Ayvalık Altınova

Ayvalık ilçesinin az bilinen tatil beldelerinden biri olan Altınova, turistik açıdan gelişimini sürdüren bir alan. Mavi bayrak ödüllü Sarımsaklı plajlarının devamında yer alan Ayvalık Altınova'nın en dikkat çekici özelliği; sahil şeridinin yaklaşık 300 metre açıklarında bulunan kum adası. 

Altınova Sahil ve Deniz

Geniş bir kumsala sahip olan beldenin etrafını çoğunlukla iki katlı Altınova yazlıklarıyla birlikte Altınova otelleri ve Altınova pansiyonları çevreliyor. Yaz-kış sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan tatil beldesini, dingin bir ortamda serinleyip, güneşlenmek için ya da sadece dinlenmek için tercih edebilirsiniz. Ayvalık Altınova, yaz aylarında geniş plajından dolayı kalabalıklaşıp, hareketlense de diğer tatil beldelerine oranla ziyaretçilerine her zaman daha sessiz bir ortam sunuyor.

Altınova Plaj Deniz ve Sonbahar

Altınova'nın karakteristik ve kendine has denebilecek özelliği ise dünyada nadir görülen coğrafi oluşumlardan birine; kum adasına sahip olması. Kıyıdan köprü ile ulaşılabilen kum şeridinden denize girmek oldukça farklı ve keyifli bir deneyim. Altınova'daki tatiliniz esnasında dilerseniz beldeye oldukça yakın konumdaki Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı ve Dikili gibi diğer turizm merkezlerini de ziyaret edebilirsiniz.