Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Sarımsaklı Bungalow Evler 

Sarımsaklı denilince akla ilk gelen şeyler, temiz hava, kum, deniz ve sessiz sakin tatil yapılacak harikalar diyarıdır. Ayvalık’a 8 km uzaklıkta, Ayvalık’ın otel ve plaj bölgesi olarak anılan Sarımsaklı, batıdan esen ve öğle saatlerinde başlayan imbat rüzgârı ile bunaltmayan müthiş bir iklime sahip. Çanakkale ve kaz dağları yakınında eşsiz manzarasıyla insanı büyüleyen bir yer. Ülkemizde nadir görülen tatil bölgelerinin başında gelen Sarımsaklı, oldukça büyük bir otel kapasitesine sahiptir. Oteller oldukça yeni sistemli yapılmış olup kişi isteklerine göre çeşitleri oldukça fazladır. Bölgenin oldukça modern olması insanların rahat bir şekilde tatil geçirmelerini sağlamaktadır. 

Sarımsaklı'da Ulaşım

Yeşil ile mavinin buluştuğu çamlarla kaplı göz alabildiğince zeytin ağaçları ile dolu bir tatil beldesi.  Plajlar isimlerini en yakın otel veya kamplardan aldığı için bu isimleri ile anılıyor. Oldukça gelişmiş bungalow evlere sahip olan Sarımsaklı yıl boyunca oldukça fazla sayıda tatilciyi ağırlamaktadır. Sarımsaklı bungalow evler fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple kesin fiyatlandırmak mümkün değildir. Yıl boyunca tesislerin doluluk oranlarına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Sarımsaklı bölgesi ülkenin tatil bakımından en önemli bölgelerinin başında gelmektedir. Birçok konaklama imkânı sunan yerleri sayesinde müşterilere hizmet vermektedir. Bungalow evlerin birçoğu doğayla iç içe bir şekilde konumlanmıştır. Bu tesisler tercih durumlarına göre seçilmektedir. İstenilen yerde kalma imkânı sunan Sarımsaklı bungalow evleriyle de müşterilere hizmet vermektedir. Tek kişilik veya daha çok kişiye hizmet veren müstakil bir yer olan bungalow evler tatilcilere uygun konaklama imkânı sunmakta ve tatil boyunca güzel zaman geçirmenize vesile olacaktır.

Sarımsaklı’da Gezilecek Yerler

Gezilip görülmesi gereken müthiş doğal manzaralara sahip Sarımsaklının mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri şöyle:
•    Sarımsaklı Badavut
•    Sarımsaklı Plajı
•    Sarımsaklı Gelinkaya
•    Sarımsaklı kurugöl
•    Aya Athanasiu Kilisesi
Mavi bayraklı plajları ve tertemiz denizi ile Sarımsaklı Ege Bölgesinin en güzel plajlarından birisidir.

Tımarhane Adası

Sarımsaklı ’da görülmesi gereken eşsiz doğal güzelliklerden bir tanesidir. Geçmiş yıllarda Ayvalık’ta yaşayan Rumların Tımarhane olarak adlandırdıkları bu ada, tepesinde bulunan ilginç kayalıklarıyla dikkat çekiyor. Dalyan boğazı adı verile bölgede bulunan ve ortasında kocaman bir deliğin bulunması nedeniyle bu ismi alan Deliklitaş bölgenin farklı yapılarından biridir. Bu sayede bölgeye gelen tatil severler eğlenceli zaman geçirebileceklerdir. Bunun yanında kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Şeytan Sofrası

İçeceğinizi alıp banklarda yudumlayabilir ve müthiş günbatımı kareleri çekebilirsiniz. Bölge de gezilecek birçok bölge vardır. Şeytan sofrası oldukça önemli bir yer olup müşterilerin Sarımsaklı bölgesinde gezip dolaşabileceği yerlerin başında gelmektedir. Bunun yanında bölgenin en gelişmiş yerlerindendir. Şeytan sofrası oldukça ilgi gören bu yer Sarımsaklı bölgesinin oldukça ilgi görmektedir. Bunun yanında bungalow evlerde kalınabilmektedir. Uygun Sarımsaklı bungalow evler insanların hem Sarımsaklıyı gezmesi hem de konaklama ihtiyaçlarını karşılamaları için uygun bölgelerin başında gelmektedir. 

Sarımsaklı’da Konaklama Seçenekleri

Uzun ve geniş kumsalları sayesinde tatilcilere sahil hizmeti de veren bölgede bungalow evlerin fiyatları oldukça düşüktür. Ucuz Sarımsaklı bungalow evler ile müşteriler hem tatil yapacak hem de oldukça ucuz bir ücret ödemiş olacaklardır. Daha çok tatil olanağının bulunduğu Sarımsaklı’da her bütçeye uygun tesis mevcut.