Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Behramkale'den aşağıya muhteşem deniz manzarası ile inerek ulaştığınız Assos Antik Liman otelleri yaklaşık 10 adet kadar. Limanın Kadırga Koyu yönünde birkaç tane de pansiyon mevcut. 
Yeni inşaat izni olmadığı için tamamı taştan yapılan oteller otantik bir görünüme sahip.

Assos Antik Kent Otel Fiyatları

Balnet Assos Antik Liman Otelleri sayfasından tarih girerek Assos tatilinizin başladığı gün için otel fiyatı alabilirsiniz. Mayıs ve Haziran aylarında daha uygun fiyata otel bulabirsiniz. Temmuz ve Ağustos aylarında (2021) kişi başı 200 TL başlayan fiyatlar göreceksiniz.

Limanda gecelemenin en güzel yanlarından biri deniz kenarında taşlar üzerinde gün batımını seyretmek ve limanın taş döşeli dar sokaklarında sessizliğide şahit kılarak yürümek.. 

Asos Antik Liman Pansiyonlar

Bölgede sadece pansiyonlar daha çok Behramkale Köyünde yer almaktadır. Limanda birkaç tane Kadırga istikametinde Pansiyon Mevcut . Taş Ev Pansiyon, Dr. No Pansion bunlardan birkaçı.

Assos Antik Liman Nerede?

Assos Limanı Çanakkale'nin Ege kıyısında sadece araçla gidilebilen Behramkale'nin denize bakan istikametinde. Sadece araç ile gidebilirsiniz. Çanakkale Ayvacık ilçesi Assos Behramkale Köyünün deniz ile buluştuğu nokta Assos Antik Limanı olarak anılır.

OTOPARK SORUNU

Özellikle yaz aylarında araç ile geldiğinizde en büyük sorun OTOPARK. Aracınızı mümkün olduğunca yakında bırakmak yerine ilk gördüğünüz müsait yerde bırakmanızı tavsiye ederiz.

ANTİK LİMAN TARİHİ

Assos denizilince akla ilk gelen yerlerden biri Assos Limanı. Günümüzde otel, restoran ve iskelelerle çevrili olan Assos limanının geçmişteki stratejik önemi, yerini tarihi ve turistik değere bırakmış durumda. Özellikle meşe palamudu, odun ve kereste taşımacılığında aktif olarak kullanılmış olan limanda ve çevresinde hala tarihi yapılara rastlanıyor. 

Limanın dalgalar nedeniyle yıpranan mendireği 2000 yılında Kültür Bakanlığı tarafından onarılmış, ayrıca limana yeni bir dalgakıran eklenmiş. Bu gelişmeler balıkçıların işine yaramış ve çevrede balıkçılıkla uğraşanların sayısı artmış. Assos Limanı, uzun yıllar meşe palamudu sevkiyatının merkezi olmuş. Ayrıca Behramkale, Paşaköy, Korubaşı gibi çevre köylerdeki zeytinyağı mengenelerinin pirinaları da deve kervanları ile Assos Limanı’na sevk edilmiş ve buradan denizyolu ile İzmir’e götürülmüş. 

Liman, aynı zamanda şehirlerarası ulaşımın da sağlandığı bir yer olmuş tarih boyunca ve İstanbul, İzmir ve Ayvalık’a gidecek yolculara da bu liman hizmet vermiş.

Tarihi liman, geçmişteki misyonunu bugün de devam ettiriyor. Günümüzde, yörenin önemli bir geçim kaynağı olan liman, özellikle turizm alanında gelişmiş durumda.