Balnet

Güre Bungolow Evler 

Güre, Balıkesir’in bir ilçesi olup Marmara Bölgesinin güneyinde yer alıyor. Tatil mevsimi yaklaştıkça yurtiçinden ve yurtdışından insanlar tatile çıkmak için yer arayışına başlıyor. Kimisi deniz, kum, güneşten hoşlanırken kimisi tenha, sessiz sakin mekânlardan hoşlanıyor. Güre eğlencenin dibine vurmak isteyen kişiler için eşi bulunmaz semtlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 
Güre, turizm bölgesi olduğu için konaklama konusunda da ulaşım konusunda da çeşitli alternatiflere sahip. Yaz sezonu geldiğinde 2 milyonluk nüfusuna rağmen Güre’de kendinize kalacak birçok seçenek bulabilirsiniz.

Güre'de Konaklama

Ucuz güre Bungolow evleri Güre’de en meşhur konaklama stilidir. Bungolow ev, doğayla iç içe olan ve size muhteşem bir tatil hatırası bırakacak ev modelidir. Evin kapısı bahçeyle birleşik olduğu için camı kapıyı açtığınız an bahçedesiniz. Etrafta mis gibi yeşillikler, çiçekler, kuş sesleri, hafif esen rüzgâr evinize neşe getiriyor. Klasik otellerden sıkıldıysanız bungalov evleri tam da size göre. 
Bungolow evlerinden yer bulamazsanız butik otel, apart otel ve pansiyonda da kalabilirsiniz. Özellikle kalabalıktan dolayı apart oteller Güre’de çok moda. Kapalı mekânlardan sıkılıp özgür takılmak istiyorsanız çadır kamplarını da tercih edebilirsiniz. Böylece ateşin etrafında şarkılar, danslar, eğlenceler, hoş sohbetler derken nasıl sabah olduğunu anlamazsınız bile. 

Güre Ulaşım Seçenekleri Neler

Uygun güre Bungolow evler arasından birine rezervasyon yaptırdığınızda artık ulaşıma karar vermenin zamanı gelmiş demektir. Kendi aracınızla mı gideceksiniz, otobüs mü kullanacaksınız yoksa uçakla mı gideceksiniz önce bu soruya cevap bulmanız gerekir. Türkiye’nin her yerinden Güre’ye ulaşım olup tercih tamamen sizindir. Otobüsle gidecekseniz eğer İstanbul ve Ankara’dan Güre’ye her gün seferler düzenleniyor. 
Havalimanından gitmek için ise önceden uçak rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor. Otobüsle de gitseniz uçakla da gitseniz hem otogardan hem havalimanından Güre’ye servisler kalkmaktadır. En kötü ihtimalle saatte bir Güre’ye otobüsler gidiyor. Bu imkânlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz otobüsle otogara geldiğinizde ya da havalimanına indiğinizde araç da kiralayabilirsiniz. Böylece Güre’yi doyasıya gezmiş olursunuz. 

Güre'de Nereler Gezilir?

Güre'nin içinde çok fazla gezilecek yer olmasa da Edremit’te gezeceğiniz çok fazla yer var. Özellikle Kaz Dağı ve Edremit Körfezi’nden gezmeye başlayabilirsiniz. Oradan Derman ılıcalarına giderek şifalı suyun tadını çıkarabilirsiniz. Bununla beraber Sütveren Şelalesi de muhteşem bir manzaradır. Akan suyun sesi bile bu kadar huzur verirken görüntüsünü siz hayal edin. 
Sahil kasabası olan Güre’den başka yerler görmek istiyorsanız Akçay ve Altınoluk ilçelerine de gidebilirsiniz. Böylece Balıkesir’in büyük çoğunluğunu gezip görmüş olursunuz. Hiçbir yer gezmeden sahil kasabasında otursanız bile tüm sıkıntılarınızdan kurtulduğunuzu fark edersiniz. 

Güre Festivalleri ve Eğlence Fırsatları

Güre festivalleri yazın olmazsa olmaz etkinliklerdendir. Çalgılar, oyunlar, sokak müzisyenleri, satıcılar derken rengârenk sokaklar ve cıvıl cıvıl insanlar ortaya çıkıyor. Güre Bungolow evler fiyatları ucuz olduğundan bu tür eğlencelere bütçenizi ayırabilirsiniz. Bu eğlenceler Mayıs Nisan aylarında başlar ve Ekim ayına kadar devam eder. 

Güre Mutfağı İle Özel Lezzetleri Sizi Bekliyor

Güre'de de Balıkesir’in en meşhur yemekleri olan zeytinyağlı ve balık yemekleri çok tercih edilir. Bu yörede balık hep tazedir o nedenle adım başı balık restoranı görmeniz mümkün. Bu restoranlardan birine girip Güre balığını denemeniz gerekiyor çünkü buradaki balıklar başka hiçbir yerdeki balıklara benzemiyor. 
Zeytinyağlıları da mutlaka tatmalısınız. Çok farklı bir lezzeti olan Güre yemeklerini bir daha hiç unutamayacaksınız. Ayrıca Güre’ye geldiğinizde organik meyve ve sebzelerden yemeyi unutmayın.