Balnet
Olanak
Tip

Erdek Ormanlı Köyü Pansiyon

Bazı yerler ismini içinde bulunduğu coğrafyadan alır. Ormanlı Köyü de bunlardan biridir. Ormanlı köyü Kapıdağ eteklerinde denize ve ormana dayanan sınırları ile muhteşem bir köydür. Sahilin kalitesi ve güzelliği dillere destandır. Eski bir yerleşim merkezi olmasından dolayı tarihte farklı kültürleri olması beraberinde engin bir hoşgörüyü de getirmiştir. Kıyı köyü olduğu için eskilerde geçim kaynağı olarak balıkçılık yapılmışsa da şimdi artık yönünü turizme dönmüştür. Sakin ve sessiz tatil tercih edenlerin doğa ile baş başa kalabileceği ender yerlerden biridir. Köy kimliğini kaybetmeden turizme açılması Ormanlı Köyüne sayısız imkanlar sağlayabilir. Tarihi ve doğayı tanımanız için görmeniz gereken yerlerden biridir.
Deniz kenarında sıralanan çınar ağaçlarının gölgesinde denizi izlemenin farklı bir romantik havası olur Ormanlı Köyü’nde. Köyün çevresinde pansiyon ve kısmen otel olarak hizmet veren tek katlı evlerin ayrı bir estetiği de var diyebiliriz. Tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ev çevresinde marketler ve bakkallar klasik Anadolu köyü havasını oluşturur. Bildiğimiz anlamda bir tatil köyü değildir. Tamamen doğal ve ihtiyaca göre üretilmiş pratik yapılar ayrı bir şirinlik katmıştır.

Tatil İçin İdeal Rota

Otantik bir ortamda tatil yapabilmenin zevkini tadabilmek için diyebiliriz. Tatil bölgelerinin yoğunluğu, karmaşası ve hareketliliğini burada bulamazsınız. Doğal, küçük, şirin ve doğa harikası bir tatil köyüdür. İş hayatının yoğunluğu, şehir hayatının karmaşıklığında bunalan insanların kaybolmadan nefes alabileceği bozulmamış bir köy olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir. Erdek Ormanlı Köyü otelleri çocukların doğadan kopmadan, uzaklaşmadan rahatlıkla ve güvenle tatil yapabileceği bir ortam sağlar. Mesire alanlarında yapılan pikniklerin tadına doyum olmaz. Piknik ve mesire yerlerinin çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çeker. Buradaki piknik alanlarının ayrı bir zevk ve konforu vardır. Ayağınızı hem toprağa hem de kuma değdirebileceğiniz ender bulunan yerlerdendir.

Ormanlı Köyünde Apart

Ormanlı Köyünde genelde tek katlı evler konaklama ihtiyacı için düzenlenmiştir. İki üç katlı evler otel kimliğini taşırken, tek katlı küçük evler pansiyon olarak hizmet verir. Bunların yanı sıra rahatça kalabileceğiniz otel ve motel tesisleri de bulunur. Pansiyon ve otel ücretleri her bütçeye uymakla beraber evlerden dönüştüğü için ayrı bir konsept oluşturmuştur. Erdek Ormanlı Köyü pansiyonları sakin ve huzurlu bir tatil planlayanların ilk tercihleri arasındadır. Uzun plajı deniz düşkünlerine istediklerinin de üstünde imkanlar sunar. Kafeleri ve lokantaları sahilde sıralanmıştır. Sabahın erken saatlerinde limanda balıkçılardan taze balık alıp yapmanın keyfi ayrı bir heyecan katar tatilcilere. Doğal güzelliklerini muhafaza ederek gelişen Ormanlı Köyünden Erdek’e de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Erdek Ormanlı Köyü Butik Tatil

Tatilde artık büyük tatil merkezlerinden ziyade, daha küçük, daha doğal ve şirin yerler tercih ediliyor. Sakinliğin artık çok rağbet edilen bir şey olmasından dolayı böyle küçük tatil köylerine özellikle yerli turistler son zamanda daha fazla tercih eder duruma gelmiştir. Bu konuda Erdek ve köylerinin yeterli bir düzeye gelmesi özellikle buralarda da yoğunluğun artmasına sebep olmuştur. Doğallığını bozmadan turizme açılabilen köylerin Erdek’te bulunması planlı bir turizm politikasının olduğunu gözler önüne seriyor.  Siz de Erdek Ormanlı Köyü otelleri ve Erdek Ormanlı Köyü pansiyonları ile sevdiklerinizle ya da tek başınıza unutulmaz bir tatilin kapılarını şimdiden aralayabilirsiniz.

Erdek Ormanlı Köyü Otelleri Sık Sorulan Sorular
Erdek Ormanlı Köyü'te denize sıfır oteller hangileri?
Erdek Ormanlı Köyü'teki denize sıfır otellerden bazıları: Ormanlı Apart Pansiyon. Tam liste: Erdek Ormanlı Köyü Denize Sıfır Oteller