Balnet
Olanak
Tip

Ayvalık Küçükköy Otelleri Listesi - 2021 Tüm Otel Fiyatları

Yükleniyor..
Ayvalık Küçükköy'de kriterlerinize uyan 11 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Ayvalık Küçükköy  Otelleri 

  Sarımsaklı'dan sonra Ayvalığın diğer bir tatil destinasyonu Sıcak günlerin keyfini daha fazla çıkartabilmek, bir parça serinlemek ve dinlenmek için tatil rotaları genellikle deniz kenarlarına çevriliyor. Geniş sahil şeridi ile Türkiye tatil planlamak için birbirinden güzel koyları barındırıyor. Bu koyların en dikkat çekicileri de Balıkesir sahillerinde Ege Kıyısında Sarımsaklı Otelleri olarak yer alıyor.  Ege’nin bu nadide kıyılarının ünleri ülke dışına çoktan çıkmış durumdadır. En dikkat çeken noktalardan biri ise Küçükköy. Eğlence ve deniz tatilinin bir arada yaşanabileceği Küçükköy zengin konaklama seçenekleri ile de öne çıkıyor. Bölgedeki tesisler arasında Küçükköy balayı otelleri de mevcut. Evlenen ya da evlilik yıldönümlerini kutlamak isteyenler için diledikleri konsepte göre bir otel seçeneği var. Sadece tatil yapmak isteyenlerin de seçenekleri oldukça fazla. 

Ayvalık Küçükköy Nerede?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin merkezine 4 km kadar uzaklıkta olan Küçükköy dokusu kadar denizi ile de ünlü bir bölgedir. Dünyaca ünlü olan Sarımsaklı plajı da bu bölgede yer alıyor. Plaj 800 metre uzunluğunda ve kumul yapıya sahip. Akvaryum gibi masmavi bir renge sahip olan planın kumu da vücuda yapışmıyor. Bu özelliği ise plajı daha değerli bir hale getiriyor. Eskiden Rumların yerleşim alanı olan Küçükköy, 1893 ve 1913 yıllarında Balkanlar’dan göç eden Boşnaklar ile birlikte Boşnak ağırlıklı bir bölge haline gelir. 

Ayvalık Küçükköy Nasıl gidilir ?

Küçükköy’e ulaşım için uçak, otobüs ve özel araç seçenekleri kullanılabilir. Birçok ilden bu noktaya araç bulunur. Balıkesir, Ayvalık araçları ile belirli bir noktaya kadar gelindikten sonra Küçükköy’e geçilebilir. Uçak ise Edremit havaalanına iniş yapar. Edremit havaalanından minibüs ya da taksi kullanarak Ayvalık’a kadar gelinebilir. Havaalanı Ayvalık arası yolculuk yaklaşık bir saat kadar sürmektedir. Ayvalık’ta yine minibüs ile Küçükköy’e 20 dakika kadar bir süre içerisinde ulaşılır. Küçükköy ulaşımı rahat bir bölge olduğu kadar oteller açısından da birçok avantajı barındırır. Küçükköy otelleri fiyatları her bütçeye hitap edecek aralıktadır. 

Tarih Kokan Bir Bölge Küçükköy Yeniçarohori

Küçükköy’ü bu kadar özel yapan bir başka konu ise denizi dışında son yıllarda gösterdiği değişim. Restore edilen evleri, kurulan atölyeler ve yeni açılan işletmeler ile bambaşka bir görünüme kavuşan belde adeta bir müze havasına bürünmüş durumda. Sarımsaklı plajı dışında gezilebilecek yerler arasında evler ve Küçükköy’ün yenilenen sokakları da bulunur. Köyün kadınları tarafından üretilen ürünlerin satıldığı Kadınlar Sokağı, Küçükköy Kent Müzesi ve Küçükköy Camii mutlaka görülmesi gereken noktalar arasında. Yaşadığı dönüşümden sonra bütün çehresi değişen Küçükköy için aynı zamanda bir ekoloji köyü de denilebilir. Ege mutfağının lezzetlerinin yanında Küçükköy’de tadılabilecek bir başka mutfak biçimi ise Balkan mutfağı. Boşnakların ünlü Boşnak böreği ise mutlaka denenmeli. Ayrıca deniz mahsulleri de bol miktarda yenilebilir. Konaklama için Küçükköy’ü tercih edenler Ayvalık ve çevresini de rahatlıkla dolaşabilirler. Tam bir tatil cenneti olan yörede çeşitli aktivitelere katılma şansı da vardır. Kendiniz için en uygun Küçükköy otelleri arasından seçim yapabilir, bu cennet bölgenin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. 

Küçükköy Otel Fiyatları

Genelde Oda + kahvaltı seçeneği sunan Küçükköy’ün tatil bölgesi ,  popüler hale gelmesinden sonra konaklama tesislerinin de sayısı hızla artmaya başladı. Yörede butik otellerden pansiyonlara kadar konaklama yapmak için pek çok bütçeye göre bir seçenek mutlaka bulunabiliyor. Dileyen kendi tarzına göre bir konaklama tesisi seçerek tatilini tamamlayabilir. Apart ve pansiyon tarzı konaklamalar otellere göre biraz daha farklı fiyat olmaktadır. Küçükköy otelleri arayanlar bu ayrıntıya dikkat edebilirler. Otellerin konseptine göre sundukları hizmet de değişiklik gösterecektir. Otel seçiminizi yapmadan önce bu ayrıntıya dikkat ederek güzel bir tatil planlaması yapabilirsiniz.

Ayvalık Küçükköy Otelleri Sık Sorulan Sorular
Ayvalık Küçükköy'deki havuzlu oteller hangileri?
Ayvalık Küçükköy'de havuzlu otellerden bazıları: Küçükköy Otel. Tam liste: Ayvalık Küçükköy Havuzlu Oteller