Balnet

Dikili Bademli Kamp Yerleri

İzmir Dikili coğrafi özellikleri ile onlarca kamp alanını içerisinde barındırıyor. Bunların bir bölümü iç kesimlerde orman ve göl kampları, bazıları ise deniz kıyısı kampları. Dikili Bademli bölgesi ise daha çok deniz kıyısı kamp bölgesi olarak revaçta.

Dikili Bademli kamp için nasıl bir yer?

Deniz kıyısında kamp yapmak için en ideal alanlara sahip olan İzmir Dikili Bademli kamp konusunda tüm ihtiyaçlarınıza karşılık bulacağınız bir bölge. Daha iç kesimlerdeki kamp alanları daha çok macera ve doğa tutkunları için diyebiliriz.

Dikili Bademli hem denizinin dalgasız ve çabuk derinleşmeyen denizi olması, hem de doğası ve kamp alanı hizmetleri ile ailenizle kamp tatiliniz için uygun bir bölge. Kendi karavanınız veya çadırınızla da kamp alanlarından istifade etmeniz mümkün.

Dikili Bademli'de Kamp Yapılacak Yerler

İzmir Dikili Bademli’de şehir stresinden arınmak için geleceğiniz muhteşem kamp alanları bulunuyor. En çok revaçta olanlar Pissa ve Killik Koyu kamp alanlarını tavsiye ediyoruz. Hem deniz hem doğa ile başbaşa kalarak stres atacağınız harika tatil beldeleri. Tüm hizmetlerden yararlanabileceğiniz için konforunuzdan da birşey kaybetmiyorsunuz. Kamp tatilini tercih etmeyen tatilciler tarafından uygun fiyatlı Dikili Bademli pansiyonları da tercih edilebilir.

Killik Koyu

Kil yapısı ile beyaz bir kumsala sahip olan koy adını da bu killerden almış. Dikili Bademli Killik Koyu kamp için ideal alanlardan birisi. Turkuaz denizi ve beyaz kumlu plajı ile “Türkiye’nin Maldivleri” olarak biliniyor. Buradaki kilin cilde iyi geldiği biliniyor, bu nedenle gelenler ciltlerine uyguluyorlar. Denizinin dalgasız ve aniden derinleşmiyor oluşu nedeniyle çocuklu ailelerce tercih edilebilir. Genel olarak ekonomik bütçelere hitap eden kamp alanları bulabilirsiniz. Kendi çadırınızı getirdiğinizde daha uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Yer sıkıntısı yaşamamak için özellikle özel günlerdeki tatil zamanlarında rezervasyon yaptırmak için bilgi almalısınız. Toplu taşıma ile Dikili ve ardından Bademli servisleri ile Killik koyuna ulaşmanız mümkün. 

Pissa Koyu

Temiz ve dalgasız denizi ile özellikle aileler için ideal bir kamp alanı. Dikili ilçe merkezine 12 Km mesafede olan koya kendi aracınızla veya taksi ile gitme dışında bir alternatif şimdilik yok. Kamp alanları tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapılandırılmış. Ücretsiz kamp alanından yararlanmak için hazırlıklı gelmeniz yerinde olur. Kesinlikle huzur bulacağınız bu kamp alanına mutlaka gitmelisiniz.

Dikili Bademli Kamp Alanları Fiyatları

Dikili Bademli kamp alanı seçenekleriyle muhteşem bir kamp tatilini çok uygun fiyatlarla elde etmenizi sağlıyor. Kamp alanının hizmet kalitesine göre değişmekle birlikte çoğunlukla yüksek olmayan fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Bir çok tesiste yiyecek içecek fiyatları da uygun. Kendi çadırınızı götürmeniz veya kendi karavanınızla gitmeniz fiyatları biraz daha makul seviyelere düşürüyor ve yer konusunda alternatifiniz oluyor.