deniz demektir ama biraz da doğa olsun istiyorsanız doğru adresiniz Muğla Milas Ören.

Uzun sahil şeridi, lokantaları, çay bahçeleri ile sizi ağırlamaya hazır. Ayrıca Milas Ören otelleri buradan ayrılmadan günlerce kalabilmeniz için ideal konaklama imkanları sunmakta.

Milas Ören Nerede?

Milas Ören nerede diye merak edenler için Milas’a 40 km. uzaklıkta bulunan Ören, Gökova Körfezi’nin kuzey bölümünde kalıyor. İlkbahar ve Sonbaharda bile tatil için gelebileceğiniz huzurlu bir tatil beldesi. Bodrum yaklaşık 60 km. mesafede. Havaalanından bir buçuk saatlik bir mesafede. 

Milas Ören Nerede Kalınır?

Milas Ören pansiyon ağırlıklı konaklama tipine sahip. Milas Ören apart ve otelleri ile de tatilde konaklayabileceğiniz bir bölge. Milas Ören otelleri fiyatları ile sizlere ekonomik tatil yapabileceğiniz seçenek sunuyor. Milas ören apart fiyatları da öyle.

Konaklamak için Milas Ören kamp yerleri doğa ile başbaşa tatil yapmanız için doğru  bir tercih olabilir.

Milas Ören Denizi Nasıl?

Deniz tatili sevenler için Milas Ören plajı nasıl veya Milas Ören denizi nasıl merak edilen bir konu oluyor haliyle. Plajı dar ve yaklaşık 3 km. uzunlukta. Bu mesafenin büyük bölümü denize girilebilir durumda. Denizi rahat yüzülebilecek ılıman bir deniz. Plaj mesafesi fazla olmadığından çabuk derinleşen bir yapısı var. Sığ sularda dakikalarca derin yer arayanlar için ideal bir yüzme ortamına sahip.

Milas Ören Gezilecek Yerler

Milas Ören gezilecek yerler açısından da zengin bir konumda. Öncelikle doğa gezintisi için çok ideal. Ama sadece bununla bitmiyor. Eğer Ören plajında yüzmek istemiyorum farklı plajlar arıyorum derseniz ve aracınız varsa yarım saatlik mesafedeki Akbük Koyu tercihiniz olabilir. Aynı yöne bir 20 dakika daha ilerlerseniz Azmak koyuna varabilirsiniz. Türkevleri ve Çökertme de bölgeye yakın denize girebileceğiniz ve gezebileceğiniz yerlerden.

Fırsat bulursanız tekne turları ile Sedir adasına gitmelisiniz. Emin olun Sedir adasının muhteşemliğine hayran olacaksınız. Temiz ve berrak denizi ile doğası eminiz sizi çok şaşırtacak. Heyecanlı, bol adrenalinli bir tatil anısı yaşamak isterseniz Kocadağ zirvesinden yamaç paraşütü ile süzülüp Milas Ören’i kuşbakışı izleme imakanını bulabilirsiniz. Tarihi mekanları gezmek gibi bir merakınız varsa Labranda Antik Kenti ve İasos Antik Kenti gezip görebileceğiniz mekanlardan.

Milas Ören Sahili

Milas Ören sahili yaklaşık 12 km. uzunluğunda gezintiye müsait, deniz manzarası eşliğinde ve doğal güzelliklerin doyumsuz seyri ile yürüyüş yapabileceğiniz bir sahildir. Aslında sahilin neredeyse her noktasından denize girilebilir ancak plaj bölümü 3 km. kadar. Sahilde kafeteryalar, çay bahçeleri ve lokantalar ile alışveriş yapabileceğiniz mekanlar yer almakta. Böylece gezintiniz sırasında bir yemek ve çay molası verebilir, alışveriş mekanlarında alışveriş yaparak vakit geçirebilirsiniz.

Milas Ören Marina

Milas Ören Marina yat ve teknelerin ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdiği ve gerektiğinde yat bağlama hizmeti aldıkları bir yer. Sadece Türkiye içi değil yurtdışı yat ihtiyaçlarını da karşılayan Milas Ören yat limanı ziyaretçilerin konaklama ve diğer tüm ihtiyaçları için hizmet verecek donanıma sahiptir.

Milas Ören Tekne Turları

Milas Ören tekne turları burada geçireceğiniz tatilin buradan ayrılmadan mutlaka yapılması gereken aktivitelerindendir diyebiliriz. Tekne turlarında ziyaret edeceğiniz muhteşem adalar ve koylar tatilinizden kalacak güzel anlar olarak hafızalarınıza kazınacaktır.
 

Milas Ören Konaklama İmkanları

Mi̇las Ören'de tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Milas Ören Bölgesine Yakın Konumlar

Milas Ören bölgesine bağlı veya Milas Ören bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.