Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Düzler Pansiyonlar

Çalışmaktan, okula gitmekten ya da evde kalmaktan bunaldığımız zamanlara tatile gitmek birçoğumuza iyi gelir. Sıcak güneşin altında, engin ve masmavi bir denizde yüzmek sizi oldukça rahatlatacaktır. Akşamüstü, sahilde gezintiye çıkmak, denize yakın bir yerde dalga sesleri ile uyumak, sabah ise denizin oluşturduğu köpükleri seyretmek kulağa huzur verici gelmektedir. Bazen ailece tatile gidersiniz, bazen balayı otelleri içinden birine giderek, eşiniz ile balayı keyfini çıkarırsınız.
Kalabalıktan uzak, araç seslerinin yoğun olmadığı, bunaltıcı sıcaklardan uzak bir yerde tatil yapmak hemen hemen herkesin hayalidir. İşte bu anlamda Balıkesir’ de tatil yapmak tam size göredir. Balıkesir' in Erdek ilçesine bağlı Düzler köyü, gelişmekte olan bir tatil beldesidir. Sakin bir tatil için uygun Düzler pansiyonlar hakkında araştırma yaparak yerinizi erkenden ayırtabilirsiniz.

Düzler' de Neler Yapılabilir?

Düzler henüz gelişmemiş bir tatil beldesi olduğu için, orada yapabileceğiniz çok fazla bir seçenek yoktur. Güzel bir köyde, temiz havayı solumak ve dinç bir tatil için tercih edilebilir. Bir haftalığına olsa bile Düzler' e gitmek sizi rahatlatacak ve bütün bir yılın yorgunluğunu alacaktır. Düzler' de temiz manzara karşısında aileniz ile birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Balıkesir başlı başına güzel bir ildir. Balıkesir' in birçok ilçesi de turist çeken güzel tatil bölgeleridir. Erdek de bu ilçelerden biridir. Erdek' in ilçeleri turistler tarafından yeni keşfedilmeye başlamış, sakin köylerdir. Bütçeniz kısıtlı ise ucuz Düzler pansiyonlar içinden herhangi birini tercih ederek, dilediğinizde kalabilirsiniz.

Düzler' de Ne Yenilir? 

Düzler henüz gelişmiş bir yer değildir. Halen köy olduğu için, lüks lokantalara sahip değildir. İlk gittiğiniz zaman, küçük bir yerde yemek yiyebilirsiniz ama çoğunlukla kendi yemeğinizi kendiniz hazırlamalısınız. Düzler' de yenebilecekler şunlardır:
•    Lezzetli deniz ürünlerini deneyebilirsiniz.
•    Sahilin karşısında mangal keyfi yapabilirsiniz.
•    Doğal zeytinyağı ve zeytin yiyebilirsiniz.
•    Çeşitli sebzeleri zeytinyağı ile pişirerek lezzetli yemekler yapabilirsiniz.
•    Köyde bulunan küçük lokantalarda yemeğinizi yiyebilirsiniz.
Düzler' de yemeklerinizi genellikle kendiniz yaparsınız. Bölgedeki doğal zeytinyağı ile hem sağlıklı hem de lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Teknolojiden uzak, dinlendirici bir tatil sizi yenileyecektir. Düzler, gittiğiniz zaman oldukça keyifli vakit geçireceğiniz bir yerdir.

Düzler' in Gezilmesi Gereken Yerleri

Düzler' e giderken çok güzel manzaralar ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden özel aracınız ile gitmek çok mantıklı olacaktır. Dilediğiniz yerde durup hoş manzaraları fotoğraflayabilirsiniz. Düzler' e gittiğiniz zaman Kapıdağ Yarımadası’ nın eşsiz manzarası karşısında etkilenebilirsiniz. Düzler' e girerken Erdek' i geze geze girebilirsiniz. Köye girdiğinizde ise beyaz kumlar, deniz ve güneş teması sizi etkisi altına alacaktır. Gittiğinizde Düzler' in tertemiz havası sizi karşılayacaktır. Huzur veren, dinlendirici bir tatil için Düzler' e gitmelisiniz. Mavinin ve yeşilin en güzel tonları, bu tatil beldesinde görülmeye değer. 

Düzler' de Konaklama Seçenekleri

Düzler’ de konaklama seçenekleri çok geniştir. Zengin konaklama imkânına sahiptir. Moteller, butik oteller, pansiyon ve apart otel tarzı konaklamalar mevcuttur. Eğer ki pansiyonda kalmayı tercih ederseniz tatile gitmeden önce Düzler pansiyonlar fiyatları hakkında az da olsa bilgi sahibi olmalısınız ve bütçenizi ona göre ayarlamalısınız. Uygun fiyata, güzel ve temiz bir tatil köyü olan Düzler' de konaklama yapabilirsiniz. Erdek Körfezi' nde yer alan Düzler’ de keyifli bir tatil sizi bekliyor. Oteller dolmadan erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Gitmeden önce otelleri inceleyerek, kalmak istediğiniz otel ya da pansiyona erken rezervasyon yaptırmalısınız.