Asos Behramkale

Asos Behramkale

Behramkale, tarihi dokusunu korumuş sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. Osmanlı döneminde kurulmuş en eski köylerdendir. Behramkale, antik kentin surları arasında kalmıştır. Evler Assos mimarisindeki taş işçiliği ile yapılmıştır. Assos Antik Kenti köyün en tepesindedir. Taş Kaplı yollardan yürüyerek antik kente ulaşabiliyorsunuz. Athena Tapınağı'na girerken yol kenarında köy halkının kendi ürettiği doğal otlardan, el işi örgü danteller, oyalar, zeytinler ve kalaylanmış cezveleri tezgahlarda bulabilirsiniz. Behramkale'yi bi günde her yerini yürüyerek gezebilirsiniz. Köy içinde Osmanlı döneminden kalma Hüdavendigar Camii ve Köprüsünü gezebilirsiniz. Athane Tapınağının hemen alt tarafında Midilli Adası'na bakan tarafta Assos tiyatrosunu görebilirsiniz. 

Asos Behramkale Konaklama İmkanları

Asos Behramkale'de tatil yapmak isteyenlerin konaklama için tercih edebileceği çeşitli tipte tesisler vardır.

Asos Behramkale Bölgesine Yakın Konumlar

Asos Behramkale bölgesine bağlı veya Asos Behramkale bölgesine gidenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil bölgeleri.

Asos Behramkale'ye Gidenler Yorumluyor

Asos Behramkale'de yer alan tesislere gidenlerin yaptıkları son yorumlar.

9.9
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Asos Behramkale
"Konakhan Pansiyon"
Muhteşem bir otel. Assos zaten harika bir yer üstüne böyle insanlarla tanışmak çok sevindirici. Sahibi Ersin Bey ve işletmecisi Muzaffer Bey çok cana yakın ve samimiler. Kahvaltısı dillere destan. Odalar tertemiz. Biz çok memnun kaldık mutlaka tekrar tercih edeceğiz. Güzel bir tatil geçirmemizi sağladıkları için çok teşekkür ederiz.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Asos Behramkale
"Huzur Ve Eğlence Dolu Tatilin Adresi"
Sıcak kanlı çalışanları, yemekleri, odaları, temizliği ve manzarasıyla efsane bir mekan.
+ devamını gör
9.9
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Asos Behramkale
"Masal Gibi Tatil"
Tanışma ve karşılama harikaydı. Bütün çalışanlar aile ortamında hizmet sunuyor. Yemeklerinin güzelliğine diyecek söz bulamıyorum hepsi harikaydı. Adem bey, Ahmet bey, Burak kardeşim ve diğer tüm ekip çok iyisiniz. Herkese şiddetle tavsiye ederim.
+ devamını gör
9.3
Çanakkale / Ayvacık / Assos / Asos Behramkale
"Assos Doğa Köy Evi"
Temiz,sicak ve dostane yaklasimlari icin fatih bey ve esine minnettar kaldik.uygun fiyat ve lezzetli yemkleri icinde ayrica tesekkur ederiz...
+ devamını gör