Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Bungalov Evleri

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 55 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Bungalov Evler

Çanakkale ülkemizde hem tarihi hem de doğal alanları ile ön bilinen bir şehirdir. Bu yüzden de insanların yoğun ilgisi ile karşılaşır. Şehri gezmek isteyen kişilerin ortalama 4 gün ayırması yeterli olur. Tarihte birçok uygarlık için önemli olan Çanakkale, bu sayede tarihi alan ve müze bakımından zengindir. Çok büyük bir şehir olmayan Çanakkale,  gezme bakımından da kolaylık sağlar. Aynı zamanda tatil amaçlı da tercih edilebilecek şehirlerarasında yer alır. Türk tarihi ve aynı zamanda dünya tarihi için önemli izler bırakan bu şehirde gezilecek yerler de bir hayli fazladır.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale'ye gitmek isteyen ve nereleri gezmesi gerektiğini bilmeyen kişiler için ilk olarak Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı gösterilebilir. Bu milli park Çanakkale Boğazı'nın Avrupa Yakasında yer alıyor. Şehitler Abidesi sayesinde Milli Park olan bu yeri gezmek ve görmek mümkündür. Gezilebilecek bir başka yer ise Babakale'dir. Babakale, tarihte önemi büyük olan ve özellikle Osmanlı için değerli olan bir kaledir. Bu tarihi kale de gezilecek yerler arasında bulunur. Troya Antik Kenti ise Çanakkale'ye gelince mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan bu antik kent birçok insanın ilgisini çekiyor. Bir başka antik kent olarak da Assos ziyaret edilebilir ve bu sayede tarihi açıdan güzel ve önemli yerler görülebilir. Gezilecek yerler arasına Küçükuyu da eklenebilir. Çanakkale bungalov evler fiyatları her bütçeye uygundur ve şehirde kaliteli konaklama imkânı sunan yerler olarak tatil ya da gezi amaçlı buraya gelenler için idealdir. 

Çanakkale'de Gezilmesi Gereken Adalar

Çanakkale ilinde gezilecek yer denince birçok insanın aklına adalar da gelir. Doğal güzellikleri ve kaliteli konaklama alanları ile ön plana çıkan adalar, şehirde insanlar tarafından çok sık ziyaret ediliyor. Uygun Çanakkale bungalov evler arasından birini seçerek bu şehirde konaklanabilir ve doğal adalar da ziyaret edilebilir. Gökçeada Türkiye'nin sahip olduğu en büyük adadır. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile birçok insanın ilgisini çeker. Bozulmamış doğası sayesinde gezilecek yerlerden bir tanesi oluyor. Bir diğer ada ise Bozcaada'dır. Bu ada Türkiye'nin üçüncü büyük adasıdır. Tarihi yapısı ile dikkat çeken ada, geçmişte Troya Savaşında üs olarak kullanılmıştır. Çanakkale'ye gelen kişiler bu adaları ziyaret ederek iyi vakit geçirebilir, doğal ve tarihi güzellikleri görebilir.

Çanakkale'de Nerede Kalınır?

Diğer ülke ve şehirlerden gelen kişiler için Çanakkale'de birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Ucuz Çanakkale bungalov evler ile herkes bu şehirde uygun fiyatlarla konaklayabilir. Tek ve iki kişilik odalarda ya da aile odalarında kalarak şehirde konforlu konaklama imkânından yararlanılabilir.