Balnet

Bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çandarlı, İzmir Dikili ilçesinin bir mahallesi. Antik dönemdeki adı Pitane olarak geçen bölge İzmir’in Kuzey bölümünde, Dikili’nin ise güneyinde kalmaktadır.

Denize doğru uzanan bir yarımadaya benzeyen Çandarlı sokaklarında dolaştığınızda her sokağın denize çıktığına şahit olabilirsiniz. Bölgeye geldiğinizde heybetli görüntüsü ile Çandarlı Kalesi sizi karşılıyor. Çandarlı bölgesi sık sık düşman tacizlerine uğradığından bu kale eski zamanların güvenlik çözümü olarak hizmet vermiş. Osmanlıdan önce Cenevizlilerin kontrolünde olan kalenin MÖ 6. Yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor.

Dikili Çandarlı Kiralık Tatil Yazlıkları

İzmir Dikili Çandarlı otel konaklaması bakımından tüm isteklerinizi karşılayacak çeşitlilikte ve bölgenin ziyaretçilerine yetecek kapasitede denilebilir. Halk tarafından kiralanan kiralık yazlıklar tatiliniz için ev konforunda seçenekler sunabiliyor. Çandarlı yazlık kiralık evler yazlık tadında ve burada ki tatiliniz boyunca kendinizi evinizde hissettirecek donanıma sahip.

Çandarlı kiralık yazlık konaklama seçeneği yerine Çandarlı pansiyonları da tatiliniz de size alternatif seçenekler sunabiliyor. Tatilinizi uygun fiyatlara getirmek istiyorsanız öncesinde iletişime geçerek yerinizi ayırtmanız da fayda var.

Dikili Çandarlı günlük kiralık tatil evleri

Yazlıklar genelde sezonluk veya aylık olarak uzun süreli kiralansa da az da olsa Çandarlı günlük kiralık evler bulunmakta. Çandarlı günlük kiralık yazlık evler uzun vadeli kiralamaya göre fiyatta biraz farklılık gösterebilir. Eğer tatil planınızı uzun süreli yaptıysanız kiralama sürecini de uzatmalısınız ki uygun fiyatlardan yararlanma imkanını yakalayın.

Çandarlı sezonluk kiralık yazlık

Bölgede genelde tercih edilen konaklama tipidir. Kiralayan için de daha bütün ve doyurucu bir tatil yaşanması için uygundur. Ekonomik olan bir konaklama tipi olduğundan bölgeye gelenler için de tercih edilmektedir. Çandarlı merkezde günlük kiralık evler bulabileceğiniz gibi merkez dışında daha ekonomik yazlıklar kiralayabilirsiniz.

Yazlık kiralık evler yerine Dikili Çandarlı apartları için de kiralama seçenekleri sunan yerler bulabilirsiniz.. Çandarlı apart ev fiyatları ekonomik tatil yapabilmeniz için yeterli seviyede. Zaten bölgede fiyatlar genel itibari ile her bütçeye uygun şekilde.

Dikili Çandarlı'da Nereleri Gezelim?

Tatil için Dikili Çandarlı’ ya geldiğinizde dolu bir tatil geçirmek için gezebileceğiniz yerler hakkında kısaca bilgi verirsek;

  • Çandarlı Kalesi
  • Kalem Adası
  • Tarihi zeytinyağı fabrikası

Dikili Çandarlı ve civarında daha fazla gezilecek yer için listemize buradan gözatın.