Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Genellikle butik otel, pansiyon ve apartlardan oluşan Ayvalık konaklama tesisleri arasında Ayvalık tatil köyü seçenekleri ise oldukça kısıtlı. Az sayıdaki Ayvalık tatil köyleri; ilçe merkezinde, merkez çevresinde ve Cunda Adası'nda bulunuyor. 

Neredeyse tümü deniz kenarında yer alan Ayvalık tatil köylerinin genellikle özel plajları bulunuyor. Çoğu büyük bir bahçeye sahip olan Ayvalık tatil köyü alternatifleri arasında misafirlerine havuz imkanı sunan tesisler de mevcut. 

Ayvalık tatil köyleri, kapsamlı konaklama hizmetlerine sahip oldukları için konuklarına oda kahvaltı ile birlikte yarım pansiyon ya da tam pansiyon seçenekleri de sunuyorlar. 

Ayvalık tatil köylerinin önemli bir diğer avantajı ise geniş açık alanlarından dolayı evcil hayvan kabul ediyor olmaları. Böylece tatillerini evcil hayvanlarıyla birlikte geçirmek isteyen tatilciler için büyük bir avantaj sağlanmış oluyor. 

Ayvalık tatil köyü fiyatları kapsamlı konaklama hizmetleri sunmalarına rağmen genellikle her bütçeye hitap ediyor. Ek olarak bu tarz tesisler, çocuklu aileler, kalabalık arkadaş grupları için de uygun.