Balnet
Olanak
Tip

Kilitbahir Pansiyon ve Kilitbahir Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Ki̇li̇tbahi̇r'de kriterlerinize uyan 10 tesis bulundu.

Kilitbahir Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Avrupa yakasında yer almaktadır. Kilitbahir nerede diye arama yaptığınızda karşınıza Çanakkale Boğazı'nın en dar yerinde olduğu çıkacaktır. Çanakkale Kilitbahir köyü, hem tatil hem de tarihi Çanakkale Şehitlik Turu gezisi amaçlı gelenler için konaklayabilecekleri en güzel yerdir. Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale Kilitbahir bölgesinde yerleşimin ne zaman başladığı bilinmemektedir. Yerli ve yabancı tüm turistlerin büyük ilgisini çeken bu bölgede konaklama hizmetleri en iyi şekilde verilmeye çalışılıyor. Boğaz ve doğa manzaralarına sahip konaklama tesisleri, her kesim insanlara hitap etmektedir.

Çanakkale bölgesinde tatil yapmak isteyenler, önceden otel yada pansiyon rezervasyonlarını yapabiliyorlar. Eceabat Kilitbahir otelleri, pansiyonlar, apartları tüm misafirlere en konforlu konaklama hizmeti sunuyor. Küçük köy yerleşim konumuna sahip olduğu için Kilitbahir’e gelenler, konaklayabilecekleri yerleri çok rahat bulabilecektir. Konaklama yapılan yerlerin doğal güzelliği tüm misafirlerin kendilerini evlerinde gibi hissetmesini sağlıyor.

Kilitbahir Pansiyonları Nasıl?

Gelibolu yarım adasını gezmek için plan yapanlar, Kilitbahir pansiyonları arasından seçim yaparak, rahatlıkla konaklayabilecekleri yerleri seçebiliyorlar. Pansiyon fiyatlarının oldukça uygun olması ve çoğunun boğaz manzarasının bulunması, misafirlerin keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Pansiyon ve oda seçimi yaparken, tesisin sunduğu hizmetler ve konuma göre fiyat değişikliği olabilmektedir. Pansiyonların bazılarında, yemek pişirme alanları ortaktır. Bahçelerde barbekü imkanları olup olmadığını, rezervasyonunuzu yaparken öğrenebilir, tüm planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. Balnet online rezervasyon sistemi üzerinden yerinizi ayırtırken, konaklama yeri, giriş ve çıkış tarihleri, oda sayısı, yetişkin ve çocuk sayısı bilgilerini girerek fiyat seçeneklerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Kilitbahir'e yakın konumda yer alan ve Çanakkale Savaşları'nın geçtiği tarihi Çanakkale Şehitler Abidesinin de bulunduğu noktadaki Seddülbahir pansiyon seçenklerine de göz atmanızda fayda var. 

Çanakkale’nin tarihi yerlerini gezmek isteyenler, konaklama yeri seçimi yaparken, apart otel ya da apart pansiyonlar arasından seçim yapabiliyorlar. Kilitbahir apart seçeneklerininde bulunduğu noktada dilerseniz tatilinizi ev konforunda da geçirebiliyorsunuz. Kilitbahir bölgesinde bulunan apartlar daha çok pansiyon statüsündedir ve yılın her dönemi müşteri kabul etmektedir. Misafirler, apartlarda, kendi ev rahatlığında, istedikleri kadar konaklayabilmektedir. İstedikleri, manzaraya sahip apartlarda yer ayırmak isteyenler, rezervasyon yaparak, hem istedikleri yeri seçebiliyor hem de daha uygun fiyat seçenekleri imkanlarından faydalanabiliyorlar.

Uygun Fiyatlı Kilitbahir Otelleri

Tarihi yerleri gezmenin yanı sıra doğa ve denizin keyfini de çıkarmak isteyenler, Kilitbahir otellerinde uygun fiyatlara konaklayabiliyorlar. Kilitbahir otel fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Otellerde, doğal köy ürünlerinden oluşan nefis menüleri tadabileceksiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip otellerde yerinizi ayırabilmeniz için önceden rezervasyon yapabiliyorsunuz. Online olarak yapacağınız rezervasyonlarda, tüm otelleri görme ve özelliklerine göre seçim yapma hakkınız bulunmaktadır. Çanakkale Kilitbahir otel fiyatlarını etkileyen özellikler şunlardır. Otelin konumu, sahile uzaklığı, yemek hizmetleri, konaklama konsepti gibi ayrıntılar, fiyatların değişken olmasını sağlıyor.

Kilitbahir Kalesi ve Kilitbahir Gezilecek Yerler

Kilitbahir Kalesi Çanakkale Boğazını korumak maksadı ile yapılmış bir kaledir. Kilitbahir Köyü adını bu kaleden almıştır. Fatih Sultan Mehmet tarafından Çanakkale Boğazının en dar bölgesine inşa edilen kale Çanakkale deniz savaşlarında da savunma anlamında büyük rol üstlenmiştir.

Çanakkale Kilitbahir Kalesi giriş ücreti 2021 yılı için 15 TL olarak uygulanmaktadır. Her yıl güncellenen fiyat bilgisine gişelerden yada yayınlanan fiyat listelerinden ulaşabilirsiniz. Müze yazın 09:00 - 19:00, kış döneminde ise 08:00 - 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kilitbahir gezilecek yerler ağırlıklı olarak tarihi gezi statüsünde ki yerlerdir. Kilitbahir Kalesi 2004 yılından itibaren yenilenerek Kilitbahir Kalesi Müzesi olarak halkın ziyaretine açılmıştır. Kaleyi ve içerisindeki müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kilitbahir kalesi nerede diye merak ediyorsanız Çanakkale Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyündedir.

Rumeli Hamidiye, Rumeli Mecidiye, Namazgah ve Yıldız Tabyaları ile Dur Yolcu Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı ve Yüzbaşı Tahir Bey Anıtı da ziyaret edilecek yerlerdendir. Kilitbahir’e geldiğinizde şehitlikleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tatil bölgesi açısından bakıldığında ise Zargana Plajı ve Havuzlar mesire alanı tatiliniz esnasında yararlanacağınız yerlerdendir.

Kilitbahir Feribot ve Ulaşım Seçenekleri

Kilitbahir’e ulaşmak için Kilitbahir Çanakkale feribot seferlerini kullanmanız gerekiyor. Çanakkale Kilitbahir feribot seferleri hergün karşılıklı olarak düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Kilitbahir Çanakkale feribot saatleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Kilitbahir Çanakkale feribot fiyatları firmaların yıl içerisinde belirlediği fiyatlar ile bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. 

Hava şartları ve çeşitli sebeplerden Kilitbahir feribot seferleri iptal edilebileceğinden yola çıkmadan kontrolünüzü yapmalısınız. Özel aracınız ile yolculuğa çıktıysanız Kilitbahir Çanakkale araba vapuru seferlerinden faydalanabilirsiniz. Çanakkale Kilitbahir seferleri için Kilitbahir feribot iskelesinde bulunan gişelerden anlık olarakta bilgi alabilirsiniz.