Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Tatil Köyleri

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 20 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Tatil Köyleri Hakkında

Merkez ilçesi de dahil olmak üzere 19 ilçeye sahip olan Balıkesir, turizm konusunda oldukça gelişmiştir. Turizmin yanı sıra tarım ve balıkçılık konusunda da oldukça gelişmiş olan ilin başlıca geçim kaynakları turizm, tarım ve balıkçılıktır. Bu sebepten restoranlarda taze balık bulmak mümkündür. Zeytinciliğin de yaygın olması sebebiyle zeytinyağı üretimi yapılmaktadır. Doğal ve lezzetli zeytinyağı denilince akla ilk gelen illerden birisidir. 

Dünyanın her yerinden ve ülkemizden ziyaretçilerin her sene misafir olduğu il, Balıkesir tatil köyleri ile dikkat çekmektedir. Sadece tatil amaçlı dizayn edilmiş bu köylerde tatilde ihtiyaç duyulan her türlü şey bulunmaktadır. Özellikle termal turizmi yapılan yerlere kurulan tatil köyleri çok fazla rağbet görmektedir. Jeotermal konusunda oldukça zengin olan ilin termal kaynakları çevresine kurulmuş köylerde, ziyaretçiler bir yandan konforlu bir tatil yaparken diğer yandan termal merkezlerde vakit geçirebilmektedir. 
Üstelik tatil köyleri sadece termal alanda değil birçok alanda faaliyet göstermektedir. Denize girmek isteyenler için, festivallere katılmak isteyenler için veya farklı sebeplerle tatil yapanlar için birçok tatil köyü bulunmaktadır Balıkesir’de. 

Turizm konusunda oldukça gelişmiş olan Balıkesir, Türkiye’nin en büyük illerinin ortasında olduğundan, jeopolitik konum avantajı yakalamakta ve turizmin sürekli gelişmesine katkı sağlamaktadır. Ülke turizmi ve ekonomisi açısından da büyük önem arz eden ilimiz her sene daha da gelişerek hizmet vermektedir.
Merkezi gibi ilçeleri de turizme elverişli olan ilin birçok ilçesi turizm alanında gelişmiştir. Şehir halkına da önemli bir gelir kaynağı oluşturan turizm, şehir sakinleri tarafından benimsenmiştir. Bu anlamda misafirleri hoş karşılanmakta ve büyük bir sorun yaşamamaktadırlar.

Balıkesir’in turizmde bu kadar gelişmesinin sebebi sahip olduğu doğal kaynaklar sebebiyle turizme elverişli olması ve bunun yanında kıyı turizmine elverişli yapısı sayesinde alternatif sağlamasıdır. Balıkesir’in güzellikleri bununla da bitmiyor! Aynı zamanda doğa turizmi, kültür turizmi, kıyı turizmi gibi alanlarda da başarılı olmakla birlikte tarih severler tarafından da oldukça ilgi çekicidir. Güzellikleri saymakla bitmeyecek il hak ettiği ilgiyi görmekte ve her sene bu ilgi artmaktadır. 

Bunların yanı sıra Akçay ilçesinde her sene düzenlenmekte olan Zeytinli Rock Festivali Türkiye’nin en büyük festivallerinden birisi konumunda olduğundan dolayı ülkemizden ve dünyadan oldukça misafire kapılarını açmakta olan ilçe birçok ziyaretçinin gelmesini sağlamaktadır. Şehri adeta canlandıran bu festivalle birlikte konaklama ihtiyacı da arttığından, birçok seçenek ile birlikte tatil köyleri de değerlendirilmektedir. Festivale çadırlarıyla gelebildikleri gibi başka alternatifleri de değerlendiren ziyaretçiler, Balıkesir tatil köyleri işletmelerini de deneyimlemek isteyebilmektedir. 

Balıkesir Tatil Köyleri

Geniş bir alanın üzerine kurulmuş ve sadece tatil amaçlı oluşturulmuş alanlar tatil köyü olarak adlandırılmaktadır. Otel ya da villa veya her ikisine birden sahip olan bu köylerde tatil adına herşey mevcuttur. Öyle ki köyün dışına çıkmaya ihtiyaç duymayan insanlar istedikleri her şeyi bu köylerde bulabilmekte. Çeşitli aktiviteleri, tatil için gerekli tüm donanıma sahip olması, imkân konusunda yeterli olması gibi özellikleriyle Balıkesir tatil köyleri, bir tatil için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. 

Bu köylerin bazılarında spa merkezi bile bulunur. Su sporlarına olanak sağlaması, yüzme havuzuna sahip olması, spor merkezleri, aktivite alanları, barlar, diskolar, lokantalar gibi birçok özelliğe sahip bu köylerde tatil yapmak oldukça keyiflidir.

Tamamen tercihe göre dizayn edilmiş Balıkesir tatil köyleri, ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Termal alana sahip bir tatil köyünde kalınabileceği gibi, doğayla başbaşa kalmak isteyenlere göre tatil köyleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra deniz-kum-güneş üçlüsünü isteyenler için de elbette tatil köyleri bulunmaktadır.

Tatil Köyleri Fiyatları

Tatil köyleri oldukça fazla çeşide sahip olduğu gibi fiyat konusunda da çeşitlilik göstermektedir. Ücrete dahil olan hizmetlere göre farklılık gösteren fiyatlar, yemek, aktivite sayısı, kalacak kişi sayısına göre değişebilen fiyatlarıyla farklı keselere de hitap eder. Az bütçeyle keyifli bir tatil yapmak isteyenlerin tercih edebileceği gibi, paradan kaçmayıp çok lüks bir tatil arayanların da kendilerine yer bulabilecekleri yerlerdir bu tatil köyleri.
Balıkesir tatil köyleri, her geçen sene konaklama ihtiyacının da artmasıyla hem sayısı hem kalitesi artmakta olan işletmelerdir. Balıkesir’in doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği bu işletmeler, ziyaretçilerini bekliyor.