Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Sarımsaklı Badavut Apart Otelleri Hakkında

Son yıllarda ülkemizde birçok bölge turizm sektöründe adını duyurmaya başlamıştır. Bunlardan biri de Sarımsaklı’dır. Sarımsaklı Ayvalık ilçesine bağlı bir turizm beldesidir. Sahip olduğu güzel ve doğal plajlarıyla adını duyuran belde yörede çıkan sarımsı taşlar yüzünden adını Sarımsaklı olarak almıştır. Sarımsaklı’nın en ünlü plajı Badavut plajı güzel kumu ve sakin denizi ile dikkat çekiyor. Ayrıca Badavut Plajı; Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi ve Cunda Adası gibi yerlere yakınlığıyla da öne çıkıyor. Sarımsaklı Badavut apart otelleri daha sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olan tatil severlerin ilk tercihleri arasındadır.

Unutulmaz Bir Tatil İçin Badavut

Badavut plajı ile Sarımsaklı arasında yaklaşık 4 km mesafe bulunuyor. Sarımsaklı Badavut apart otel konseptinin yaygın olduğu bir bölgedir. Badavut Köyü, kalabalıktan uzak, huzurlu, sakin ve temiz plajıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir köydür. Şahinkaya olarak bilinen ilginç kayalıklar ile Badavut'un granit, altın renkli, incecik kumları güneşlenmek için, serin denizi ise su sporları ile vakit geçirmek isteyenler için ideal. Sonbahar ve kış aylarında çoğunlukla kuş gözlemcilerin gittiği Badavut, rüzgârın dalgalarla birlikte şekillendirdiği ilginç kaya yapısının yanı sıra, kalabalıktan uzak denize girme imkânı tanıdığı için de tercih edilen noktalardan biri. Badavut Köyü, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Şeytan Sofrası eteklerinde bulunur. Badavut'a ulaşmak için öncelikle Ayvalık ilçesine ulaşmak gerekir. Ayvalık ilçesinden Şeytan Sofrasına doğru ilerleyip tabelalar yardımıyla Badavut'a varılabilir. Ayvalık Badavut arası yaklaşık 10 km olup özel araç ile 20 dakikaya ulaşılabilir. Su sporlarının ve kuş araştırmacılarının uğrak yeri olmasından dolayı sadece deniz için uğranan bir yer olmadığını gösterir. Badavut’ta en çok apart otelin tercih edilmesi buradaki tatilci öncelikleriyle alakalıdır. Sarımsaklı Badavut otelleri sunduğu kaliteli hizmet ile tatil severlerden tam not almaktadır.

Badavut Apart Tatil

Apart otel tipi genelde ailelerin ya da arkadaş gruplarının tercih ettiği konaklama tipidir. 1 oda ya da 1+1 şeklinde olan apartlar da mutfak ve mutfak eşyaları bulunur. Yemekler otelde yapılır. Tercih edilen bir otel olması birden fazla kişinin kalabilmesi dolayısıyla diğer otellere göre daha ekonomik olmasındandır. Sarımsaklı Badavut Apart otel fiyatı ve kalitesi diğer yerler ile kıyaslandığı zaman hiç de geride değildir. Her geçen gün eksikliklerini tamamlayarak örnek hale gelmeye çalışan Sarımsaklı Badavut apart otelleri fiyat bakımından orta ve düşük gelirli yerli turistlerin gözde merkezlerinden biri olmaya aday bir tatil köyüdür.
Tatilde özellikle sessiz, saki ve dingin bir ortam arayan tatilcilerin ilk tercihleri her zaman küçük tatil köyleri olmuştur. Hem bu ihtiyaçlarına cevap verir hem de daha ekonomik tatil yapmalarına olanak sağlar küçük köyler. Bazılarında çok lüks otellerin olmasına rağmen çoğunluğu orta gelirli insanlara hitap ederler. Buralarda yapılan tatiller daha doğal ve daha sıcak gelir insanlara. Tatili eğlence, heyecan ve gece hayatı olarak görmeyen kesimin tercih ettiği yerlerdir. Sarımsaklı Badavut apart otelleri de böyle yerlerden biridir.

Huzur ve Eğlence Bir Arada 

Sarımsaklı Badavut apart konseptine sahip tesisler huzur ve eğlenceyi bir arada arayan kişiler için idealdir. Ayrıca diğer özellikleri ile de böyle bir tatil isteyenlere avantaj sağlar. Küçük tatil köyleri genelde bir turizm ilçesine ya da iline bağlı olduğu için, bu tür merkezlere de ulaşımları daha kolaydır. Böylece tatilcilerin gün içinde değişik tatil bölgelerini de gezip görmelerini sağlayacak avantajlar sağlar. Sarımsaklı Badavut Köyü hem Ayvalık’a hem Cunda adasına yakınlığı insanlara alternatif de sunar. Bu küçük köylerin tercih edilmesinin ekonomik sebeplerinden sonra bu özellikleri de onları bir çekim merkezi haline getirir. Sarımsaklı Badavut köyü hem yeterli apart otelleri hem de muhteşem sahili ile yerli tatilcilerin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Sadece apart otelleri ile de değil pansiyon ve otelleri ile de örnek teşkil edecek kadar yeterli kaliteye sahiptir. Siz de harika bir tatil için Sarımsaklı Badavut’ta apart oteller arasından tercihinizi yapabilir, şimdiden rezervasyonunuzu gerçekleştirerek hayalinizdeki tatil için ilk adımı atabilirsiniz.