Altınoluk Köyü

Edremit'in 26 km, kuzeyinde, Ege Denizini, Midilli Adasını ve Ayvalık adalarını kartal yuvası şeklinde tepeden görüyor Altınoluk Köyü.

Kalabalık şehir hayatından bıkanların kaçıp yerleştği bir köy haline gelen Altınoluk sessizliği, manzarası, oksijen kalitesi ve tarihi evleri ile öne çıkıyor
Mitolojik çağlardan bu yana yaşam izleri taşıyan bu tarihi köy, aslında gerçek altınoluk yerleşim yeri. İçerisinde tarihi konaklar, tarihi taş evler buluna Altınoluk köyünde günümüze 15-20 tane de otel bulunmaktadır. Köy meydanında bulunan tarihi çınarağaçları çevresinde tamamı deniz manzaralı çay bahçeleri, alışveriş dükkanları bulunur. Altınoluk' tatil için gelen istisnasız herkes mutlaka Altınoluk çay bahçelerine gelir ve en az bir gözleme yemeden dönmez.

Köyde tarihi RUM EVLERİ ve OSMANLI KONAKLARI mevcut. 

Köyde en bilinen konak Abdullah Efendi Konağıdır. Konağın ilk ve gerçek sahibi Papazlık kilisesi sahibi aslında. Papaz, Kurtuluş savaşı sonrası Yunanistana göçmek durumunda kalınca, mallarını abdullah efendiye devreder ve günümüzde de Abdullah Efendi konağı olarak bilinir.

Çeşmeli Konak : 

Nasıl gidilir 

Ulaşım son derece kolay, her dakika dolmuş seferleri mevcut fakat siz aracınız ile de gelebilirsiniz. Ciddi bir otopark sorunu da var. Deniz kenarında Altınoluk merkezden kazdağları yönünde dik yokuştan çıkılarak gelinen köyde lüx ve konforlu bir yaşam hakim.

  Altınoluk Otelleri