Burhaniye İskele

İskele Mahallesi deniz ve doğanın iç içe olduğu sessiz sakin bir sahil mahallesi.

Körfez bölgesinin en büyük yat limanının bulunduğu İskele Mahallesi güzel bir balıkçı köyü görünümünde.  Kıyıdaki balık lokantaları ve çay bahçeleri mahalleye canlılık ve hareket katıyor..

Ayrıca bir kısmı bar bir kısmı sergi salonu olarak kullanılan tarihi zeytin yağı fabrikasıyla Yelken Spor Okulu, sporun, eğlencenin ve kültürün bir arada olduğu bir mekan. 

Ören otelleri

İskeleden Bir Görünüm

İskele Mahallesi'nde bulunan otel, pansiyon, bar, restoran ve çay bahçeleri yıl boyunca açık olup, yerli ve yabancı misafirlerne hizmet veriyor..

İskeleye gelen herkes burada denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilir. Ek olarak İskele Mahallesi, Kaz Dağları ve Madra Dağları'nın arasında olup, Alpler'den sonra %22 orksijen oranıyla dünyanın en yoğun oksijen içeren havasına sahip, doğal bir sağlık merkezi..

İskele Mahallesi, Burhaniye ilçesi ve körfez bölgesinindeki bilinen ilk yerleşim yeri. Antik çağda Adramytteion'a bağlı olarak varlığını sürdürmüş olan bölge günümüzde Ege Denizi'ne kıyısı olan, Türkiye'nin 5. büyük balıkçi barınağına ve marinasına sahip küçük bir balıkçı köyü görünümünde. .

Zeytin ve zeytin yağı Burhaniye ve özellikle İskele Mahallesi için bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda. Burhaniye ve İskele Mahallesi, önemli bir tatil merkezi olmakla birlikte aynı zamanda dünyanın en kaliteli zeytin yağının üretildiği bölge. Taze körfez balıklarıyla, tamamen doğal zeytin yağını buluşturan İskele Mahallesi, lezzetleriyle de etkileyici bir nokta. 

Ören Otelleri

İskele Mahallesi