Güre Tatil

Yüzyıllardır şifalı kaplıcaları nedeniyle ziyaret edilen Güre hakkında Antik Yunanistan'dan, Osmanlı'ya kadar pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış, tarih açısından da zengin bir tatil beldesi demek yanlış olmaz. Bol oksijenli ve çam ormanlarıyla kaplı Kazdağları doğası içinde yer alan Güre, sağlık turizmi amacıyla tercih edilebilecek eşsiz noktalardan biri. 

Güre Sahili Genel Görünüm

Tüm yıl boyunca kaplıcaları nedeniyle ziyaretçi çeken belde, yaz aylarında ek olarak plajından dolayı da yoğun ilgi görüyor. Kazdağları ve Altınoluk arasındaki konumundan dolayı hem sağlık turizmi açısından hem de yaz tatilleri için uygun olan Güre hakkında her şey dahil sistemiyle çalışan Güre termal otelleri ile birlikte uygun fiyatlı Güre pansiyonları ve Güre apartları da bulunuyor denebilir.  

Güre Sahili ve Sonbahar

Güre'nin şifalı kaplıcalarında rahatlayabileceğiniz gibi 3 km uzaklıktaki plajında serinleyip, güneşlenebilir, çevredeki Kazdağları köylerini, Kazdağları piknik alanlarını ve Kazdağları müzelerini gezebilirsiniz. Doğayla iç içe, mütevazı bir tatil beldesinde, uygun fiyatlı bir tatil geçirmek istiyorsanız Güre'yi tercih edebilirsiniz.