Balnet

Gökçeada Otelleri Hakkında

Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada 286 km²  yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük adasıdır. Kıyı şeridi 95 km uzunluğa sahiptir. Gökçeada, korunmuş doğal yapısı ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste kapılarını açmaktadır. Gökçeada’nın tarihine bakıldığında değişik dönemler boyunca pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yaptığı görülebilir.

Günümüzde hâlâ bu uygarlıklardan izler taşıması, Gökçeada’yı tarih meraklıları ile de buluşturmaktadır. Antik Yunan döneminde kullanılan İmroz ismi ile bilinen ada, 1970 yılından itibaren Gökçeada olarak anılmaktadır. Adanın yarısından fazlası dağlardan oluşmaktadır. Adada bulunan volkanik kütleler nedeniyle yeraltı su kaynakları çoğunluktadır.

Gökçeada Butik Otel

Gökçeada tam bir otel cenneti. Bu oteller arasında öncelikle ev olarak inşa edilmiş ve sonradan butik otellere dönüştürülmüş bir çok işletme var. 2 ile 10 odalı bu küçük oteller butik tarzında hizmet veriyorlar. Bu tarz oteller gökçeadanın bir çok köyünde var fakat Kaleköy'de uoğun olarak bulunuyorlar. Otelleri incele

Bu kaynak suları sayesinde ziyaretçiler, adanın pek çok yerinde çeşmelerle karşılaşmaktadır ve bu çeşmelerden güvenle su içebilmektedir. Adanın güney sahillerinde sahip olduğu Akdeniz iklimi, kuzey sahillerinde yerini Marmara iklimine bırakmaktadır. Yaz aylarını oldukça sıcak geçiren Gökçeada’da neredeyse hiç durmadan esen lodos ve poyraz rüzgârları, bu sıcağın bunaltıcı etkisini azaltmaktadır. Hatta yaz mevsiminde yağmurlu geçen günleri bile bulunmaktadır.

Adada sürekli hissedilen bu rüzgârların bir diğer avantajı ise adanın rüzgâr sörfüne ve kite surf’e elverişli olmasını sağlamasıdır.  Yaz mevsiminde en temel geçim kaynağı turizm olan Gökçeada halkı, diğer mevsimlerde tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Gökçeada, “zeytin” denilince akla gelen sayılı yerlerdendir. Ziyaretçiler Gökçeada gezileri sırasında adanın pek çok yerinde zeytin ağaçları ile karşılaşmaktadır. Gökçeada, denize girilebilecek pek çok koya sahiptir. Bunlardan bazıları; hatta en çok tercih edilenleri Aydıncık Plajı, Yuvalı Plajı, Yıldızkoy ve Laz Koyu’dur. Gökçeada otelleri bu eşsiz doğası ile göz doldurur.

Gökçeada Otel Fiyatları

Gökçeada yapısı itibariyle herkese hitap edecek tatil imkanı sunmaktadır. Bu açıdan Gökçeada otelleri için araştırma yapan kişilerin her halükarda kendisine uygun bir konaklama tesisi bulması mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey hangi tarihler arasında konaklayacağınıza karar vermek ve bu tarihler arasında ilgili tesislerin fiyat tekliflerine göz atmaktır. 

Gökçeada'da Tatil Yapmak

Gökçeada otelleri gezilecek yer konusunda çok fazla alternatife sahip olduğundan tatilcilerin çoğu burada geçirdikleri günlerin sonuna geldiğinde tatillerini uzatmaktadır. Örneğin güneşin batışını izlemek isteyen bir tatilci Uğurlu Köyü’nde Gizli Liman olarak bilinen ve Türkiye’nin en batı ucu olan kumsalda bu keyifli manzaraya şahitlik edebilir. Güneşin batışını burada izlemesinin en özel kısmı ise tatilcinin, ülkede güneşin battığını gören son kişi olmasıdır.

Gizli Liman’da Haziran’ın son haftasını ve Temmuz’un ilk haftasını içine alan zaman dilimi boyunca hava 22.00’a doğru kararmaktadır. Tepeköy civarında yer alan tarihi çınar ağacı ve etrafında bulunan piknik alanı tatilcilerin doğayla iç içe ve huzurlu bir gün geçirmeleri için uğrak noktaların biridir.

Yerli halkın tuz ihtiyacını karşıladığı Tuz Gölü ise yazları bembeyaz görüntüsüyle tatilcileri kendine hayran bırakmaktadır. Türkiye’nin ilk sualtı parkı yine Gökçeada’da bulunmaktadır. Tatilciler için bir diğer çok sevilen aktivite ise Yıldızkoy ’da su altında şnorkelle dalış yapmaktır. Ayrıca tatilciler Aydıncık Plajı’nda bulunan doğal çamurdan da faydalanmaktadır. 

Gökçeada Otel Konaklaması

Gökçeada otelleri, ada oteli tarzını birebir yansıtmaktadır. Yani her otelin kendine özel bir tarzı olmasına karşın; oteller yaklaşık 3-4 katlı ve butik tiptedir. Binaların en dikkat çeken özelliği doğal yapıyla uyumlu ve iç içe olmasıdır. Taş binalardan ahşap binalara kadar pek çok çeşitte otel bulunmaktadır.

Bu durum ada sokaklarına renklilik, canlılık ve doğallık katmaktadır. Gökçeada otelleri, genelde denizin eşsiz manzarasına karşı inşa edilmiştir. Otel bahçeleri otelde kalan tatilcilerin boş vakitlerinde veya yemek saatlerinde doğayla iç içe olması koşulu gözetilerek dizayn edilmiştir. Ancak bu açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı değişmektedir. Çoğu otelde açık yüzme havuzu bulunmaktadır.

Gökçeada otelleri, genellikle misafirlerine ev konforu sunmayı hedeflemektedir. Bu sebepten tatilciler kendilerini evlerinde oldukları gibi rahat, konforlu ve huzurlu hissetmektedir. Otel kahvaltıları yerel lezzetlerle hazırlanmaktadır. Birkaç otel konaklama esnasında misafirlerine ücreti karşılığında su sporları eğitimi de vermektedir. Eğitim istemeyen misafirler ise ücretsiz şekilde masa tenisi, plaj voleybolu, basketbol gibi sporlarla ilgilenebilmektedir. İş seyahatleri için çoğu otelde toplantı salonları bulunmaktadır.

Adayı keşfetmek isteyen misafirler için isteğe göre ücretsiz bisiklet imkânı veya ücretsiz tur olanakları sağlayan oteller de bulunmaktadır. Oteller isimlerini de Gökçeada’nın doğallığından almıştır. Otel fiyatları ise otelin niteliğine ve adadaki konumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak otel sayısı fazla olduğundan her keseye hitap edebilecek fiyatta oteller bulunmaktadır.

Gökçeada Otelleri Sık Sorulan Sorular
Gökçeada'daki havuzlu oteller hangileri?
Gökçeada'da havuzlu otellerden bazıları: Gökçeada Anemos Hotel, Kuzey Park Hotel, Zeus Otel Ahşap Tatil Köyü. Tam liste: Gökçeada Havuzlu Oteller
Gökçeada'da denize sıfır oteller hangileri?
Gökçeada'daki denize sıfır otellerden bazıları: Kardelen Çamlık Pansiyon, İvunya Apart Otel. Tam liste: Gökçeada Denize Sıfır Oteller