Sarımsaklı Gezisi

Sarımsaklı'da yapılabilecek ilk ve en güzel aktivitelerden biri pırıl pırıl denizinde yüzmek. Sarımsaklı Plajları olarak anılan bölgede birbirinden farklı 22 plaj mevcut. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimlerle anılıyorlar ve hepsi halka açık.

Gündüz plajda vakit geçirebilir veya gün içerisinde adalara düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu teknelerde denize girmek için mola verildiği gibi canlı müzikle birlikte bölgeye has lezzetler de açık büfe olarak sunuluyor. 

Sarımsaklı'da Tekne Turları

Akşam saatlerinde ise Şeytan Sofrası'nda eşsiz gün batımını izleyebilirsiniz. Şeytan Sofrası’nın yanındaki tepeye ise Tavşan Kulakları Tepesi deniyor. Tepede tavşan kulağına benzeyen yaklaşık 5 metre boyutlarında iki kaya mevcut. Buranın manzarası da Şeytan Sofrası’nın manzarası kadar güzel.

Şeytan Sofrası Günbatımı

Sarımsaklı'dan fazla uzaklaşmadan görebileceğiniz diğer muhteşem bir alan ise Cunda. Taş sokaklarında gezerken tarihi kiliseleri ve evleri inceleyebileceğiniz ada, büyüleyici bir atmosfere sahip. Gece hayatını seviyorsanız Sarımsaklı'nın gece kulüpleri ve diskoları da görmeniz gereken yerlerden.