Altınova Bungalow Evler

Herkesin tatil anlayışı birbirinden farklıdır. Kimisi lüks otellerde tatil yapmayı sever, kimisi ise daha doğal bir ortam arar. Son yıllarda tatil konaklama seçenekleri arasında giren bungalov tipi yapılar hemen hemen her tatil yöresinde meraklılarının karşısına çıkmaya başladı. Bu alanlardan bir tanesi de Altınova. Burada bulunan bungalov evler sadece tatil yapmak isteyenler tarafından da tercih edilmiyor. Altınova bungalow evler balayı otelleri olarak da düşünülebilir. Balayını farklı bir şekilde değerlendirmek isteyenler bu bungalovları tercih ediyorlar. 

Altınova Konum Olarak Nerede?

Altınova coğrafi olarak Ayvalık’ın bir beldesidir. Balıkesir’e bağlı olan Ayvalık’ın tatil bölgelerinden bir tanesidir. Sessizliği ve huzur dolu ortamı ile bilinen Altınova tatillerinde dinlenmeyi tercih edenlerin de bir numaralı tercihlerinden bir tanesi. Çocuklu aileler için de son derece ideal. Merkeze 13 km uzaklıkta olan bu beldenin denize de kıyısı bulunmakta. Ayvalık dışında Bergama ve Dikili’ye de oldukça yakın. 

Altınova’ya Ulaşım 

Altınova’ya ulaşım için Ayvalık’a gelindikten sonra buraya hareket eden araçlar kullanılabilir. İhtiyaca göre toplu taşıma araçları ya da taksi bir seçenek olarak konukların karşısına çıkmaktadır. Hava yoluyla gelecek olanlar önce Edremit’e, oradan Ayvalık’a geçebilirler. Özel araç ile gelmek isteyenler için ise geldikleri yöne göre farklı güzergâhlar mevcut. Altınova, Balıkesir il merkezine 150 km uzaklıktadır. Bölgeye ulaştıktan sonra ise konaklama için bir yer bulmanız gerekecektir. Bu noktada fazla maliyetli bir konaklama alanı aramıyor iseniz uygun Altınova bungalow evler çıkacak. 

Altınova’da Ne Yapılır?

Geçmişi çok eskiye dayanan bir yerleşim yeri olan Altınova’da tarihi bölgeler ziyaret edilebilir. Şeyh Muyyiddin Camii, Beş Yatırlar Türbesi, Hacı Bayram Camii ve tarihi hanlar bu eserlerin en önemlileridir. Altınova denilince tabi ki akla deniz gelir. Kumsalları ile bilinen bu bölgede denize girilebilecek masmavi, pırıl pırıl koylar mevcuttur. Kumsal olmasından dolayı çocuklu aileler için de son derece uygun bir alandır. Sularının çok derin olmamasından dolayı da ekstra bir güvenlik hissi yaratıyor. Altınova İskelesi’nin civarında yer alan Kum Adası yaklaşık 2 km kadar uzanan bir bölge. Bu doğal yarımadaya iskele ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Altınova’dan Bergama ve çevresindeki tarihi kalıntılar da görmeye gidilebilir. Vakti bol olanlar Ayvalık’a ve Dikiliye’de uğrayabilirler. Yörenin yemek kültürüne gelince zeytinyağlıların ve deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu görülüyor. Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olması bölgenin mutfağını da zenginleştirmiş. Denizkestanesi ve ahtapot ile yapılan yemekleri tadabilirsiniz. Ege’nin genelinde olduğu gibi yemekler zeytinyağı ile pişiriliyor ve böylece ortaya sağlıklı öğünler çıkıyor. Bölgede konaklama için bir seçenek oluşturan Altınova bungalow evler fiyatları ile de yüzünüzü güldürecektir. 

Altınova Bungalov Evler ve Fiyatları 

Altınova’da keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için bu bölgede bulunan bungalov evleri önerilebilir. Farklı bir tatil anlayışı sunan bungalov konsepti doğa ile daha fazla bütünleşmenizi sağlayacaktır. Kişi sayısına göre bungalov tercihi yapabilirsiniz. Otel tatilinden çok daha eğlenceli olan bu çeşit konaklamalar gençler tarafından tercih edilebileceği gibi çocuklu aileler için de idealdir. Bungalovlar duşlu ve duşsuz olarak ikiye ayrılır. Bazı kamp alanlarında ortak duş kullanılır. Bungalov için seçim yaparken bu ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Onun dışında kamp yaşamını bir parça da olsun tatmaya fırsat tanıyan bungalovlar da eğlenmeniz garanti. Sanıldığının aksine bir otel kadar konforlu olan bu evler aynı zamanda uygun fiyatlı tatil yapmak isteyenlerin de gözdesi. Ucuz Altınova bungalow evler konaklama maliyetinizi düşürerek bütçenizi gezmeye ve eğlenmeye imkân tanır.