Akçay Zeytinli

  Zeytinli, Akçay'a 15 dk. uzaklıkta olup, aynı isimdeki deresiyle merkezden ayrılıyor. Plajı ve denizi oldukça temiz olan Zeytinli sahilinde sadece yaz aylarında hizmet veren az sayıda Otel ve Pansiyon mevcut. Zeytinli, gözde tatil merkezi Akçay'a sadece 2 kilometre uzaklıkta ve birçok kafe, restoran, diskoya yürüyüş mesafesinde. Eski Turban Tatil Köyü, yeni Akçay Resort ile komşu olan beldenin sahil bölgesinde yapılan çalışmalar ve rekreasyon alanları ile (Buz pateni sahası gibi) belde hızla gelişiyor. 

 

FESTİVAL

  Akçay'a göre plajı çok daha temiz ve sakin olduğundan tercih edilen beldenin denizi soğuk olmakla birlikte daha az taş ve denizkestanesi ihtiva ediyor. Zeytinli için başka önemli bir etkinlik 2005 yazında düzenlenmeye başlayan ve her yıl tekrarlanması umulan Zeytinli Rock Festivali. Bu etkinlikte yerli rock grupları yer alıyor ve dinleyenlere ekonomik, kaçırılmaması gereken bir eğlence sunuyor.

  Beldeye yakın olan Kızılkeçili Köyü güzel bir ziyaret yeri. Bu köyün yakınında zeytinlikler, Değirmen piknik alanı, Pınarbaşı, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu göleti mutlaka uğranması gereken yerler olup, Sutüven çevresi Kaz Dağları Milli Parkı'na bağlı gözde bir dinlenme ve piknik yeri.

ZEYTİNLİYE YAKIN OTELLER PANSİYONLAR

İkizçay Deresi

Zeytinli ve Akçay'ı ayıran Zeytinli Çayı