Balnet

Çanakkale savaşının yapıldığı yerleri görmek, o anları hissetmek ve yeni yerler keşfetmek isteyenler, Seddülbahir bölgesini tercih etmelidir. Çanakkale Şehitlik Turu yapmak, tarihi yerleri gezmek ve tatil yapmak için bu bölgeyi tercih ettiğinizde, konaklama için birçok seçeneğin bulunduğunu görebilirsiniz. Site üzerinden yapacağınız rezervasyon ile ister bir gece isterseniz daha uzun süre konaklama planları yapabiliyorsunuz. Çanakkale Seddülbahir bölgesinde bulunan pansiyonlar, her türlü ihtiyaca cevap verecek konumdadır. Sitede yer alan haritadan faydalanarak otellerin yerlerini görebilir ve seçim yaparak, yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Seddülbahir Kalesi

Seddülbahir Kalesi Çanakkale ilinin Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyünde yer almaktadır. Venediklilerle oluşan husumetin savaşa dönüşmesi ile Çanakkale Boğazı’nın girişini savunmak amacı ile inşa ettirilmiştir. 

Seddülbahir Kalesi Gelibolu Yarımadasının en uç orta noktasında yer almaktadır. Ege Denizinden gelecek saldırılara karşı hakim bir noktada bulunan kale 1. Dünya Savaşında en büyük hasarını almıştır.

Seddülbahir Pansiyon Fiyatları

Gelibolu yarımadasının en güzel köylerinden birisi olan Eceabat Seddülbahir’de konaklama yapabileceğiniz pansiyonlar mevcuttur. Seddülbahir pansiyonları doğal görünümleri ile kendinizi köy evinde hissetmenizi sağlayacaktır. Pansiyonlarda, doğal ürünlerden oluşan, köy kahvaltıları, gün içerisinde yemek çeşitleri, ızgaralar size özel sunulacaktır. Seddülbahir Köyü pansiyonlarında konaklarken, tarihi yerleri gezebilir, temiz koylarda denize girebilirsiniz. Gezdiğiniz her yerdeki doğal güzellikler her zaman aklınızda kalacaktır.

Pansiyon seçimi yaparken, tüm seçenekleri değerlendirebiliyorsunuz. Daha çok taş binalardan oluşan pansiyonlardaki tüm odalarda, banyo, tuvalet, tv, internet gibi seçenekler bulunmaktadır. Bahçe bölümünü kullanabilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Pansiyon seçeneklerinin yanı sıra Seddülbahir apartları ev konforunda konaklama alternatifi sunuyor. Seddülbahir bölgesinde konaklama yapılacak olan yerler için fiyat seçenekleri uygun fiyatlardan oluşuyor. Çanakkale Seddülbahir köyü konaklama fiyatları tesisinin bulunduğu konuma, ulaşım imkanlarına, sahile uzaklığına ve sunulan özel hizmet türlerine göre değişiyor. Rezervasyon yaparken giriş ve çıkış tarihleri, yetişkin ve çocuk sayısı, oda sayısı, ek hizmet türleri fiyatların belirlenmesini sağlıyor.

Konaklama fiyatları arasından en uygun olanları seçebilmek için otel ve pansiyon seçeneklerinin tamamını incelemelisiniz. Bunu yaparken, online haritadan konaklama tesisinin bulunduğu yeri belirleyebilir ve kendinize uygun olan yeri seçebilirsiniz. Seddülbahir pansiyon fiyatları, rezervasyon tarihine göre değişse de her zaman uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda bölgeye yakın bir noktadaki Kilitbahir pansiyonları da tatiliniz için farklı seçenekler sunabiliyor. 

Uygun Fiyatlı Konaklama Seçenekleriyle Seddülbahir Otelleri

Seddülbahir otelleri seçimlerini yaparken, bulunduğu bölgeye ve verilen hizmet türüne göre seçim yapabiliyorsunuz. Seddülbahir otel fiyatları, konum ve sunulan hizmet türlerine göre değişiyor. Gezmek istediğiniz bölgeye yakın konumda bulunan otelleri seçebilmek için haritayı kullanabiliyorsunuz. Erken rezervasyon avantajlarından faydalanarak, uygun fiyat seçenekli otellerden yerinizi daha uygun fiyatlara ayırtabilirsiniz. Otellerde, 24 saat resepsiyon hizmeti, ücretsiz yemek, ücretsiz internet gibi tüm hizmetler verilmektedir. Rezervasyon yaparken, istediğiniz ek hizmet türlerini de belirtebiliyorsunuz.

Seddülbahir konaklama seçeneklerinin neler olduğunu araştırırken tüm otel, pansiyon, apart seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz. Gelibolu yarımadasını gezmek isteyenler, hangi dönem gideceklerini planlamalıdır. Mevsimsel hava şartları çok değişken olduğu için daha çok yaz ayları tercih edilmektedir. Tatil planları için tarih belirledikten sonra konaklama ihtiyacı için rezervasyonlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Online olarak rezervasyon yapabildiğiniz için tüm konaklama seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz. Her türlü ihtiyacın karşılanabileceği otel türleri yer aldığı için herkes bütçesine göre konaklama yeri bulabiliyor. Konaklama yerlerini kategorilere göre ayırarak seçim yapabiliyor ve istediğiniz hizmet türlerini belirleyebiliyorsunuz.

Seddülbahir'de Nerede Denize Girilir?

Seddülbahir Köyü Plajı birkaç koydan oluşan plajlardır. Bunlar Ertuğrul, Morto ve Tekke koylarıdır. Tekke koyu plajı en güzel plajlardan birisidir. Yeterli tesis ve imkana sahip olan plaj tatil açısından gidilecek güzel bölgelerdendir. Tekke Koyu Çanakkale’de İngilizlerin ilk çıkartmaları yaptığı koylardan biridir.

Çanakkaleye geldiğinizde hem turistik hem de tarihi gezi amaçlı da olsa mutlaka uğranılması gereken bir bölgedir.

Seddülbahir Nerede

Seddülbahir nerede merak edenler için kısaca tarif edelim. Seddülbahir köyü ve bu köye adını veren Seddülbahir Kalesi Çanakkale Gelibolu Yarımadası’ nın en güney bölgesinde yer almaktadır. Eceabat ilçesi sınırları içerisinde kalan Seddülbahir Çanakkale savaşlarında ilk gemi saldırılarını alan bölgedir. Seddülbahir kalesi çıkartmalar başlamadan önce İngiliz gemilerince bombalanarak çok büyük tahribat almıştır.