Balnet

Ocaklar Hakkında

Ocaklar, Erdek'in ödüllü plajıyla ünlü şirin tatil beldesi. Erdek'in 5 km kuzeyinde bulunan belde, 2 bin 200 nüfusa sahip. Belde, Ocaklar adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından alıyor. Eşine az rastlanan güzellikte kumsalı ve denizinin çekiciliği ile yaz sezonunda büyük bir hareketlilik kazanan Ocaklar’ın sahil şeridinde havuzlu oteller, eğlence mekanları ve çay bahçeleri bulabilirsiniz. Ulaşım yaz sezonunda yarım saatte bir, kışın da saat başı olmak üzere Erdek minibüsleriyle sağlanıyor.

Ocaklar otellerini incelemek için tıklayın.

Ocaklar'da yıllık ortalama sıcaklık 15 derece. En sıcak ay Temmuz olup, sıcaklık ortalama 25 dereceyi bulabiliyor. Sıcaklıkların çok fazla olmaması Ocaklar'ı yaşanacak ideal yerler arasına sokuyor.

Hakim rüzgarın poyraz olması nedeniyle deniz kıyısı oldukça sakin. Altın ışıltılı kumlarla kaplı 3 kilometrelik sahiliyle, sığ ve sakin deniziyle Ocaklar'ın eşsiz güzelliklerini yaşamanız mümkün. 

Çevrede sanayi tesislerinin olmaması ve karadan denize esen poyrazın sahili süpürerek denizde oluşabilecek doğal kirlenmeleri de alıp götürmesi denizinin temiz olmasını sağlıyor. Sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenlerin bile rahatça denize girebildikleri koyda, her türlü su sporlarını yapmak da mümkün. Denizi rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de ideal.