Gökçeada Koyları

Genel olarak koyları ıssız ve dokunulmamış olan Gökçeada’da rüzgar çoğunlukla kuzeyden estiği için güney kıyılarında denize giriliyor. Başlıca Gökçeada Plajları:

Aydıncık Plajı: Adanın güney doğusunda bulunan geniş plaj, en çok tercih edilen plaj olmakla birlikte adadaki tek mavi bayraklı plaj. Rüzgar sörfü için de kullanılan Aydıncık plajına merkezden düzenli minibüs seferleri bulunuyor.

Laz Koyu: Adanın güneyinde yer alan bu sessiz koy, adada rüzgar ne kadar kuvvetli eserse essin her zaman sakin kalan noktalardan.

Laz Koyu Genel Görünüm

Yuvalı Plajı: Bir resort otelin ve bakanlıklara ait tesislerin yer aldığı güneydeki bu plaj aynı zamanda halka açık sessiz bir koy.

Gizli Liman: Adanın güneybatısındaki Gizli Liman, çam ağaçları arasında ince beyaz kumlu, berrak denizli, oldukça etkileyici bir plaj.

Yıldız Koy: Gökçeada'nın kuzeyinde denize girilebilen nadir yerlerden biri olan Yıldız Koy, Kaleköy'e oldukça yakın bir konumda ve kuzeyde yer aldığı için yılın çoğu dönemi rüzgarlı.

Marmaros: Adanın kuzeyindeki ender koylardan bir diğeri olan Marmaros'un ayırt edici özelliği ise aynı isimde bir şelalesinin bulunması.

Marmaros Koyu ve Deniz