Balnet

Zeytinlikuyu Kıyıkışlacık’a bağlı denize girilebilecek koyu ve plajı ile tercih edilen bir mahalledir. Milas’a 30 Km mesafede olan Kıyıkışlacık Zeytinlikuyu plajı ve doğasıyla ziyaretçileri kendisine çekmektedir. 

Muğla Milas Zeytinlikuyu bölgenin yüzülebilir harika plajlarından birisine sahiptir. Plaj kumu ince yapısı ile kum plaj sevenler için idealdir. Milas Zeytinlikuyu plajı temiz ve birden derinleşmeyen denizi ile aileler için en çok tercih edilen plajlardan birisidir.

İlçe nüfusu yazın yaklaşık 20 bin kişiye ulaşmakta ve bir kasaba havasına bürünmektedir. Bu yoğun ilgi bölgenin plajı, doğası ve tarihi ile iç içe bir yer olmasından kaynaklanmaktadır. İasos harabeleri yaklaşık 15 dakikalık bir mesafede olduğundan gününüzün bir bölümünü burayı gezmeye ayırabilirsiniz.

Yine sabah vakti bir doğa yürüyüşü sonrasında doğal ürünlerin bulunduğu bir kahvaltı ile güne enerjik  başlayabilirsiniz. Öğleden sonra kendinizi Ege'nin serin sularına bırakabilirsiniz. Kıyıkışlacık Köyü Zeytinlikuyu deniz tatili sevenler için çok ideal bir tatil mekanı.

Sessiz ve huzurlu bir tatil için tavsiye edilecek yerlerden birisi Muğla Zeytinlikuyu. Gürültüden ve karmaşadan uzak tam özlenilen huzur yuvası Milas Zeytinlikuyu bütün bir yılın bıraktığı yorgunluğu üzerinizden atacağınız bir tatil köyü.

Zeytinlikuyu’ya gitmek için Milas merkezden Kıyıkışlacık'a geldikten sonra tabelaları takip ederek yaklaşık 15 Dakika sonra Zeytinlikuyu’ya  ulaşırsınız. Bodrum Zeytinlikuyu arası 55 Km olup Milas havaalanından ise 30 Km. mesafededir.

Her Bütçeye Uygun Zeytinlikuyu Pansiyon Seçenekleri

Güzel bir tatil için bölgeye geldiğinizde konaklama ihtiyacınıza göre otel ve pansiyon bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Zeytinlikuyu pansiyon yönünden zengin bir portföye sahiptir. Bölge son yıllarda gittikçe artan turist kapasitesine karşılık vermek amacı ile konaklama çeşitliliğini arttırmaktadır.

Her bütçeye uygun pansiyon seçenekleri ile buraya yolu düşen her kesimden tatilciye ekonomik tatil imkanı sunmaktadır. Yakın olması sebebi ile Kıyıkışlacık pansiyonlarında konaklayıp denize girmek için Zeytinlikuyu plajlarından faydalanabilirsiniz.

Bölgenin özellikle yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğradığını düşünürsek sorunsuz bir tatil geçirmeniz için erken rezervasyon yapmanız yerinde olacaktır. Doluluk oranları genel yaz tatili prensiplerine göre yaz ortasında çok yoğun olduğundan Temmuz ve Ağustos ayları yer bulmanın zor olduğu dönemler olacaktır. 

Zeytinlikuyu Plajı

Kıyıkışlacık Köyü Zeytinlikuyu plajı harika doğası ve temiz denizi ile tercih edilen bir bölgedir. Zeytinlikuyu plajı Milas ilçesine 30 Kilometre uzaklıktadır. Muğla Milas Zeytinlikuyu Plajı çevresi ormanlarla çevrili olduğundan tam bir temiz hava deposudur, tatilinizi dinlenmiş ve dingin bir şekilde tamamlamanız için tüm imkanlara sahip. Bu ortamı yerinde yaşamak için Denize sıfır Zeytinlikuyu pansiyonları güzel bir konaklama imkanı sağlamaktadır.