Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Güre Otelleri Hakkında

Güre Kazdağları'na bağlı son dönemlerin en dikkat çeken tatil rotalarından birisidir. Özellikle huzur dolu bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin ilk tercihleri arasında kalan Güre, eşsiz otelleri ile yılın her dönemi hizmet vermektedir.

Tatil denince sadece yaz tatilleri aklımıza gelir. Kış tatilleri arasında kayak ve kar sporlarının olduğu tatil konseptleri aklımıza gelse de kışın termal tesislerde yapılan tatiller çoğu kimsenin aklına gelmez. Termal tesislerin olduğu yerler belli bir iklime ve aya göre ayarlı değildir. Bunlar yılın her ayı yapabileceğiniz tatiller arasındadır. Ülkemizde genellikle termal tesislerin yoğunlukla bulunduğu yerler denizden uzak yerlerdir. Yaz kış hem termal tatili hem deniz ve doğa tatili yapılabilecek yerler sınırlıdır. Tatil planlarınızı yaparken bu tür beklentileriniz varsa Edremit Güre’yi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Güre Köyü otelleri birçok hizmeti bir arada alabileceğiniz eşsiz tesislerdir. Hem doğası hem denizi hem ormanı ve sizi kuşatan tarihi geçmişi ile Güre sizin beklentilerinizin tümüne cevap verebilecek özellikle küçük şirin bir yerdir. 

Eşsiz Bir Tatil Rotası: Güre

Güre M.Ö 3000 yıllarında kurulan bir yerleşim yeri olmasından dolayı tarihe meraklı, kültürel gezilere önemli veren insanlar tarafından sıkça tercih edilen bir yerdir. Yerin altında 65 derecede çıkan şifalı kaynak sularıyla da sadece deniz tatili değil yaz kış dinlenebileceğiniz olanaklar sunar size. Kazdağları eteklerinde denize ve ormana dayanan sınırları ile muhteşem bir tatil yeridir Güre. Sahilin kalitesi ve güzelliği dillere destandır. Eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı tarihte farklı kültürleri olması beraberinde engin bir hoşgörüyü de getirmiştir. Kıyı köyü olduğu için eskilerde geçim kaynağı olarak balıkçılık yapılmışsa da şimdi artık yönünü turizme dönmüştür. Güre Köyü otelleri ile huzurlu ve mutlu bir tatil geçirebilirsiniz. 
Güre sakin ve sessiz tatil tercih edenlerin doğa ile baş başa kalabileceği ender yerlerden biridir. Köy kimliğini kaybetmeden turizme açılması Güre’ye sayısız imkanlar sağlayamıştır. Tarihi ve doğayı tanımanız şifalı termal kaynaklarından faydalanmanız için uğramanız gereken yerlerden biridir. Güre’nin çevresinde pansiyon ve kısmen otel olarak hizmet veren tek katlı evlerin ayrı bir estetiği de var diyebiliriz. Termal kaynaklar etrafında kurulan otellerden istediğiniz, beklediğiniz hizmetlerin ötesinde hizmet almanız mümkündür. Tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ev çevresinde marketler ve bakkallar klasik Anadolu köyü havasını oluşturur. Bildiğimiz anlamda bir tatil köyü değildir. Tamamen doğal ve ihtiyaca göre üretilmiş pratik yapılar ayrı bir şirinlik katmıştır Güre’ye…

Şifalı Termal Kaynaklar

Güre yaz aylarında denizin, sahilin ve doğanın sunduğu imkanların yanı sıra termal kaynaklar ile de tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. 65 derecede çıkan termal kaynaklar etrafında yapılan Güre otelleri sağlık turizmi açısından önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Tatil bölgelerinin yoğunluğu, karmaşası ve hareketliliğini burada bulamazsınız. Sizi tamamen huzur dolu bir deneyimle tanıştırır; doğal, küçük, şirin ve doğa harikası bir tatil köyüdür. Güre otelleri çocukların doğadan kopmadan, uzaklaşmadan rahatlıkla ve güvenle tatil yapabileceği bir ortam sağlar. Mesire alanlarında yapılan pikniklerin tadına doyum olmaz. Piknik ve mesire yerlerinin çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çeker. 
Genelde tek katlı evler konaklama ihtiyacı için düzenlenmiştir. İki üç katlı evler otel kimliğini taşırken, tek katlı küçük evler pansiyon olarak hizmet verir. Bunların yanı sıra rahatça kalabileceğiniz otel ve motel tesisleri de bulunur. Özellikle termal otelleri bütün tatilcilerin beklentilerini karşılayabilecek kabiliyettedir. Pansiyon ve otel ücretleri her bütçeye uymakla beraber evlerden dönüştüğü için ayrı bir konsept oluşturmuştur. Güre deniz, doğa, orman ve termal tesislerinin hepsini bünyesinde toplayan ender tatil beldesi olduğu için her geçen gün buraya olan rağbet artmaktadır. Yılın 12 ayı rahatlıkla hizmet verebilecek otellerin varlığı Güre’nin turizm sektöründe hızla yol almasını sağlamıştır.

Güre Otelleri Sık Sorulan Sorular
Güre'deki havuzlu oteller hangileri?
Güre'de havuzlu otellerden bazıları: Butik Gökyüzü Hotel, Form Thermal Hotel Spa Kaz Dağları, Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa. Tam liste: Güre Havuzlu Oteller