Kazdağları Adatepe Otelleri

Her insanın kendi ihtiyacına göre tatil tanımı vardır. Bazıları tatili deniz, kum ve eğlenceden ibaret görürler. Bazıları tamamen kültürel amaçlı geziler ile tanımlarlar. Tatil beklentilerimiz ne ise ona göre tatil planlamalarımızı yaparız. Doğa, deniz, kültür, tarih gibi konseptlere göre tatilimizi planlarız. Ülkemizde tatil kültürü son yıllarda büyük ölçüde artmaya başlamıştır. Ekonomik imkanların gelişmesi insanların artık tatili bir lüks olarak görmekten ziyade bir ihtiyaç olarak görmelerini sağlamıştır. Tatili yenilenme, dinlenme, sosyalleşme gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan bir zaman dilimi olarak tanımlarsak onun gerçekten bir ihtiyaç olduğunu anlarız. Kazdağları Adatepe otelleri doğayla barışık bir tatil düşleyenler için uygun ortam sunar. 

Doğayla İç İçe Tatil

İş hayatımızın yoğunluğu, şehir hayatının zorluğu ve daha birçok sebepten dolayı gerek ailemize gerekse kendimize zaman ayıramıyoruz. Kendimiz ve ailemizle baş başa sakin, dingin ve huzurlu bir ortamda geçireceğimiz birkaç haftada kaybettiklerimizi telafi etmeye çalışırız. O yüzden tatil gerçekten lüks değil bir ihtiyaçtır diyebiliriz. Modern insan şartların gereği tabiattan uzak insandır. İnsanın doğasına zıt böyle bir zorunluluk içinde yaşaması insana farkında olmadan aşırı stres ve depresyon yükler. Doğadan, topraktan uzak hiçbir canlı mutlu olamaz.  Şehir hayatında doğal olmayan ne varsa her gün muhatap oluyoruz. Bu şartlarda insanın doğaya dönme ihtiyacı, doğayı özlemesi tamamen yapısal bir ihtiyaçtır. 
İnsan özgür bir varlıktır. Şehir hayatı insanı kısıtlar, özgür kılmaz. Bu yüzden her zaman insan kendini özgür hissedeceği bir ortamı arzular. İş hayatında bazen hafta sonu gezileriyle, mesire ve piknik yerlerinde bu ihtiyacını gidermeye çalışır. Kısa zaman insanı özgür hissettirmez. Modern insan yıl içindeki bu özgürlük hissini ve doğa ile buluşma isteğini genellikle tatil planları içinde karşılamak isterler. Bunun için yıl içinde tatil planlarını buna göre yaparlar. Tüm bu ihtiyaçlardan dolayı son zamanlar da artık doğa tatili taleplerinin artması, bu ihtiyaçları karşılayacak tesislerin sayısında bir artış meydana getirmiştir. Klasik manada köy mantığı ile yola çıkılan, mümkün olduğu kadar doğayı bozmadan yapılan tesisler bu alandaki boşluğu doldurmaya çalışmaktadır. Kazdağları eteklerinde kurulan Kazdağları Adatepe otelleri bu ihtiyaçlara cevap vermek için tesisleşmişlerdir. Yeni yeni tesisleşmeye başlayan Adatepe her geçen gün kalitesini ve estetiğini bozmadan bu alandan adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır.

Kazdağları Adatepe Otelleri

Kazdağlarının eteklerinde kurulmuş bu tatlı ve şirin köy bol oksijeni ile adeta tatilcileri büyülemektedir. Adatepe otantik ortamı ve muhteşem tabiatıyla doğayı özleyen tatilcilere özgürlük hissi veren küçük, temiz ve şirin bir tatil köyümüzdür. Sahip olduğu otel ve pansiyonlar ile ihtiyacın ötesinde hizmet veren tesislerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Fiyatları her kesimden insanın bütçesini hiç zorlamayacak derecede makuldür. Küçük bir Anadolu şehrindeki harcamalar ile burada rahatlıkla tatil yapabilirsiniz.
Adatepe farklı kültürden insanların kurduğu tarihi bir köydür. Yüksek taştan ev duvarları gözünüzü korkutmasın. Ev etrafına kurulan duvarlar insanlar arasında yoktur. Engin bir hoşgörüye sahip bir yerleşim yeridir. Kazdağılarının muhteşem havası insanın kendine getirirken, yapılan doğa yürüyüşleri ile gerçekten insanın doğadan uzak bir yaşamı olamayacağı hissini insanlara verir. Her canlının olduğu gibi insanın da doğal ortamı tabiatın içindedir. Bu yüzden diğer tatil çeşitlerinden daha çok insanı rahatlatan tarafı vardır Adatepe köyünün.  Özellikle doğa ile iç içe tatil planı yapacaksınız Kazdağılarının eteklerindeki kurulmuş küçük, şirin ve muhteşem Adatepe Köyünü de kesinlikle düşünmelisiniz. Kazdağı Adatepe otelleri böyle bir tatil için mükemmel bir alternatiftir.