Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Dikili Çandarlı Otelleri ve Uygun Fiyatlı Çandarlı Otelleri

Yükleniyor..
Çandarlı'da kriterlerinize uyan 10 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Antik dönem adı Pitane olan Çandarlı İzmir Dikili’ye bağlı bir mahalle. Denize doğru uzanan bir yarımada şeklindeki Çandarlı denizle iç içe bir tatil beldesi. Pitane kelime anlamıyla suyu bol olarak çevrilmiş. MÖ 6. Yüzyıla dayanan bir yerleşim hikayesi var. Önceleri Cenevizliler tarafından bir deniz üssü olan Çandarlı sonra Osmanlı hakimiyetine girmiş.

Buraya geldiğinizde bölgeye adını veren Çandarlı Kalesi hemen gözünüze çarpacaktır. Osmanlı Sadrazamı Çandarlı Halil Paşa tarafından büyük bir tadilattan geçirilerek bugünkü halini almış.

Bölgede denize girilebilecek çok sayıda koy ve plaj bulunuyor. Yerli tatilciler tarafından tercih edilen bölgeye yurt dışından nadiren turist geliyor. Hafta sonları yakın çevreden gelen tatilcilerle büyük bir yoğunluk yaşanan Çandarlı hafta içi daha sakin bir ortam sunuyor.

Dikili Çandarlı' da Nerede Kalınır?

Dikili Çandarlı’da otel sayısı çok fazla olmamakla birlikte bölgeye gelen tatilcilere kaliteli bir tatil yaşatacak seviyede. Bunun yanında tatilinizi geçirebileceğiniz apart ve pansiyon konaklama seçenekleri arasında. Uzun ve ekonomik bir tatil yapmak isterseniz çok sayıda yazlık ev kiralama imkanı bulabilirsiniz. 

Çandarlı otelleri sayıca az olsa da verdiği hizmetler güzel bir tatil yaşamanızı sağlayabilecek türden. Çoğunluğu denize sıfır olan otellerin plajla arasında sadece bir yol var. Otelinizden çıkıp saniyeler içerisinde denize ulaşmanız mümkün. Çandarlı denize sıfır oteller gece manzaralarısıyla da müthiş. Gün batımı manzarasını restoranında yemek yerken bile rahatlıkla izleyebileceğiniz oteller mevcut.

İzmir Dikili Çandarlı apart oteller bölge sakinleri tarafından işletilen genelde evlerin dönüştürülmesi ile yapılmış konaklama tesisleri. Apart otel konumları da oteller kadar iyi. Çoğunluğu denize sıfır diğerleri de denizi rahat gören konumdalar.

Çandarlı Otel Fiyatları

Çandarlı otel fiyatları popüler turizm bölgelerine göre daha mütevazi. Denize sıfır olanların fiyatları iç kısımda kalanlara göre haliyle biraz daha yüksek. Daha ekonomik bir tatil yapmanın yolu erken rezervasyon yaptırmaktan geçiyor. Bu nedenle tatil fırsatlarını değerlendirmeniz çok yerinde olur. Genelde Temmuz ayında çok yoğunluk olduğundan bu tarihlerde yer bulmak güçleşiyor. Bu süre bazen Ağustos ortalarına kadar varabiliyor. Bu zamanlar içerisinde doğrudan geldiğinizde yer sorunu yaşayabilirsiniz. Çandarlı otelleri herşey dahil konsepti ile çalışan çok az, bu nedenle gelmeden bilgi almanız önemli. Tercihiniz her şey dahil konaklama şeklindeyse Dikili otelleri listemizi incelemelisiniz.

Çandarlı Ucuz Oteller

Çandarlı otelleri ve fiyatları ile göz dolduracak türden. Masmavi deniz manzarası ile uygun fiyatlı konaklama bulmak Çandarlı otelleri için hiç de zor değil. Bölge tatil olanakları ile genel olarak uygun fiyatlı tatil yapmanıza olanak tanıyor.

Çandarlı'da Nereleri Gezmeli?

Çandarlı merkezinde kale birkaç tarihi kalıntı dışında çok fazla tarihi bir yer yok. Bu nedenle bu alanları da gezmeniz çok zamanınızı almıyor. Özellikle yaz tatili için geldiyseniz zaten doğası gezilecek en güzel ortamı sunuyor. 

  • Geldiğinizde tüm koylarını gezmeyi ihmal etmeyin ve plajlarında güneşlenip temiz denizinde bol bol yüzün.
  • Çandarlı Kalesi zaten yanı başınızda mutlaka kısa bir tur atın
  • Pitane Antik Kenti kalıntıları tarihseverler için tam gezilecek bir alan

Çandarlı'da gezilecek tüm yerler için buraya tıklayınız..

Çandarlı Otelleri Sık Sorulan Sorular
Çandarlı'daki havuzlu oteller hangileri?
Çandarlı'da havuzlu otellerden bazıları: Cumhur Yeşilirmak Çiftliği, Çandarlı İşeo Otel. Tam liste: Çandarlı Havuzlu Oteller
Çandarlı'da denize sıfır oteller hangileri?
Çandarlı'daki denize sıfır otellerden bazıları: Zeytin Apart Otel. Tam liste: Çandarlı Denize Sıfır Oteller