Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Ayvalık Altınova Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..

Ayvalık Altınova Denize Sıfır Oteller

Ülkemizin gözde tatil beldelerinden biri olan Ayvalık doğayla iç içe huzurlu ve mutlu bir tatil düşleyen yerli ve yabancı turistler tarafından sezonun farklı dönemlerinde tercih edilmektedir. Ayvalık’ın en güzel yerleri arasında gösterilen Altınova ise büyüleyici denizi ve sahili ile göz doldurmaktadır. En kalabalık döneminde sakin bir yerdir. Ayrıca gün batımı ile romantik bir deneyim yaşatır. Ayvalık’a bağlı küçük bir yazlık kasaba olan Altınova muhteşem bir doğaya sahiptir. 1980 nüfus sayımında 6 bin olan nüfusu 2007’de yalnızca 15 bine çıkmıştır. Buna rağmen yaz aylarında bir miktar daha artmaktadır. Ancak yine de genel olarak sakin bir yapıdadır. 8 kilometrelik bir sahile sahip olan Ayvalık Altınova denize sıfır otelleri ile ünlüdür. 

Harika Bir Tatil İçin Altınova

Yoğun bir çalışma temposunun ardından tüm senenin yorgunluğunu tatil ile atmak isteriz. Bunun için daha sakin, daha sessiz yerleri tercih etmemiz doğaldır. Tatilimiz sırasında yıl boyunca zaman ayırmayı ihmal ettiğimiz ailemizle daha çok ve daha kaliteli zaman geçirme şansımız olacaktır. Hele de tatil yaptığımız yer doğanın kalbindeyse hem kendimiz hem de ailemiz için huzurlu ve mutlu bir deneyimin kapıları aralanmış demektir. Ayvalık Altınova denize sıfır otel seçenekleriyle denizin keyfini çıkarırken doğadan kopmak istemeyenler için mükemmel fırsatlar sunar. Altınova yakınlarında bulunan Kum Adası ünlüdür. Karaya yaklaşık 400 metrelik bir köprü ile bağlanan ada turistlerin gözdesi konumundadır. Ayrıca burada ve çevresinde kamp yapmak için de çok sayıda alan bulunur. 

Altınova Denize Sıfır Tatil

Balıkesir ile İzmir’in tam ortasında yer alan Altınova hem İzmir hem İstanbul hem de diğer birçok şehirden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca rüzgarlı havası ile farklı bir deneyim de sunar. Buradan Yunan adalarına gitmek de kolaydır. Öyle ki, Altınova ünlü Midilli adasına yalnızca 18 km uzaklıktadır. Hava şartları müsait olduğunda bu adayı sahilden görmek mümkündür. Dünyada eşine az rastlanır bir doğaya ve sahile sahip olan Altınova denize sıfır otelleri ile yaz tatiliniz için benzersiz bir alternatif sunar. 
Altınova’da farklı yemek kültürlerini deneyimleme şansınız vardır. Altınova denize sıfır oteller yeme içme hizmetinde öne çıkmaktadır. Konakladığınız otelde birçok damak zevkine hitap eden seçenekler bulabilirsiniz. Burada Ege mutfağının ünlü lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağından da çok çeşitli seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Altınova’da gezmeye çıktığınızda ünlü balıkçı restoranları sizi karşılayacaktır. İster sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkın ister akşama doğru günbatımı izlemek için çıkın, Altınova’da mutlaka yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Huzurlu bir tatil için tercih edebileceğiz Altınova denize sıfır oteller için erkenden rezervasyon yaptırabilirsiniz.