Ören Bungalow Evler

Ören tarihine baktığımızda önemli savaşlarla dolu olan bir bölge olduğunu görüyoruz. Milli Mücadele döneminde işgal edilen bu yer 8 Mart 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. Şehrin içerisinde tarihi kalıntılar mevcut olsa da günümüzde bu kalıntılara pek sık rastlanmamaktadır. Antik çağda Adramytteion olan bölgenin adı zamanla Ören olarak değişmiştir. Şehir tarih bakımından çok önemli bir konumda olduğu için tarihi yapıları içerisinde barındırmaktadır. Bölgenin planlaması oldukça iyidir. Bu sebeple trafik ve ulaşım sorunları yaşanmamaktadır. Balıkesir ilinin önemli turistlik yerlerinden olan Ören otelleri, pansiyonları ve bungalow evleriyle de tatilcilere hizmet vermektedir. Bölge de oldukça fazla otel ve bungalow ev bulunmaktadır. Bu sayede insanlar tatil yapacakları zaman kalacak yer sıkıntısı çekmez. 

Ören'de Bungalow Evler

Bungalow evler genellikle ahşaptan yapılıp küçük bölgelere kurulan tek odalı veya 2 odalı küçük ve tek katlı yerlerdir. Ören bungalow evler fiyatları bu bölgede her bütçeye uygun şekilde ev kalitesine göre değişmektedir. Oldukça güzel ve otantik görünüme sahip bungalow evler Ören bölgesinin vazgeçilmezi konumundadır. Bölgeye gelen tatilciler bu evleri oldukça fazla ilgi göstermiş ve bu evler yoğun şekilde talep görmüştür. Bunun başlıca sebebi küçük evlerde doğa ile iç içe zaman geçirmek ve şehir stresinden uzak durmaktır.

Yeni Evli Çiftlerin İlk Tercihi Ören

Ören'e özellikle yeni evli çiftler hem tatil hem de balayı yapmak amacıyla gelmektedirler. Bölge tarih olarak önemli bir yere sahip olmasının yanında tatilcilerin de bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Hem doğallık hem de yeşillik konusunda oldukça büyük bir alana sahip olan Ören birçok misafiri özellikle yaz olmakla birlikte ağırlamaktadır. 

Ören Tatilcilerin Bir Numaralı Yeri

Ören özellikle yenidünya evine girmiş kişilerin tercih ettiği bir yerdir. Bölgede balayı otelleri mevcut olup bu çiftleri ağırlamaktadır. Oteller müşterileri fazlasıyla memnun etmekte birçok otel konum olarak oldukça merkezi ve son model sistemlerle inşa edilmiştir. Ören Ege denizine kıyısı bulunan yerlerden biridir. Tatilcilerin bu bölgeye gelmelerinin en büyük nedeni denize kıyısı bulunmasıdır. Ören'de günlük tekne turları yapılmaktadır. Özellikle bu tekne turları tatil boyunca yapılabilecek en güzel ve bölgenin daha iyi tanınması için en iyi yollardan biridir. 

Ören Tarihi Yaşatıyor

Bölgede birçok eski cami ve mimari yapı görmek mümkündür. Şahinler Köyü Cami bu yerde en eski olduğu tahmin edilen bir camidir. Caminin 150 yıllık olduğu düşünülmektedir. Bunun yanında içerisinde birçok liman barındırmakta olan Ören tarih ile iç içe bir bölgedir. Ardamytteion antik kenti eski tarihe sahip bir diğer yerdir. Bu yer bölgede oldukça fazla ilgi gören Ören'in eski tarihini anlatan önemli yerlerdendir. Bölgeye gidildiğinde barınma ihtiyacının karşılanabileceği en güzel yer bungalowlardır. Uygun Ören bungalow evler bulmak zor değildir. Bölgede fiyatlar çok yüksek olmayıp bütçeye en uygun evlerden tercih edilebilmektedir. Bölge tarihi açıdan güzel olduğu kadarda otel ve konaklama ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da oldukça fazla imkân sunmaktadır.

Tatilin Adresi Ören

Günümüzde tatil olanakları için elverişli çok kısıtlı yerler vardır. Ören bu yerlerin başındadır. Özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde tercih edilen Ören bungalow evleriyle ünlüdür. Ucuz Ören bungalow evler bulmak mümkün olup bu yerler oldukça güzel ve doğa ile iç içedir. Bölgenin ulaşım sıkıntıları bulunmamakla birlikte bölge planı oldukça güzel yapılmıştır. Bölgenin içerisi oldukça akıcı olup sorunsuz bir yaşam ve tatil için tercih edilebilecek yerlerdendir.