Balnet

Resort Oteller Hakkında

Bir resort otelde kalırken konaklama, yeme içme, spor, eğlence, alışveriş vb. ihtiyaçlarınızın tümünü kolayca karşılayabileceğiniz tesisler yakınınızdadır. Bu açıdan, resort oteller dolu dolu bir tatil yapmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Resort oteller ile hem kendiniz hem de sevdikleriniz için unutulmaz bir tatilin kapılarını sonuna kadar aralayabilirsiniz. Standart bir otel ile resort otel arasındaki temel fark, standart otellerin konaklama için genellikle sadece bir yer sunması, buna karşın resort otel tesisinin konaklamanız sırasında daha fazla özel ve sosyal alanın yanı sıra daha fazla eğlence ve deneyime imkan sağlamasıdır. Bazı otellerde konferanslar ve özel etkinlikler için ekstra odalar olsa da, tatilde aradığınız her şeyi bulmak için genellikle tesisten ayrılmanız gerekir. Bazı oteller eğlence ve dinlenme olanakları ile öne çıksa da genel olarak resort oteller bu alanda çok daha ileridedir. Resort oteller hem daha çok özel alan sunar hem de farklı ihtiyaçarınız için sosyal imkanları aynı bölgede seferber eder. Böylece resort hotel içinde kalarak tüm ihtiyaçlarınızı tek elden karşılamanız mümkün olur.

Resort Otel Ne Demek?

Resort otel genellikle plajlar, deniz kıyısı, doğal veya tarihi alanlar, kayak parkları, kaplıcalar gibi dinlenme veya rekreasyon için sıkça kullanılan yerlerde bulunan bir tam hizmet konaklama tesisidir. Resort hotel tesislerinin farkı, sunulan hizmet ve olanakların çeşitliliğinde yatmaktadır. Bir resort hotel tesisinde genellikle çok sayıda eğlence ve dinlenme etkinlikleri bulunmaktadır. Resort oteller denilince akla elbette geleneksel tatil bölgeleri gelir. Gerçekten de resort otel tesislerinin çoğu yaz tatiliyle özdeşleşen bölgelerde bulunmaktadır. Mülkiyet, tek bir şirkete ait olabileceği gibi sahip olunan devremülk arasında değişebilir. Bazı resort oteller tüm yıl boyunca değil mevsimsel olarak çalışabilir. 

Resort Otel İmkanları

Bir resort otel rezervasyonu yapmanın avantajları, konukların tesis içinde çok yönlü hizmet alabilmesidir. İhtiyaçlarınız ne yönde olursa olsun tatilinize odaklanmanız için resort oteller uygun şartları sağlar.. Çocuk kulübü, akşam eğlencesi programı, alışveriş vb. resort otel tatili yapan aileler için ideal imkanlardır. Resort oteller şehirden uzak bir konumda yer alıyorsa, gerekli tüm altyapıyı ayrı olarak sağlanır.  Bu açıdan, tatil dışındaki eğlence etkinlikleri için de uygun olabilir. Örneğin resort oteller son yıllarda düğün organizasyonları için de tercih edilmektedir. Düğün organizasyonu, düğün fotoğrafçısı, kuaför ve güzellik salonu vb. tüm hizmetler resort otel bünyesinde sunulur. Hal böyleyken tüm özel günler için resort otel kullanımı mümkün olmaktadır. Bunlar dışında konferans, seminer, kongre ve çeşitli organizasyonlar için de resort oteller sıkça tercih edilir. Denize yakın konumu ile yaz aylarında plaj kullanımı imkanı da veren resort oteller ayrıca çeşitli animasyon ve aktivite imkanları ile de dikkat çekmektedir.