Balnet

Erdek Düzler Otelleri Hakkında

Düzler, Bandırma'dan, Erdek'e yolculuk yaparken Kapıdağ Yarımada'sına ilk adım attığınız bölgedir. Yarımadanın güney sahili ile birlikte uzanan Düzler mevkii küçüklü büyüklü pansiyonlar, birkaç otel ve askeri kamptan oluşuyor. Yerleşim oldukça az. Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, sizi hiçbir şeyin rahatsız edemeyeceği doğal bir tatil alanı. Erdek’teki nüfusun çoğunluğu oranın yerlilerinden oluşmaktadır. Bu durum kış aylarında böyle devam ederken baharın gelmesiyle işler değişir. Kapılarını yabancılara pek açamamasının nedeni buranın az bilinmesiyle alakalıdır. Fakat gerçekten gezgin adı verdiğimiz insanlar Erdek Düzler bölgesini keşfettikten sonra bu bölge onlar için bir vazgeçilmez olmuştur. Erdek Düzler otelleri ve Erdek Düzler pansiyonları da bundan nasibini almıştır. Kasaba hayatının sakinliğini, huzurunu ve kendine has olan havasını içinde barındırmasına rağmen aynı zamanda bir o kadar da modern bir hayat vardır Düzler bölgesinde. Erdek Düzler Bölgesindeki oteller de potansiyel turist tiplerini biliyorlar çünkü bu bölgeyi bir kere keşfeden insan bir sene sonra ve yahut çıkacağı tatil zamanı ne zamansa ilk soluğunu burada alıyor. Bu bakımdan bakılırsa oteller bir aile sıcaklığında görülebilir insanlar tarafından.
Erdek Düzler bölgesi, suyunun berraklığı ile de ilgi çekmektedir. Çok keşfedilmemiş bir bölge olmasından kaynaklı, buradaki su gerçekten çok temizdir. Denizin içine girildiğinde suyun altındaki çakıl taşları ve kum taneleri görülebiliyor. Kumsallarının güzel olmasından kaynaklı buradaki oteller hep kumsallara yakın yapılmış. Otel hem deniz manzaralı hem de sessiz ve sakin. Tatil anlayışı dinlenmek olan insanlar için Erdek Düzler bölgesindeki oteller gerçekten de uğranması gereken yerlerin başında geliyor olmalı. 

Huzurlu ve Sakin Bir Tatil İçin Erdek Düzler

Günümüzde tatil anlayışı değişmiştir. Bundan 50 yıl öncesine kadar insanlar hayatın daha işlek olduğu, gece hayatının ve eğlencenin olduğu yerleri tercih ederken şimdilere bakıldığında bu durumun büyük oranda değiştiği görülür. Elbette tatil anlayışı hala böyle olan insanlar olabilir lakin yine de insanların çoğu artık sakin bir tatil istiyorlar. Bunun nedenine inildiğinde, günlük hayatın karmaşası ve yoğunluğu ilk akla gelen sebep. İnsanlar zaten hayatlarının büyük bir kısmını böyle gürültülü ve yeterince karışık bir ortamda geçirdiği için tatilden beklentileri de değişti. Tatile çıkıldığı zaman yalnız kalmak, kafa dinleyebilmek ve yoğun karmaşadan kurtulmayı hedefliyorlar. İşte tam da bu sırada Erdek Düzler otelleri devreye giriyor. Son yıllarda bu bölgenin popülerliğinin artmasının nedeni de insanların tatil anlayışının değişmesidir. Bu bölge insana hem huzur hem de güven veriyor. Huzur vermesinin nedeni gerçekten sessiz ve sakin bir yer olmasının yanında doğayla baş başa kalabilmenizdir. Güven verebilmesinin nedeni ise buradaki insanların yerli halktan oluşması. Neredeyse bütün insanlar birbirini tanıyor ve bu bölgede hırsızlık vs. gibi kötü olaylar gerçekten de çok az yaşanıyor. Ayrıca Erdek Düzler otel işletmeleri de gerçekten evinizdeymiş hissi verdiğinden dolayı insanın içinde de ayrı bir güven duygusu oluşuyor. 

Düzler'de Yeni Tatil Anlayışı

Değişen tatil anlayışı, artık huzur ve sakinlik istiyor. İnsanlar tatile çıkacakları yerleri belirlerken ilk kriterleri belki de huzurlu bir yer olması. Ayrıca Erdek Düzler Bölgesi sanki orası size aitmiş hissi de veriyor. Gidildiği zaman asla yabancılık çekmemenizin yanı sıra bir de sanki orayı çok önceden görmüşsünüz hissi uyandırıyor. Doğayla baş başa olmanız ve etrafta insan sayısının az olması insana inzivaya çekilmiş olmanın verdiği duygunun aynısını veriyor. Lakin son 10 yıla baktığımızda Erdek Düzler Bölgesinin keşfedilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Yazları nüfusunu neredeyse ikiye katlayan bu bölge önümüzdeki 10 yıl içerisinde popülerliği arttırıp sakin bir bölge olmaktan çıkabilir. Ancak bu durum oranın otellerinin kalitesini ve insanların içtenliğini değiştirmez. Artan ziyaretçi sayısıyla birlikte elbette ki Erdek Düzler otel sayısı da artacaktır. Yeni yapılan Erdek Düzler otelleri eğer önceki otellerle aynı disiplin içinde yapılırsa çok daha büyük bir ilgi görebilir. Aynı zamanda yerli halktan oluştuğu için çocuklu aileler de tatil için Erdek Düzler bölgesini tercih edebilir. Çocukların güvenliği ve arkadaş bulup sosyalleşmesi bakımından oldukça olumlu artıları bulunmaktadır. Tüm yönleriyle ele alıp incelendiğinde Erdek Düzler pansiyonları ve Erdek Düzler otelleri gerçekten de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

Erdek Düzler Otelleri Sık Sorulan Sorular
Erdek Düzler'de denize sıfır oteller hangileri?
Erdek Düzler'deki denize sıfır otellerden bazıları: Yaman Resort Hotel. Tam liste: Erdek Düzler Denize Sıfır Oteller